• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Peníze z Fortnite na pomoc Ukrajině předčí některé země - INDIAN
    Peníze z Fortnite na pomoc Ukrajině předčí některé země - INDIAN
    https://indian-tv.cz/clanek/fortnite-pomoc-ukrajine-nqsm3j

    skoci slecna(pani?) Janka i po Epicu? :) (protoze to jsou teda imho mnohem vetsi smejdi:) )
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DANYSEK: v tech komentarich to lidi psali :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NIEKT0: a vsimnul sis u te sve obhajoby toho hovna od Michailidu toho, kolik Lukacovicovy podniky na danich u nas odvedou? :-) Pry ze Pirati pracuji s informacema... no predvadis to tu v plne nahote, ze sirite svoje dezinformace :D

    PS: mas to v tisicich Kc
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    DANYSEK: Nie, ides si svoje dokola, ako pokazeny kolovratok. Zakon by mi dovolil aj sa prestahovat do krajiny, kde by som platil dane +- 0%, alebo nieco tomu blizke. Ale nespravim to, lebo mi to nepride spravne/udrzatelne/zmysluplne. Vyplnit kolonku v danovom priznanani (ktora tam na to je) nepovazujem za nejaku "optimalizaciu" (schvalne v uvodzovkach, pretoze realne sa bavime o eufemizme pre danove uniky, aj ked legalne, snad), to je to ako boli veci vymyslene, a vacsinou tam za nimi je nejake racio spolocenskej prospesnosti. (snad az na bizary typu investticne zlato, atd)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    LOL, pokrytec neunesl, ze sam taky optimalizuje... i kdyz za to druhy hejti :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NIEKT0: jasne, takze dle ocekavani... optimalizujes stylem jako to delaj vsichni - kde to zakon dovoli, tam to zkrouhnes. Jenom to alibisticky hodis na ucetni, ze to cele udela za tebe. Ale presne o tom danova optimalizace je - vyuzijes moznosti, ktere ti (slozita) legislativa dava. Je pokrytecke nadavat na jine a pritom sam delat totez.
    MAWERICK: ja vim, proto se ptam... dle ocekavani nejaka vyhovorka :-)
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    (podobne ako nebudem vydavat jednou dcerou fakeove licenicie ala google, a druhou si ich kupovat podla potreby, a stovky dalsich fint. A ked to robit budem, stracam kredit hrat sa na toho moralneho)
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    DANYSEK: Standardne tak ako mi to uctovnicka vyplnila, tak som to nechal, podla predpisov. (A nie je na tom afaik nic zle) Ale stahovat kvoli tomu firmu/seba ucelovo tisice KM do inej krajiny fakt nebudem, aj ked by mi to ekonomicky zmysel davalo
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DANYSEK: to by prece byla optimalizace :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NIEKT0: v plne vysce - takze neuplatnujes ani slevu na poplatnika? :-)
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    DANYSEK: Platim dane v CR, v plnej vyske, podla platnych predpisov, bez nejakych "optimalizacii", ano, aj taketo zrudy medzi nami ziju. Financne by sa mi vyplatilo sa prestahovam niekam do zahranicia, ale nechcem to robit, lebo to povazujem za zavod ku dnu.

    (a stale ma neprestava fascinovat, ako ceska "pravicova" twiter scena zdegenerovala od robim lepsie/viac => mam viac, k agresivnejsie "optimalizujem" dane => mam viac. A komu sa to nepaci, je to urcite len zavist:)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    NIEKT0: porad si pletes pricinu a nasledek...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NIEKT0: jo, takze ty zaplatis ochotne dane v plny palbe, na jakykoliv odpocty se vykasles.... a jeste prisypes nejakou tu kacku navic, aby na tom stat nebyl tak spatne :-) Tak ted uz jen tu o cerveny karkulce a mame to komplet. Jo a proto maji Pirati svuj π-institut, kterej je presne z ty samy kategorie - vytahnout nejakou tu kacku z erarnich penez (predtim jinym sebranym na danich) navic do vlastnich kapes - na financovani jakychsi pofidernich buhviceho. Ale to prachy nesmrdi, kdyz se odkloni do kapsy Pirata, ze? :D
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    MAWERICK: Kopa ludi nieco vybudovala, niekto viac niekto menej, ale volny trh ma prinasat dobre riesenia na tom ze robis veci lepsie, nie na tom ze viac "optimalizujes dane". To je zavod ku dnu.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    NIEKT0: navioc nikdo nerika ze ten uspech je "idelani" jak to mimozne porezentujes... Ale myslim ze si dost pletes priciny a nasledky... Lukacovic (a nejen on, i spousta jinych) byli nejdriv uspesni (splinili tvoji definici toho ze vytvorili neco co uspelo na trhu) a az teprve potom zacali optimalizovat...

    Ono jaksi neni co optimalizovat kdyz nic nemas... a kdyz neuspejes tak nic nemas...

    Ale je hezke videt uvoazovani radoveho pirata a co vede k tem srackam ktery jejich predstaviltele jsou schopni verejne prezentovat v pripade ze je nekdo nedriz na vodiktu
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    MAWERICK: No a kto to zaplati? Ja som uplne za "nekrmit prebujnely aparat" (aj ked, vecne, mizerne zaplateny aparat, co mame teraz, vo vysledku vedie skor k predrazenym/korupcnym zakazkam a zlym predpisom, kde sa potom sracaju tie skutocne miliardy), ale aby si niekto povedal ze on platit nebude a doplatim to za neho ja... no, to mu tlieskat nebudem.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    NIEKT0: možná že kdyby stát nevyhazoval peníze za sračky, nekrmil prebujelej aparát a nesnažil se z lidí vymacknout každou korunu (někde i několikrát) tak by té optimalizace nebylo potřeba tolik...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    DANYSEK: Tak. A navic namisto toho, aby se snazili se pozvednout, aby nemuseli zavidet, snazi se ostatni stahnout na svou neuspesnou uroven a maskuji to ekologii a rovnostarstvim.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    Aspon je vidiet, ako si ceska "pravicova" twitter scena predstavuje idealny uspech: Nezbohatnut na tom ze nieco robim lepsie ako ostatni a na volnom trhu to bude lepsie ocenene, ale na tom ze mam lepsiu "danovu optimalizaciu". Nam ten americky sem trochu... zatuchol.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    DANYSEK: jako ostatně každej levicak... :)
    Myslím že jejich PR už se z nich dávno radši dobrovolně přihlásilo rubat uhlí protože je to snazší práce... :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam