• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CNVTrávení a všechny jeho problémy - dráždivý tračník, funkční poruchy, diety, reflux a tak podobně
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Nechci tu byt za heretika, ale zkusil zde nekdo na svoje problemy hladovku? At uz pravidelnou (jeden den za uplnku), cistici (3 dny) nebo cokoliv delsiho (7 - 17, popripade dele)?
    Ja jsem loni trpel radou problemu zde popisovanych a bez pripravy jsem si dal 7 dnu ciste o vode a vysledek byl velmi pozitivne prekvapivej. Je s podivem jak malo se tomuto zpusobu, ktery je ve zvireci risi naprosto bezny, venuje pozornosti. Neslysel jsem o doktorovi, ktery by komukoliv jako moznost lecby travicich a jinych problemu nabidl hladoveni.
    Mam znameno ktery trpi radou alergii, pylovych i potravinovych, a pravidelne hladovky v delce 7 dnu a vic ho toho spolehlive na cas dokazou zbavit. Dokonce po hladovkach zahodil respirator, ktery potreboval na astma a muze si jit zabehat.
    Nikomu to nevnucuju, spis me zajima jestli ma nekdo dalsi podobne zkusenosti. Jasne, je to neprijemny, ale to je sonda do zaludku nebo do prdele taky.
    Jinak prirucka pro zacatecniky ale i pokrocile zde: http://plant.ffa.vutbr.cz/~jiricek/knihovnicka/Malachov%20-%20Hladoveni.pdf
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    TUILE: dneska jsem s ní zrovna mluvila a říkala, že to teda začně týden po konzumaci a dostává se z toho měsíc až dva... Před měsícem si dala v restauraci špatně provařenej alkohol a oteklý dutiny měla ještě teď:o/
    TUILE
    TUILE --- ---
    XMARGE: je to jeden z vyhlidlych mopznych.
    ted nepiju 17 dni. spolu s kapkama do nosu, ktery mam uzovat ted ctyri mesice v kuse, to vypada nadejne. uvidim, co se stane za 3 tydny, az budeme davat panaka k narozeninam. jestli do tydne natecu a zahlenim, podrobim alkohol dalsimu zkoumani.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    TUILE: alkohol jsi zkoušela vynechat (i v lécích)? Známá popisovala, že přesně takhle se jí projevuje alergie na alkohol a začne to asi až třetí den po konzumaci...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TUILE: nejvíc vyřazovací je GAPS. ale je to čiré ezoducho.
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    COURT: zcela bezny jev
    COURT
    COURT --- ---
    taky se vam stava, ze viroza vam zhorsi vase zaludecni a travici probemy, prestoze dietu dodrzujete? nebo mam plasit, ze to neni viroza ale neco odtamtud?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TUILE: OK, chápu.
    TUILE
    TUILE --- ---
    KOCHANSKA_CH: mne whole 30 nevyhovuje.
    hledam jinou alternativu.

    ale kdyz chces, muzu se rozepsat.
    1. nezvladam snidat (neslucuje se s whole 30)
    2. beru dlouhodobe leky (neslucuje se s whole 30)
    3. nezvladam jist pravidelne (neslucuje se s whole 30)
    4. nevyhovuje mi nemit svacinky (klidne to muze bejt i bio susena svetska ke kave) (neslucuje se s whole 30)
    5. jsem roztrzita a i kdyz si treba uvarim krabicku, tak v 50% se stane, ze si ji doma zapomenu. ani by mi to nevadilo, ja jist nemusim. klidne den jidla vynecham, ale tento pristup nepravidelne stravy se opet neslucuje s whole 30.

    whole 30 je prilis narocne na casovou a mentalni dotaci a ja se priznavam, ze na tohle nemam.
    kdyby me nekdo zavrel do sanatoria a mela bych tam pravidelny rezim a nekdo mi tam trikrat denne predkladal pokrm dle pravidel whole 30, rada si to dam. ale bohuzel v ramci bezneho mesice tohoto programu nejsme schopna.
    snazime se doma jist primal/paleo, ne vzdycky, ale vetsina jidel odpovida. asi bych se zvladla na cistym paleu drzet i mesic v kuse a pak zkusit zarazovaci fazi, ale program whole30 se vsemi pravidly, co k tomu programu patri se priznavam, ze nemam sanci zvladnout.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TUILE: A zařazovací fázi po Whole30 jsi absolvovala?
    TUILE
    TUILE --- ---
    CNV: doktori se na alergii po roce zazracne shodli. behem roku jsem absolvovala vysetreni na ORL a nekolikrat vysetreni obvodakem a jednou teda alergologem.
    mam permanentni rymu a obcas natelky zadni patro.

    u tech zkrizenych to de tezko, kozni testy sou u me negativni a plosny krevni mi doktorka nechce udelat a jako samoplatce bych se nedoplatila.

    rekla mi, at nejim to, co mi dela blbe, ale marne premejslim, jak to odhalit.

    do poloviny brezna beru leky na posileni imunity.
    v lete zkusim nasadit zyrtecovou kuru (bude po pylovy sezone a pred rymickovou sezonou), to by melo od ty alergicky rymy pomoct, tak uvidim.
    ale dokud zyrtec neberu, zkusila bych nejaky ty vyrazovaci metody.
    ted poderzivam jecmen, nicmene doktorka mi tvrdila, ze jecmen v krevnich testech neni.
    CNV
    CNV --- ---
    TUILE: Je to určitě alergie/intolerance? A jestli jo, podle zkřížených by něco vysledovat nešlo?
    TUILE
    TUILE --- ---
    Kdyby bylo mono dat vicero typu budu rada. Whole 30 znam a nevyhovuje mi, vicemene se podle paleo principu stravuju, nicmene hledam spis neco jineho.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TUILE: Whole 30 si zkus nastudovat, existuje aj literatura.
    TUILE
    TUILE --- ---
    jaky existujou vyrazovaci/zarazovaci diety, aby clovek poznal, co mu nedela dobre? potrebuju odhalit spostec alergie a nevim kudy na to.
    my telo ma pomerne zpozdeny reakce, takze bohuzel pristup nejez to, po cem ti je blbe, dost spatne vysledovava.
    vim ty alergeny, po kterejch natejkam hned. bihuzel existujou i alergeny, ktery se u me projevi treba az za den.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    The surprisingly charming science of your gut | Giulia Enders
    https://www.youtube.com/watch?v=HNMQ_w7hXTA


    Tedtalk autorky https://www.kosmas.cz/knihy/208221/strevo-neni-tabu/
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    GENTIANA: taky sem po ranu nic do sebe nedostal, kolikrat pro to ze do deseti minut po probuzeni uz se sedel v aute a jel treba na druhou stranu republiky na schuzku....vyresil sem to tim ze v lednici capnu aspon nutridrink a ten do sebe hodim

    a opet intolerance - nemuzu chuceny nutrace /nadymaj mne, krkam, obecne je mi z nich nazvraceni), jedinej co muzu nechucenej compact 125ml (jeden dva hlty po ranu a je po snidani a jsem na dopoledne OK)
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    book - Crohnova choroba diagnostikovana 10+ let zpet, 9 let biologicka lecba

    dieta slovy meho gastrologa: "Mas na neco chut, tak si to dej. Kdyz to tel chce tak si o to rekne. Bylo ti potom blbe??? Tak to nasledujiciho pul roku zkus vynechat a pak to zase zkus a uvidis jestli se ti intolerance nezmenila."

    a ono to sakra funguje (např. do 2013 jsem proste nemoch banan a vajicka natvrdo, ted se po bananu muzu utlouct, vajicka natvrdo v pohodě ale vajíčka naměko mne sejmou a nemůžu je)

    MUDr. Petr Hora, MBA - http://www.5pmedicine.com/o-nas/ - stara se o mne posledni dva roky, vysetreni mikrobiomu v dnesni dobe je za par tisicovek, doporucuji jednou za cas opakovat protoze jak vam pri pripadne schuzce sam rekne, a z praxe to muzu potvrdit, intolerance na potreviny se v prubehu casu muze u lidi menit
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    CNV: Já ty věci samozřejmě od zjištění, že mi nedělají dobře, vynechávám (resp. vynechávám v tom množství a úpravě, která mi vadí), už samotný fakt, že je mi z nich zle, stačí k tomu, abych to nejedla (bývá mi tak blbě, že nejsem schopná třeba celou noc pořádně usnout).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CNV: No, já prostě ráno nejím. Jestli to znamená životosprávu na houby, tak ano, mám životosprávu na houby, jsem naprosto spokojená a zrovna na tomhle nic měnit nebudu. Já taky nevnucuju místním laktózovým intolerantům mléko, protože je zdravé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam