• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: tak především, moje názory nevyjadřují nutně názor strany a někdy ne ani můj (tzv. "názor o sobě", který jeho nositel pouze přenáší, jako infekci). Za druhé: už vůbec to nejsou názory Chytré Horákyně, kterého jsem osobně nikdy ani nepotkal (nebyl jsem aktivní v předvolební týmu...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: TY VOLE!
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: sem se te ptal uplne na neco jinyho, ty vole... sem se te ptal, jak muze byt takova plachetnice autonomni, kdyz ji ridi clovek, ty vole...

    //ale sem rad, ze proste ukazujes piratsky mysleni v praxi. ono je to videt i v praxi. nejdriv sileny horakovo pr, jak tam na ne vtrhnete a nakonec je z toho takovy zele...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: (facepalm)

    Podívej - samořídící auta, to je NZP, který tak nemáš rád (resp. až lidi zjistí, že už ani řízením auta se neuživí, tak možná dobrovolně nastoupí do nějakéko koncentráku, když jim ve schránce přistane leták, že je to teď zrovna v akci a se slevou...)

    Nicméně, kdybys pochopil můj odstavec, což by vyžadovalo si to tldr přečíst,tak bys zjistil, že říkám, že samořídící auta nikoho nešokujou - to se čekalo celou dobu, že roboti nám vezmou práci. "Autonomie", která se večer sama poslušně zaparkuje u zásuvky a elektroměr se pořád odečítá... takové se nikdo nebojí. Ale _autonomní_ dopravní prostředky, ve smyslu zdroje energie... to je fakt nebezpečný koncept (třeba když máš bandu uprchlíků s dětma a oni se chtějí posouvat dál... přemýšlej o tom...)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: jako plachetnice, ze byly autonomni? mam to chapat tak, ze ty lode pluly samostatne bez toho, aniz by jim musel nejak pomoci clovek? uplne vidim, jak se takova Santa Maria s Pintou jednoho dne rozhodly, ze nalozi par pasazeru a pojedou se podivat do Indie... :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: jako on to není diskurz... on to někdo buď postaví, nebo ne. Fyzika má tu výhodu, že se neřeší, jestli myšlenka se jevila směšná, nebo ne... prostě buď výsledek experimentu předpovíš, nebo ne.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: jj, jenže i bukanýři si chtějí _vybojovat_ nějaký prostor pro prezentaci svých názorů (a ne cizích konceptů o svých názorech). Taková pirátská loď, která k tobě připluje... strašně humorný, když vypálí plnou boční salvu, že jo.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    XCHAOS: diskurs uber alles
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: hele, tohle je zajímavé téma. Do kola nikdo moc neprudí (jen REDGUY v soukromém klubu, kde je mi to jedno, dokonce je to místama i užitečná zpětná vazba), protože kolo je tak nějak .... uvěřitelné.

    Solární letadla, jak se zdá, představují zásadní paradigmatický šok. Jasně, Muskova elektromobilita a vícenásobně použitelné rakety, solární elektrárny na Sahaře, samořídící auta a drony, létající auta... dokonce sem tam i nějací mimozemšťani, přednostně teda ve formě neškodných zkamenělin z Marsu .. nic z toho nešokuje, všechno to tu bylo už od 50tých let (něco od 30tých, ale tehdy to byl underground), všechno to bude hezky nejdřív poháněné štěpnou a později fúzní energií a obří centralizované počítačové mozky nám to bude vše řídit. Toto je transcendentální ideologie moderní civilizace, aspirující na civilizaci globální.... "konec budoucnosti", poslední oficiální budoucnost, která tady bude nejpozději za 30 let. Dokonce i k té legalizaci drog v mezích zákona, ve formě obecně prospěšných antidepresiv, jsme se nějak propracovali...

    Solární energie jako zdroj pro centralizovanou rozvodnou síť, zálohovou nějakými centralizovanými Dlouhými stráněmi a baterkárnami, no budiž, to možná kritici označí za drahé, ale pořád je to uvěřitelný model (zejména pro enviromentálně citlivé)

    Ale autonomní dopravní prostředek? Jako kdysi plachetnice? Dokud to dokážete opravit a mít co jíst, že byste mohli pořád cestovat? A přistát prakticky kdekoliv, bez závislosti na centralizované logistické infrastruktuře? No tak tohle je opravdu podvratná a nebezpečná myšlenka. Prakticky pro všechny zúčastněné hráče... to určitě _nemůže_ být možné, především, nějak principálně fyzikálně. Hlavně rychle cestujeme přece proto, že _chceme_ cestovat rychle, cestování nás nudí, cíl nás baví, kdo by chtěl sedět u okénka, atakdál...

    (více k solárním letadům zde: [ Solární letadla a vzducholodi (pilotovaná/bezpilotní+stratosférické/elektrické létání+"létající auta"/VTOL) ] )
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: jj, neni nic humornejsi, nez kdyz bukanyr rozdava zakazy co kdo muze a nemuze...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: chudacku, vsichni te trapej! :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: to mi povídej, to fakt nasere. a všichni pak očekávají, že ty blbce za ně někdo zabanuje, aby oni měli čisté ruce...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: já si vůbec nejsem jistý, jestli mu NZP dát jako záminku pro tisk jeho toxických účtenek, tištěných pomocí genocidálního inkoustu způsobujícího neplodnost heterosexuálních bílých mužů :-) Ostatně, on teď bude s tezema závislý hlavně na SPD, zdá se.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KOCOURMIKES: tak jisteze.... zalozili jsme internetove diskuze, ale oni tam chodili lidi... :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: uz si taky konecne sepsal nejakou tezi, kterou bys poslal Babisovi? Myslim, ze nejake ty teze o NZP by ho mohli zajimat...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: ty vole, každý den nám do PiCe v Řehořovce posílá přepravku koblih, jak jinak.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ABDULAH: to je jasny, protoze pirati se nechaji korumpovat tedka babisem, zejo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: to by se tobě stát nemohlo, chápu :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    VYHULENY_UFO: to je rozumny argument v dnesni dobe to bohuzel tak chodi ale pirati to zmeni. U nich korubce neni ;-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    XCHAOS: on je na tobe zavisly attention whore, tvuj osobni upir resp. morska pijace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam