• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MAWERICK: tweety by se urcite daly najit, ale ja jsem na tohle linej :-) Modrej mor je klasika... odsunem problem nekam jinam... sem to videl ted u nas, v momente, kdy probehla I. etapa, nastala dzungle kolem naseho baraku... s II.etapou se to posunulo o par set metru dal.... a tak pokracujem :D
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DANYSEK: tady teda zrovna bych morem nazval spis modry cary na silnici nez mista pro invalidy, ale v kostce ma pravdu :)

    btw.. nedaly by se nekde dohledat ty tweety piratu o zdanovani bytu podle metru a ty "poplatky" pro developery? (podle velikosti bytu, parkovaci misto atp)?

    nejak se mi to nedari nikde vyhrabat :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    A nektery reakce na ten Hribuv tweet jsou fakt vtipny.... jak to ten "internet" vlastne otaci proti jemu samotnymu :-) A ne, to nejsou casto vubec zadni "najati" trollove.... ale proste jen normalni lidi, co vidi, jake ptakoviny Pirati placaj :D

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: tak v clanku ti pisou, ze jsou i profesionalni firmy, co ti tuhle "sluzbu" nabidnou :-) Ale jinak samozrejme, vitejte na internetu, Pirati... problem s fake-idcky se resil uz v dobach xchatu... a to je ehm, doba fakt internetove-kamenna :D

    Ale ono v tech komentech k piratskym blabolum najdes i zcela racionalni argumenty. Aneb Hrib si na svem twitteru silne zjednodusi prepocet registrovanych aut v Praze na pocet obyvatel a naprosto vyignoruje firemni flotily a leasingy, ktere litaji s "A"ckem po cele CR a do Prahy casto nepachnou ani kvuli servisu. Aneb klasicka ignorace reality... musim rict, ze Hrib pro to, aby ukazal jak moc jsou Pirati neschopni dela v poslednich tydnech fakt hodne :D
    SADY
    SADY --- ---
    XCHAOS: tzv. PRcalova farma... uz verim ze ma i sklep, jen se bojim pomyslet, jake nacini a koho v nem :)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: Trápí je především anonymní profily na sociálních sítích, jejichž autoři se tváří jako členové Pirátské strany. :-))
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: jo a kampan vedena na socialnich sitich rikas? :-)

    Internet se obrátil proti Pirátům. Rozjela se kampaň, kterou nemohou ukočírovat
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-sitich-se-vydavaji-za-politiky-a-rozesilaji-lzive-retezove-e-maily-170363

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: nicmene to ukazuje, ze xchaos zije v nejaky podivny bubline, ktera se odehrava jen na internetu a co se deje v offline realite hlavne mimo prahu naprosto netusi. asi nic nevi o tom, ze kazda dira u hranic je plna kampane fizla Slachty nebo fasouna Flakance... Zadny pirati nic, zadny spolu nic, zadny pirstan nic, jen flakanec a slachta.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: vis, docela me tesi, ze mi davas vetsi vyznam, nez ve skutecnosti moje existence na nyxech ma :D :D

    Problém jsou prostě komentáře id VYHULENY_UFO k čemukoliv: uvědom si, kolik lidí na NYXu nikdy nebude volit Spolu už jen proto, že se jich tak halasně zastáváš právě ty...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: "Motorová doprava – drahá a nešetrná ke zdraví a životnímu prostředí – by neměla být považována za jediný a hlavní nástroj osobní mobility." ...no, to zrovna podpora elektromobility neni - protoze ve vsem mas motor :D Vis to je dalsi z failu toho piratskeho programu - ve snaze zalibit se vsem je z toho slatanina plna nemastnych a neslanych vet, ktery ve finale oslovi malokoho. Ale i chovani piratstva tady na NYXu odrazi tragedii cele piratske kampane... ohromne mnozstvi energie venujete do souboje s oponenty a jejich tematy, ale sva vlastni temata moc nezvladate ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: ad stropnický a ostatní česká akademická pseudolevice: prosímtě, nevím, proč mě s tím házíš do jednoho pytle, Stropnický je schopný se klanět stalinistovi Fučíkovi, jinej takovej aktivista na twitteru se zase ohradil proti tvrzení, že Milada Horáková byla "zavražděna" a byl schopen tvrdit "popravena" - ano, zcela správné spojení v jejím případě i u ostatní politických odsouzených je "justiční vražda", abychom nemátli děti, to je pravda - ale je to právě neschopnost téhle wannabe levice vyrovnat se s minulostí, co mi od ní dělí (jisté snahy měli socdem, kteří sami byli hodně perzekuováni, pokud se nedali ke komunistům... ale to co z nich zbylo po koalici s Babišem je tragické)

    Piráti nejen, že nejsou levicoví, nejsou ani moc progresivní. Třeba jediná kandidátka, která otevřeně podporuje elektromobilitu, je (navzdory Skopečkovým skopičinám) konzervtivní koalice Spolu:
    Elektromobilita jako volební téma ve volbách 2021
    https://2021.programydovoleb.cz/volebni-tema/elektromobilita

    (Piráti tam mají podporu "bezmotorové dopravy" - zřejmě plachetnice na kanálu DOL a jízda na koni? fakt jsem z toho dost zklamaný.... existenci elektrokol zmiňují jen Zelení, kteří se na druhou stranu zabvili Stropninckého a třeba časem pochopí, jaký typ lidí by je volil, kdyby....)

    Problém jsou prostě komentáře id VYHULENY_UFO k čemukoliv: uvědom si, kolik lidí na NYXu nikdy nebude volit Spolu už jen proto, že se jich tak halasně zastáváš právě ty... a bude volit Piráty, protože je nesnášíš právě ty. Vlastně kdyby si nebyl, museli bychom si tě vymyslet :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: papirove mozna... fyzicky vypadas na vic! :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: tak hele padesát mi letos naštěstí fakt ještě není, tuhle krizi si řeš u sebe, jo?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: ty tvoje komentare mi prijdou cim dal zoufalejsi... skoro to vypada, ze sis ke svym skoro padesatinam nadelil zkusenosti s politikou a byznysem, ktery nektery z nas uz davno maji... :D

    hele vis co, az dojde na nejhorsi, vzdycky se muzes stat komunistou jako matej stropnicky. neni nad to, kdyz majitel zamku ci cinzaku zacne fusovat do levicovy politky... to nebude nahoda :D :D :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a myslis, ze volice zajima nejakej interni piratskej proces? To je hodne chaba vymluva :-) Interni procesy ve strane zajimaj maximalne tak cleny partaje. Navenek jde o jednoznacne nezvladnuty interni proces, kdy Pirati nedokazali tento nastavit nejak tak, aby dostali tomu, co hlasaji. A tim, ze tu demonstrujes, jak jen cekate na nejakou tu Xenu - princeznu bojovnici, co presvedci clenske forum tomu fakt nepomahas :D

    No, kampan na socialnich sitich dostavate sezrat taky... zvlast to michalkovo skvele laso, ze... to melo na socialnich sitich opravdu mimoradny uspech :D Tak velkej uspech, ze se to pak mile piratstvo radsi stahlo... pritom clovek by u "internetove" partaje ocekaval, ze budete vedet, ze co internet jednou schvati, to uz nenavrati... ;-) A vyhledavace na dotaz "michalek laso" ochotne vrati to, co by Pirati radi z internetu vyzmizikovali :-)

    XCHAOS: jsem moc zvedav na paragrafove zneni toho tveho paskvilu :D Simte, ad vyse - nejste schopni vymyslet ani pravidla tykajicich se zenskych na vlastnich kandidatkach.... pochybuju, ze date dohromady tohle :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ok, dejme tomu, že Piráti nasadí uprchlíky do bytů jen IT profesionálům, kteří tráví přehnaně času trolením na obskurních diskuzních platformách :-) V zákoně a prováděcí vyhlášce to jde definovat snadno: větší, než malé množství trollení....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale nikdo nezmíní, že ty kandidátní listiny nejmenovalo předsednictvo, jako někde u socanů, ale že vznikly v primárních volbách...

    v Praze je sice Olga (hmm, hmm...), ale pak dlouho nic, žádná žena. Byl jsem z toho v primárkách až tak nasraný, že jsem pak na kandidátku vybíral už jen ženy. Ale prostě se to stalo a fanboys několika stávajících poslanců prostě vůbec v tomhle nemají nějaký politický common sense... vyšlou tam Kopřivu bojovat za práva LGBT a je to..

    Zase to, že kampaň vedeme na sociálních sítích, odpovídá roku 2021. Televize je mrtvé médium a vrhat se do soutěže o důchodce jen proto, že se o ně pere Babiš s komunisty a Okamurou.. no nevím. Ti, kteří nám fandí, už dávno mají i ty sociální sítě. Snažit se cílit na ty, kteří nás stejně volit nebudou....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Smesni pirati :-) Aneb, ze by se Piratum v medialnim prostoru darilo, to nemohu rict :D

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vinohradska-12-podcast-petr-honzejk-kampane-volby_2107260600_mpa

    Začátek kampaně Pirátů a Starostů vám tedy nepřišel úplně šťastný. Dá se to ještě zvrátit?

    Museli by úplně překopat strategii, protože co oni vlastně udělali? Když rozjížděli kampaň, sice byli vnímáni jako řekněme liberální, proevropská, progresivní strana, která může akcentovat i například taková témata jako větší zastoupení žen v byznysu, v politice, omezení platových rozdílů, atd. A oni představili krajské kandidátky, kde mezi dvanácti pány v modrých polobotkách byla jedna jediná žena. To byla obrovská chyba a řadu voličů to mohlo demotivovat. Ne snad v tom smyslu, že by chtěli najednou volit někoho jiného, ale protože mají primárně mladší voliče – hlavně Piráti – tak se může stát, že třeba ti lidé vůbec nepřijdou k volbám. To je jedna věc. Potom jejich kampaň, kterou zatím vedou primárně na sociálních sítích, se vůbec nepovedla. Stala se dokonce předmětem vtipů. Byly to takové ty obrázky, jak Jakub Michálek, pirátský kandidát na ministra spravedlnosti, točí lasem, jako že honí nějakého korupčníka. Nebo Olga Richterová, která chce vyrovnávat rovnováhu přírody, tam z plastové konvičky zalévá na betonovém parapetu ve Vršovicích nějakou skomírající květinu. Jediné, co se vám nesmí v kampani stát, je to, že se stanete směšnými. No a Pirátům se právě toto povedlo a nestali se směšnými pro lidi, kteří je nevolí, ale pro své potenciální voliče. A to je v kampani, nebojím se říci, opravdu katastrofa. Oni už rozjeli nějakou damage control. Olga Richterová má už daleko profesionálnější prezentaci. Koneckonců i Ivan Bartoš nakonec uznal, že se to úplně nepovedlo, takže nějaký restart tam možný je. Ale co musí podle mne Starostové a Piráti udělat především? Musí se dostat do nějakého lídrovství. Musí z toho být cítit nějaká energie. Oni zatím spíše jen reagují, jsou tak nějak ve vleku, spíš se snaží, jak říkají, vyvracet hoaxy o tom co mají v programu, ale to je hluboká defenziva. K tomu, aby někdo vyhrál volby, musí akcentovat svá témata a musí je prodávat s velkou energií. A to zatím u Pirátů a Starostů vidět není. A já upřímně řečeno ze světové politiky neznám stranu, která by s defenzivní taktikou dokázala vyhrát volby.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no ale pointa celeho je spis o tom, zdali saturninovska kancelar pro uvadeni romanovych pribehu na pravou miru je efektivni zpusob vyuziti omezenych financnich i lidskych zdroju... :-) Pirati viditelne jdou cestou, kdy hlavne koriguji vyroky druhych...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no pointa měla být, že Piráti to ve skutečnosti neřekli, ale jinak ok. Já tady vlastně na vrcholu té krize v roce 2015 nebyl, abych si pamatoval co kdo přesně řekl v jakém pořadí... já ty uprchlíky tehdy viděl na vlastní oči, poblíž makednsko-řecké hranice, první živelné tábory v Turecku... normáně kočující vesničané, i s domácími zvířaty....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: zpusobem, jakym ho strcis ke me se sam odsoudis k tomu, ze jich budes mit plnej barak a tim padem z toho vetsi bolehlav... za me dobry :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam