• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GDPR - General Data Protection Regulation - Nová legislativa na ochranu osobních údajů, která začne platit od 25. 5. 2018!
    rozbalit záhlaví
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    CHOBOT:
    "In order to be able to demonstrate compliance with this Regulation, the controller should adopt internal policies and implement measures which meet in particular the principles of data protection by design and data protection by default."

    takze v podstate v rozporu s GDPR jsi
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ZVIRATKO: Já samozřejmě vím, že to není úplně košer, ale tak zásadní problém to neni a postihovanej za to snad nemůžu být už vůbec. Ale u 15 let starýho eshopu se transformace do moderní doby nedělaj úplně lehce a zabere to čas, a priority jsou samo jinde.

    Díky za relevantní odpověď.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    CHOBOT: myslim ze po pravni strance nebudes zodpovedny kdyz mu nekdo s tim heslem vleze na X dalsich webu, ale kdybys mel ten eshop spravne udelanej tak to ten zakaznik neresi
    auditem by to ale rozhodne neproslo

    takze naprosty souhlas s VODNIK
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    VODNIK: skvěle, děkuji za tvůj názor. A teď bych ještě poprosil odpověď na můj dotaz :)
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    CHOBOT: eshop, který mi pošle zpátky heslo u mě automaticky skončil, protože to znamená, že ho uchovává v čitelné podobě. A to je zvěrstvo, zcela bez ohledu na GDPR
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Právě mě zaskočil zákazník připomínkou a moc nevím, jak na to zareagovat: po registraci na mém eshopu přijde zákazníkovi na zadaný email souhrn zadaných informací, včetně loginu a hesla. On mi tvrdí, že to porušuje zásady gdpr, pze kdyz se mu nekdo naboura do emailu dostane se i k jeho údajům na mém webu.
    Přijde mi to jako blbost, ale netuším, jaký článek nařízení mám na tohle aplikovat. Má pravdu a mám tenhle systém zrušit, nebo plácá?
    Díky za navedení.
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: takže jak jsem psal (myslím) :))) Prostě nahrazuje to informační povinnost, tedy prsotě každej kdo nedělá něco náhodně (jakože jednou za život vyvezu děti mejch kámošů na hory), tak to prostě musí plnit
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ad KASUMI:
    KASUMI:


    tak jsem mela ted nejaky seminar mj na gdpr a resili jsme tady ty zaznamy a povinnost jejich zpracovani dle 30/5
    podle UOOU se pry zpracovani tyka v podstate vsech
    pry to tak vyklada i wp 29

    tze ta da dam daa..
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NEVADA_: ano tak tady to pro změnu... není problém GDPR.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Pokud ten zákaz nebo ta směrnice (nebo obojí) nejsou důsledkem něčí paniky nad GDPR.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    OTAKAR: Ale to není problém GDPR.
    HARALD
    HARALD --- ---
    OTAKAR: Tak to klidně být může. Ale příčinou pak není gdpr.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    SPIKE411: Hm, nepřijde vám, že by to mohlo být prostě tak, že vnitropodniková směrnice zakazuje stahování firemních mailů do "personal electronics" a z nějakého dalšího důvodu nemá dovoleno brát služební elektroniku na dovolenou?
    Čili že by v podstatě mohl mít pravdu a nebýt blb? :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    InterSport :)

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SPIKE411: super reklama pro klienty, s takovymhle lumenem bych fakt chtěl spolupracovat
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Pořád by to znamenalo blba ve firmě, ne dopad gdpr.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: Nezakazali ve firme dalkovy pristup ?..
    EXIS
    EXIS --- ---
    SPIKE411: to zase někdo něco nepochopil... nebo se snaží jen být originální :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    lulz?

    Auto-reply:

    I am on Holiday until Tuesday 26th June

    I will NOT have access to my email during this time due to GDPR regulations on personal electronics.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KASUMI: Narušení ochrany dat určitě. :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ELWERINE: jo a ten playlist fakt existuje. To me rozesmalo podruhe i proto, ze jsem videla zbytek playlistu a nazev posledniho songu :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam