• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GDPR - General Data Protection Regulation - Nová legislativa na ochranu osobních údajů, která začne platit od 25. 5. 2018!
    rozbalit záhlaví
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    NIEKT0: Podle mě je to špatně přeložené, nic se "nereportuje", prostě při embedování poskytovatel vidí IP adresu návštěvníka webu.

    Stejným způsobem je pak proti GDPR např. použití reCaptcha, embedování (nejen googlovských) map apod.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    ZBYNEK: "zakaze", tak skor je otazka, naco potrebujes reportovat kazdy jeden pohyb uzitela do centraly googlu (a NSA) na druhy koniec sveta.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Co se zakáže příště?

    Vkládání Google Fonts do webů může porušovat GDPR, řekl německý soud - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/aktuality/vkladani-google-fonts-do-webu-muze-porusovat-gdpr-rekl-nemecky-soud/
    MHO
    MHO --- ---
    PULKA: Ahoj, řešil jsem něco podobného. Na naši firmu jeden čas chodily podobné zprávy, ale papírově.
    Vypadalo to přesně jako faktura na asi 3000,- Kč, jenom dole bylo malým písmem napsáno, že se jedná o nabídku a akceptujeme ji zaplacením.

    Na základě doporučení právníka jsme to oznámili jako podezření z trestného činu podvodu. Dle policie toho bylo hlášeno více. Nevím jak to dopadlo, ale chodit to přestalo.
    EXIS
    EXIS --- ---
    PULKA: Zlatá @Kasumi mi napsala koment:
    ..., tze jsem to jen prolitla
    Tohle trestny cin nejspis nebude
    Coi neni na vztah podnikatel podnikatel
    Gdpr je tady asi mozne pouzit za urcitych okolnosti, ale nejaky zasadni problem tam v pripade jednoho spamu nebude
    Smerovala bych to spis viz zde

    Kdo může dostat pokutu za spam? | epravo.cz
    https://www.epravo.cz/top/clanky/kdo-muze-dostat-pokutu-za-spam-111205.html
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EXIS: To tezko, kdyz v tom e-mailu hned 2× uvadeji, ze nemas povinnost to platit.
    EXIS
    EXIS --- ---
    PULKA: ale nejlepe poradí @KASUMI
    EXIS
    EXIS --- ---
    PULKA: imho to je na obchodní inspekci. Pokud to je +5k Kč, tak klidně na policajty.
    PULKA
    PULKA --- ---
    MARTEN: Mam zivnost pres 8 let, tak fakt nevim. Ale mas pravdu, je to furt - nekdo nabizi pujcky, investice a kdesi cosi, je to pekny opruz.
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    PULKA: Tehle subjektu je hromada. Vetsinou posilaji hned po zalozeni ZL. Co vim, tak byl nejaky pokus o zalobu, ale snad nikdy to nevyslo.
    PULKA
    PULKA --- ---
    GHOSTSTALKER: Ok, diky za upřesnění. Prijde mi to jako pekny opruz, ale když s tim nic nenadelam.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    PULKA: AFAIK obchodní sdělení bez předchozího souhlasu jsou OK, nota bene podnikateli; můžeš vznést námitku. Ta služba existuje; z e-mailu je zřejmé, že tu fakturu nemusíš hradit.
    PULKA
    PULKA --- ---
    HARALD: Caha, vhapu. Da se to eskalovat nejak jinak aniz by to nesebralo hromadu casu a nekdo jim to zatrhl? Ono označení jako spam bude mit casem nejaky efekt. Kdyztak asi do posty, at to tu nespamujeme.
    HARALD
    HARALD --- ---
    PULKA: Eskalovat tohle přes gdpr je extrémně neefektivní cesta s velmi nejasným výsledkem.
    Ale jestli tohle cestou chceš jít, tak je na místě podnět k uoou.
    PULKA
    PULKA --- ---
    GHOSTSTALKER: Kontaktujou mne s nejakou neexistujici sluzbou a posilaji mi rovnou fakturu. Jenom proto, ze jsem podnikatel a moje kontakty visi vsude? Nikdy jsem je o jejich sluzbu nezadala a je to totalne nevyzadany email jeste s takovym podtextem. Pardon, zapomnela jsem to v rozcileni dopsat.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    PULKA: Za co? Jak porusuji GDPR?
    PULKA
    PULKA --- ---
    Kam takový syčáky s kontaktováním a vystavením faktury nahlásit?

    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Tak tohle zaškrtávátko v rámci kontaktního formuláře na internetových stránkách mě pobavilo. Ne-souhlasím, zásadně NE-souhlasím s GDPR!

    Kontakt | Sony-servis.cz
    https://www.sony-servis.cz/cs/kontakt#formular

    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    LEF: prakticky si vyhral v loterii
    LEF
    LEF --- ---
    KAJJAK: jeste se rika: cislo bylo vygenerovano :-D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KAJJAK: na me zkouseji "pred rokem jsme spolu mluvili".. nemluvili..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam