• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONThe Orville
    MELOP
    MELOP --- ---
    Mně přišla neschopná -paradoxně- využít svůj potenciál, ze kterého opravdu dalo vytěžit mnohem víc (ústřední zápletka jako taková je Ok a navazuje už na řečené), zvlášť s ohledem na opět přepálenou stopáž 75 minut (kdybychom se bavili o standardní "hodinové" epizodě - v praxi méně jak 45 minut, tak neřeknu ani "ň").
    Tady bylo dostatečné místo na "A" i "B" zápletku, které by se navíc mohly ovlivňovat.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Mne prisel vpoho
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ICE: ok, tak co se ti nelibilo? ;))
    ICE
    ICE --- ---
    tak co rikate na tento dil? to byla zas zapletka.. ;))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VOZKA: myslím, že toho bude víc, Seth na mně působí jako ten typ člověka, kterej tyhle věci právě bude dělat .)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Koukám si tak na čtvrtej díl a najednou slyším povědomej hlas. A je to tak, série skvělejch guest stars pokračuje, ovšem tentokrát to není nikdo ze Star Treku, nýbrž Bruce Boxleitner, tedy kapitán John Sheridan z Babylon 5. Jestli do je to trend a do některýho z dalších dílů McFarlane dotáhne třeba Petera Jurasika nebo Claudii Christian, tak se asi poseru.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VOZKA: psal sem to než sem viděl třetí díl a tam byla hudba moc pěkná, to je fakt :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    RATTKIN: no me spis pobavilo to, ze Aquaman je DC universe, tzn. Warneri a s Disney to nema nic spolecneho 😁

    Btw ctvrtej dil trochu nuda a moc diplomacie a kecani
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    DRAGON: Já jsem menší OST fanda než ty, ale zrovna tohle mi jednak jednoduše stylově sedlo (možná právě proto že v tomhle žánru nemám tak naposloucháno) a jednak oceňuju řemeslný zpracování, přijde mi to dobře nahraný a zachovali tomu i v seriálu dobrou dynamiku, celkem to vynikne i na kvalitním zvuku a to není úplně samozřejmý :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SIRLOON: amber heard samozřejmě disney blacklistoval, nevím co ten berka bere
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Tocili to uprostred covidu, muzeme bejt radi, ze aspon neco 😉
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    Druhá polovina 2. série byla jako dar z nebes.. po těch obiwanech, bobafetech, Picardech a podobnejch věcech, tohle bylo jak pohlazení po duši
    První díl 3. série je teda hodně roztahanej. Během prvních 20ti minut se stali 3 scény
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    DRAGON: to mi pripomnelo tohodle znalce 😁

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SKY_MAX: u mně je bohužel naprosté nogo platit Disney peníze, nesnášim jejich politiku a rozhodnutí která dělají. No money from me...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VOZKA: supr, další člověk, co si všímá ve filmu symfonické části :) jsem OST fanda. Orvile prvni a druhá série mě bavila víc (vlastně i nejen hudebně :D), u té trojky mi příjde, že mají definovaný tři motivy (typy melodie) a těch se drží až moc. Nicméně ta hudba se tam hodí, to musím uznat :) jen je to na mně takové Williamsovské, já mám raději, když se v hudbě prolínají experimentální party, něco co třeba dělal Horner (napadá mě score pro Apocalypto, to bylo fenomenální! Případně Avatar Extended score, výtečná věc).

    SNW má hodně jinou znělku, která není úplně ST like, to je fakt :) A s hudbou se to má IMHO podobně jako v Orville, nepamatuju si jedinou skladbu, všechno je to takové ploché, když to srovnám s oblibenými věcmi, co rád poslouchám..
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    tak jsem po třech letech zase viděl další díly, je to super pocit přímo podpořit McFarlajna v tohle jeho úsilí a koukat na to na dysney+
    (byť ta mobilní aplikace je z roku 1)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Ještě to tu myslím nepadlo - jsem od začátku i nadšenej z toho, jakou má Orville hudbu a zejména theme song. Je tam zjevná inspirace intrem z TNG, ale není to úplná vykrádačka a je to řemeslně výborně zpracovaný. Připisuju to tomu že je McFarlane muzikant, z mýho okolí mi přijde že lidi který se věnujou žánrům jako on mají obvykle i vztah k filmový hudbě. Zažralo se mi to okamžitě daleko víc než trochu konzervativní theme song z SNW.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MELOP: a prvni dil nemel byt prvni a jeho expozice se mela roztahnout do jinych dilu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam