• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale nikdo nezmíní, že ty kandidátní listiny nejmenovalo předsednictvo, jako někde u socanů, ale že vznikly v primárních volbách...

    v Praze je sice Olga (hmm, hmm...), ale pak dlouho nic, žádná žena. Byl jsem z toho v primárkách až tak nasraný, že jsem pak na kandidátku vybíral už jen ženy. Ale prostě se to stalo a fanboys několika stávajících poslanců prostě vůbec v tomhle nemají nějaký politický common sense... vyšlou tam Kopřivu bojovat za práva LGBT a je to..

    Zase to, že kampaň vedeme na sociálních sítích, odpovídá roku 2021. Televize je mrtvé médium a vrhat se do soutěže o důchodce jen proto, že se o ně pere Babiš s komunisty a Okamurou.. no nevím. Ti, kteří nám fandí, už dávno mají i ty sociální sítě. Snažit se cílit na ty, kteří nás stejně volit nebudou....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Smesni pirati :-) Aneb, ze by se Piratum v medialnim prostoru darilo, to nemohu rict :D

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vinohradska-12-podcast-petr-honzejk-kampane-volby_2107260600_mpa

    Začátek kampaně Pirátů a Starostů vám tedy nepřišel úplně šťastný. Dá se to ještě zvrátit?

    Museli by úplně překopat strategii, protože co oni vlastně udělali? Když rozjížděli kampaň, sice byli vnímáni jako řekněme liberální, proevropská, progresivní strana, která může akcentovat i například taková témata jako větší zastoupení žen v byznysu, v politice, omezení platových rozdílů, atd. A oni představili krajské kandidátky, kde mezi dvanácti pány v modrých polobotkách byla jedna jediná žena. To byla obrovská chyba a řadu voličů to mohlo demotivovat. Ne snad v tom smyslu, že by chtěli najednou volit někoho jiného, ale protože mají primárně mladší voliče – hlavně Piráti – tak se může stát, že třeba ti lidé vůbec nepřijdou k volbám. To je jedna věc. Potom jejich kampaň, kterou zatím vedou primárně na sociálních sítích, se vůbec nepovedla. Stala se dokonce předmětem vtipů. Byly to takové ty obrázky, jak Jakub Michálek, pirátský kandidát na ministra spravedlnosti, točí lasem, jako že honí nějakého korupčníka. Nebo Olga Richterová, která chce vyrovnávat rovnováhu přírody, tam z plastové konvičky zalévá na betonovém parapetu ve Vršovicích nějakou skomírající květinu. Jediné, co se vám nesmí v kampani stát, je to, že se stanete směšnými. No a Pirátům se právě toto povedlo a nestali se směšnými pro lidi, kteří je nevolí, ale pro své potenciální voliče. A to je v kampani, nebojím se říci, opravdu katastrofa. Oni už rozjeli nějakou damage control. Olga Richterová má už daleko profesionálnější prezentaci. Koneckonců i Ivan Bartoš nakonec uznal, že se to úplně nepovedlo, takže nějaký restart tam možný je. Ale co musí podle mne Starostové a Piráti udělat především? Musí se dostat do nějakého lídrovství. Musí z toho být cítit nějaká energie. Oni zatím spíše jen reagují, jsou tak nějak ve vleku, spíš se snaží, jak říkají, vyvracet hoaxy o tom co mají v programu, ale to je hluboká defenziva. K tomu, aby někdo vyhrál volby, musí akcentovat svá témata a musí je prodávat s velkou energií. A to zatím u Pirátů a Starostů vidět není. A já upřímně řečeno ze světové politiky neznám stranu, která by s defenzivní taktikou dokázala vyhrát volby.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no ale pointa celeho je spis o tom, zdali saturninovska kancelar pro uvadeni romanovych pribehu na pravou miru je efektivni zpusob vyuziti omezenych financnich i lidskych zdroju... :-) Pirati viditelne jdou cestou, kdy hlavne koriguji vyroky druhych...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no pointa měla být, že Piráti to ve skutečnosti neřekli, ale jinak ok. Já tady vlastně na vrcholu té krize v roce 2015 nebyl, abych si pamatoval co kdo přesně řekl v jakém pořadí... já ty uprchlíky tehdy viděl na vlastní oči, poblíž makednsko-řecké hranice, první živelné tábory v Turecku... normáně kočující vesničané, i s domácími zvířaty....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: zpusobem, jakym ho strcis ke me se sam odsoudis k tomu, ze jich budes mit plnej barak a tim padem z toho vetsi bolehlav... za me dobry :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KRAMERIUS: ok, já to vzdávám. já mu toho ilegálního přistěhovalce do bytu fakt chci strčit... už jen pro tu legraci, jak by se tvářil...
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    DANYSEK: Za ty žížaly +1 :-))
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: jakoze vest don Quijotovsky boj? ;-) Kdyz veris, ze budou Pirati uspesnejsi, nez slavny rytir, tak smele do toho. Me je jasne, ze tenhle boj nevyhrajete :D

    Zizaly ja jim, ty co prodava Haribo v Nemecku jsou nahodou dobry :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: nerikej, ze uz ste pochopili, ze existuje neco jako pravo :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: kde v programu zbývá něco o warezu?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: letos se uvidi, jestli pirati zvladnou brutalni kampan sve levicove konkurence. bud budou rust a nebo se priblizi svemu konci. jenom na pravu stahovani warezu pro kazdeho se stavet neda.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: Zatímco ty proti vlně dezinformací určitě umíš bojovat efektivněji!

    Všichni na NYXu přece vědí, že Danýsek žere žížaly...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    z Piratu si fakt internet dela prdel... :-) Fakt "dobrej" posun od hesla z roku 2017 "Internet je nase more" :D Uz aspon vite, na koho se vymluvite? :D

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    HONCKA: ja se narozdil od tebe ale v politice neangaziruju :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DANYSEK: kecas picoviny jako Pitomio :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    HONCKA: brecis a vymlouvas se stejne jako Bures :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MAWERICK: jaky organizovani? tohle je osobni profil, který si organizuje kazdy clen sam za sebe, to jsou fakta. To ze se ti zda ten system blbej je tvuj problem
    Nevymlouvam se psal jsem, ze je to ciste moje zodpovednost, jakou ma kazdy clen za svuj osobni profil
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    HONCKA: s prachama, co Pirati maj ted od statu se uz fakt uz nemuzou vymlouvat na nedostatek zdroju :) To je proste jen blbe zorganizovany.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    HONCKA: pokud nedokazete zorganizovat se stranou plnou IT lidi ani vlastni web tak nevim jak chcete ridit stat...
    Jak rikam... muzete se vymlouvat jak chcete ale fakta jsou fakta..

    Pokud je spatne tohle tak co jeste je ve verejne prezentaci strany spatne? Nechybi nahodou neco v programu? nejsou tam nejake zmeny ktere "nekdo zapomel" nahrat na web? Takze si tam lidi prectou nesmysly?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MAWERICK: ok je to moje chyba, tu informaci jsem na to svym profilu ani mit nemusel, dal jsem ji tam, abych vypadal zajimaveji a ted tady pred tebou a danyskem vypadam jak curak, ach ja se tak stydim :D
    Ano je to funkce jako CIO v korporaci, kde to ten clovek dela zadarmo ve volnym case.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    HONCKA: sorry, ale to je proste jen bbla vymluva... mate to na oficalnich strankach? Mate. Je to blbe? je. Je to evidetne podle informaci tady blbe delsi dobu (nekolik mesicu?)? Je. Konec debaty... :) jen heldas vymluvy... nic jineho. To ze vam vypadl jeden clovek a tohle to zpusobilo je jen duykaz diletantstvi kdyz nejste schopni si pohlidat detaily na mistech ""pristupnych verejnosti" zvlast kdyz to neni uplne "radova funkce".. to je stejny jako kdyby si korporace neopravila na webu napr. CIO nebo tak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam