• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GDPR - General Data Protection Regulation - Nová legislativa na ochranu osobních údajů, která začne platit od 25. 5. 2018!
    rozbalit záhlaví
    SLASTE
    SLASTE --- ---
    ZVIRATKO: ta firma, která to má dělat, nedělá jen korporáty, dělá všechno, i malý a mikrofirmy, včetně osvč.
    firma, která to gdpr potřebuje udělat, má tak možná spisový a archivační řád. jinak nic.
    takže odpověď na mou otázku? :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SLASTE: kdyz si najmes firmu co je zvykla delat velky korporaty tak je jasny ze si o tohle vsechno rekne (hned nas zacatku), protoze jsou zvykly ze to vsechno mas. Jestli je ti jasny ze je to kanon na vrabce tak jsi spatne vybral firmu...
    SLASTE
    SLASTE --- ---
    ahoj, mám pls dotaz, kolik je tak normální, aby si řekla konzultační firma u řešení GDPR pro mikropodnik (osvč se 7 zaměstnanci). jedná se konkrétně o zpracování:
    roadmapy zaměstnanců organizace, analýza a zpracování procesní mapy, GAP analýza základní verze, HR jedince, systematizace pracovních míst, analýza rizik, analýza dopadu, souhlasy, smluvní ujednání mezi dalšími stranami (subdodavateli), zpracování vnitřní směrnice, archivační řád, proškolení zaměstnanců se zpracováním os. údajů.
    máte někdo zkušenost, prosím? díky předem!
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    posílači spamů nechápou, že to je oprávněný zájem ze strany zákazníka. Ne oprávněný zájem jich, že chtějí ti posílat spam.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    QUIP: Ano, přesně tak tomu rozumím. Taky jsem se nad tím podivoval, proč to po mně chtějí. :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    EXIS: Sam jsem zvedav, co nam cas ukaze, co vsechno se da pod opravneny zajem schovat.
    EXIS
    EXIS --- ---
    QUIP: Ale kdyby byli trochu racionální, tak na marketing využijou oprávněný zájem.
    QUIP
    QUIP --- ---
    SPIKE411: Nejde jen o "souhlas se zpracovanim OU", ale o to, co v tom souhlasu odsouhlasis - tzn. k jakym ucelum ten souhlas chteji. K pujceni auta tvuj souhlas nepotrebujou, ale jestli ti chteji posilat info o slevach, nebo tvoje udaje predat nekam dal, tak tvuj souhlas potrebujou a kdyz jim ho nedas, nemuzou ti odmitnout pujcit auto.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jo teďka půjčovna aut - chtěli podepsat souhlas se zpracováním OÚ.
    To je oprávněný zájem / plnění smlouvy (pakliže s daty nedělají ještě něco), takže extra podpis netřeba, ne?
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    KASUMI: jo.tohle by mohl byt vztah spravce spravce, tedy nepotrebujes smlouvu s nalezitostmi zpracovatelske smlouvy. Ale ta leasingovka to jen zkousi. Ve skutecnosti pro tento pozadavek nema duvod. Jedno jsem s nimi jednal a toto ujednani odmitnul...moc se nehadali.
    DONALD
    DONALD --- ---
    GIMEL: na to jsem jednou nejakyho mladyho jinocha upozornil, ze jestli se nemaji ptat pote co hned spustil... a dostal me odpovedi: "no, my jste to delali, ale lidi nam rikali ze nesouhlasi" :)
    ELWERINE: rikam :)
    KAJJAK: tohle vypada dobre, diky!

    ono je to podle nalady, nekdy jim to polozim rovnou, nekdy jim jen reknu at si me smazou a parkrat jsem byl i sprostej... ale fakt me teda mrzi, ze vlastne tyhle smejdy co "generujou" nebo ho maji "verejne dostupnych zdroju"... pokud nevite co to je, tak cituji rovnez co jsem se dozvedel... "to jsou zdroje, ktere jsou verejne" to stejne nijak nezastavi.

    Zkusim tu appku, diky vsem za reakce.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    VODNIK:

    predpokladam ze donald ma bezny mobilni telefon s operacnim systemem...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    KAJJAK: můj Cisco telefon kupodivu tuhle aplikaci nezná
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    DONALD:

    pouzivej aplikaci nevolejte.cz a spolehlive to odfiltruje
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    DONALD: obvykle by se měli zeptat, jestli souhlasíš s monitorovaným hovorem (to už teďka snad musí být všechny). Řekni, že nesouhlasíš a musí zavěsit. Smůla :).
    Myslím, že si sami z vlastní iniciativy napíšou poznámku "nekontaktovat".
    DAVYKING_CZ
    DAVYKING_CZ --- ---
    EXIS: tak to je hodně trapný :(
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ELWERINE: jeste teda doplnim - rict, ze nesouhlasis s tim, aby meli v databazi tve cislo a veskere dalsi tve osobni udaje, proto je zadas o okamzity vymaz tvych osobnich udaju, tedy i telefonniho cisla z databaze.

    Jestli to nezabere, tak snad jedine zjistit, co je to za spolecnost (idealne ICO) a podat podnet UOOU...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    DONALD: rekni jim ze si neprejes, aby ti volali a at to laskave sdeli i svemu chytremu pocitaci, aby negeneroval tve cislo...
    DONALD
    DONALD --- ---
    No presne to jsem ty zensky rekl (o budulinkovi teda), ale to je tak vsechno co s tim + polozit hovor muzu delat :/ Volaj mi s temahle kecama tak 1x tydne v prumeru
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    DONALD: to je ale sikovny pocitac. A jeste tu o cervene karkulce prosim...
    DONALD
    DONALD --- ---
    Da se nejak branit vuci tomu kdyz me otravujou telefonicky nabidky s odvolanim, ze jim moje cislo “vygeneroval” pocitac? Na tohle je GDPR asi kratky ze?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam