• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: myslim ze pocty na jednotlivych technologiich nejsou podstatne.... i kdybys mel 100% na ftth/fttb, tak uz podle obratu jses proste nevyznamnej :-) A jako na nektery vrabci hnizda bys ve vlastnim zajmu samolepky se jmenem firmy radsi davat nemel :-)

    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Ten browser mě docela překvapil, ani jsem nevěděl že pro DOS něco takového bylo. To byl jakej rok?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    LOPIK: No akorat DOS tu odepsal sam XCHAOS... dneska je to uz mrtvej kun :-) A ani v ty dobe - jasne, pokud si mel nejaky socka-comp... jinak uz v ty dobe byla Opera, Netscape... a chvili po uvedeni Arachne se s prohlizeci doslova roztrhl pytel. Jo, na FELu bejvaly ve 115tce stary compy, na ktery nebejvala takova fronta... ale tim reany prakticky vyznam Arachne koncil. Notabene, kdyz na "pracovnim" stroji jsem uz pak mival v ty dobe NTcka...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DANYSEK: Ať je XChaos jakej chce, tak tady se ho musím fakt zastat - já ten prohlížeč ve svý době používal a doteď si myslím, že pro DOS nebylo nic, co by se tomu jen přiblížilo.. Co se divím, že Chaos není už dávno milionář, ale vlastně ani ne, za ty leta na nyxu :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no to je omyl, to je spíš vyjádření kontinuity, ne že tomu děláme promo. Fakt je, že ani nevím, jestli to dnes ještě dává smysl.

    ad rozdíl mezi pra-browsery a dnešními browsery s podporou javascriptu a DOM.... no, troufám si říct, že o tom něco vím :-) sice jsem neudělal plnohodnotný moderní browser (a vylámal si na pokusu zuby) - ale nebyl to ani "textový browser". nicméně nebylo to celé moje zásluha, použil jsem obrovské množství existuujících nástrojů, které jsem náhodou měl k dispozici. spíš jsem v té době pořád chtěl předvést něco na poli vývoji PC her, shromažďoval na to nějaké nástroje... a tohle z toho omylem vzešlo místo nějaké hry. ale to je fuk.

    hlavní je nechat se poučovat od významných hráčů, na kterých celé IT stojí a padá, že jo...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no a ty máš nějakou představu, kolik mají SPOJE.NET klientů na jednotlivých technologiích? ano, 60 Ghz je lepších, než 5 Ghz, ale jinak to základní technologie není, spíš se hodí k udržení těch lidí, co prostě bezdrát chtějí a nic jinýho jim o domu nevede.... To by mi fakt zajímalo, kolik si myslíš, že máme poměr klientů na ftth/fttb (a tím myslím skutečně celou cestu optika, ne třeba blok domů za drahým bezdrátem)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: odkazuje tam i tvuj firemni webik... tak to "asi" s byznysem "naak" souvisi :D A teda i v pripade onoho firemniho webiku web IBM pusobi... ponekud uhlazeneji a prehledneji a moderneji... Fakt radsi zalez zpet do svy nory. Kritizujes neco, co sam lip nezvladnes :D
    XCHAOS: jasne, a ten javascript vubec negeneruje nejaky html... fakt krafes o vecech, o kterych vis naprosty hovno :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: ten prohlížeč právě nebyl textovej, pokud ti to neušlo. pravda, měřeno dnešními kritérii to ani prohlížeč vlastně nebyl - dnes je základem všech prohlížečů interpretr javascriptu, na HTML sere pes. no ale to je technický detail.

    a ten nepodmíněný příjem navrhují jiné kapacity než já. mě štvou jen dezinterpretace okolo něj, kdy to není nic moc levicého a rovnostářského, levice ho naopak označuje za "chudinskou dávku"... ve skutečnosti podle mě nějaký sociální systém okolo nepodmíněného příjmu v budoucnu vznikne, pro většinu lidí to ale bude jen účetní položka, protože jejich reálné příjmy budou daleko vyšší.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no a to souvisí s čím? to ani není firemní web, srovnáváš ne jabka s hruškama, ale mořské okurky s dýněma :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: otevri si treba http://arachne.cz/ a vyplachni si v hube - ono totiz tvoje weby jsou podstatne horsi... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: napsal jsem jak na mě působí jejich web... no a co?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a ty tvoje kecy [1, 2] byly co teda? :-) Fundovany pohled na trh, kde ty sam jses naprosto bezvyznamnym hracem? :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale vždyť já jim nic neporadil. nemůžeš takhle jen tak napaat, že někdo dělá něco, co nedělá...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: IBMce... jak ma delat svuj byznys :-) Akorat pro ni holt cuckari jako ty nejsou cilovka :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: komu radím?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: a kolik jsi investoval do sve viditelnosti ty?

    nahodou xchaos do svy viditelnosti investuje dlouho. tady se ho zastanu. porad sedi nad socialnimi sitemi, pise rozsahle smysluplne filozoficke teze a je znamym piratskym ekonomickym teoretikem. napriklad jeho predstava nepodmineneho zakladniho prijmu je legendarni ci jeho schopnosti bryskne analyzovat politiku spolu s technickou genialitou (solarni kolo s textovym prohlizecem webu) je taky znamo. reknes xchaos a kazdy na nyxech, fakebookach ci twitrech vi, o koho se jedna. takova legenda ja nejsem, ja seru jenom xchaose a par dementu v politickym auditku.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: pred tremi roky IBM koupilo RedHat, loni zacli postupne vyclenovat mene ziskovou "infrastrukturni" cast. V roce 2019 melo ceske IBM trzby kolem 4,5 miliard korun - cisla, o ktery se tobe muze jen zdat, zejo :-) Hele, to ze ty neslysis o IBM neznamena, ze neexistuje. Zjevne jen malo sledujes zpravy z IT.

    XCHAOS: a kolik jsi investoval do sve viditelnosti ty? :D Tyvole... jako... tvuj byznys neni zrovna zadna raketa na mesic, ale druhejm budes radit, jak to maj delat? ;-) Ano, "konzumu" - tedy PC divize - se IBM zbavila uz v roce 2005...

    XCHAOS: nesledujes to, ale zarucene vis, ze tam maji "jen" 10% rozpoctu... zajimavy, a muzes tedy uvest zdroj pro sve tvrzeni? :-) Mimochodem, kampak se podel rozklikavaci rozpocet, co vzdycky Pirati tak tlacili a co nam tu spustila ta zla ODS v roce 2011 - kdyz magistrat vedl Svoboda? Na https://rozpocet.praha.eu/ je uz jen nejaka "aktivisticka" blbina (driv tam byval cely rozpocet). Dalsi stripek do mozaiky toho, jak to Pirati mysli vazne s tou transparentnosti. Hykaji hesla, ale kdyz je mohou uvadet v zivot... tak je ticho po pesine :D

    Vyborne, zes zminil Airwaynet, to je dalsi firma do mozaiky - ktera na trhu pusobi vlastne dyl nez ty a jejiz obraty (a zisk) jsou uplne na jinejch cislech, nez mas ty. Dalsi dukaz toho, ze to asi delas asi dost blbe :-) Akvizice je samozrejme obvykly zpusob, jak rozsirit sve pusobeni, ze se trh konsoliduje jsem rikal. Podivej se co se deje pod hlavickou takovyho Nordic Telecomu nebo dnes Nej.cz, to se ti teprv protoci panenky :-) Ale chapu, ze k tobe do sklepa se tyhle veci asi nedonesou...
    Hlidat si, aby ostatni investovali vic? LOL :-) Jo, CETIN ted po Praze zhusta kope mikrotrubicky k barakum. Jo, muzes se chlacholit tim, ze se 60GHz to udelas levnejc, ale konkurence-schopnej s tim dlouho nebudes. A ty police se pod servery? Ehm, rack model "minule stoleti"? Ale fuj... :-) Dneska se uz datova centra stavi jinak. Mimochodem, jake mas PUE? :D Predpokladam, ze s tim "hala-bala" systemem veci pohazenych na policich ta efektivita nebude nic moc...

    A jestli dojde k nejaky skutecny energeticky krizi, tak to svy odpadni teplo mit nebudes... kdyz ti nepujde ani elektrika, na ktery jses ty zivotne zavislej... :-) A fakt by me zajimalo, jak by se lidi v okolnich bytech a domech tvarili na to, ze jim pod okny bude hodiny brucet a smrdet dieselagregat... :D Takze jak dlouho to tve "datacentrum" vydrzi bez napajeni z verejne site, hmmm? :-) Ale tak nejak tusim, ze neco jako pravidelne testovane krizove scenare jsou pro tebe spise sproste slovo :-) Uprimne, ja se tem Piratum vlastne nedivim, ze si sve klicove servery radsi hodili k tem Masterum... :D Oni tohle vyresene maj...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: asi investují do viditelnosti v jiných sférách, než je běžný IT konzum, to je fakt.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: znamena to akorat jedno, proste nesledujes tu firmu a radeji resis podivna filozoficka temata.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: to je mi taky jasný, ale jen mi tak napadlo... Facebook, Amazon, Google, Apple, Microsoft, velká pětka. Ale kdo kdy naposled slyšel o IBM? a co to znamená?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam