• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CNVTrávení a všechny jeho problémy - dráždivý tračník, funkční poruchy, diety, reflux a tak podobně
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    GRETKA: vysvětli to s těma kalhotama
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PUSSYFOOT: Ostré patří mezi klasické spouštěče refluxu. Taky česnek nebo cibule. Další naprosto školní rada = oblečení co tlačí v pase nenosit. Jist nejpozději 2h předtím než ulehneš do postele, ale raději 3h. To co ti tu píšu jsou rady co by ti měl dát i tvůj obvoďák.
    Jo a stres a úzkost jsou taky často příčina, ale často i následek refluxu - takový začarovaný kruh.

    ATB na helicobacter se dává kvůli jasnému snížení pravděpodobnosti rakoviny žaludku, na reflux jako takový to nehraje roli.
    PUSSYFOOT
    PUSSYFOOT --- ---
    Jeste by me zajimalo mate nekdo doporuceni na lekare ? Nebo nemocnici kde ste kdo byl spokojenej ? Ja jinak byl na gastru v samatoriu sv. Anny nalez sem mel helikobakter, nasazeny tyden antibiotika. Reflux se sklidnil , ale pak sem mi to z niceho nic zas rozjelo, astmatickej kasel a knedlik v krku
    PUSSYFOOT
    PUSSYFOOT --- ---
    Noo zatim vim jen kafi obecne tucne veci, kysele ovoce, ale ted mam neaky obdobi ze me je spatne po vsem celkovy nadymani, řihani hodne ;( musim nasadit asi ostrou dietu
    CNV
    CNV --- ---
    PUSSYFOOT: Klasická otázka: nějakou vylučovací dietu jsi zkoušel? To nebude jen kafem.
    PUSSYFOOT
    PUSSYFOOT --- ---
    už nějakej ten pátek mám reflux projevuje se hlavně dráždivým až astmatickým kašlem. Beru omeprazol rano a večer, Pomohlo omezit kafe ( ale to bohužel občas porušim :( nějaký rady jakým čajem to nahradit aby to nedráždilo? zkoušel sem matéčko ale taky po něm kašlu, už mě od toho dost bolí krk, a obecně dá se někde najít nějaký jídelníček nebo recepty pro lidi s refluxem ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Po takové té jednodenní střevní viroze před týdnem mě neskutečně nadýmají tuky.

    Neptám se co s tím (prostě je nejím a počkám, jeslti se to upraví), ale zajímalo by mě, jeslti někdo tuší co to je za mechanismus.

    Se žlučníkem nemám žádné problémy, o kterých bych věděla.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON: tuky, potřebuješ přidat tuky a dostatek tekutin. A pokud ani to nezabere, tak se smířit s tím, že tvoje tělo chce jiný způsob stravování.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MEANKITTY11:
    Aha, tak to tedy ne.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    AIJA: Píše, že je na lowcarb, tak to s těma kompotama asi nepůjde.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Nejist syrovy rajcata docela staci.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Nebo Šaratici:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    POZITRON:
    Ráno na lačno vodu ze zelí nebo lžíci psyllia do pusy a zapít velkou sklenicí vody, jablka a ostatní ovoce...popřípadě teď kompoty. Pak se za hodinu najíst podle svého zvyku.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOCHANSKA_CH: nojo! diky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POZITRON: Zaječická minerálka.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    JESTEDMAN: ok. :) nenacaty kysany zeli mam v lednici, sleju, vypiju a dej se vule bozi. :)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    POZITRON: šťáva z kysaného zelí a pro jistotu to zapít mlékem
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CNV: zeleniny jim hodne, hlavne kvetak, brokolici a rajcata. psyllium davam jenom do grusetek, ty uz moc nedelam a prislo mi, ze melo vliv na mnozstvi, ne konzistenci. :/ zkusim jeste vic pit, ale to asi nepomuze, to protece, ze jo? co takhle bezne projimaveho, co by me nenapadlo, miva clovek doma?
    CNV
    CNV --- ---
    POZITRON: Asi by to chtělo víc vlákniny. Jestli počítáš hodně přísně a nemůžeš přidat zeleninu, tak nějaké psyllium. Druhá možnost je, že jíš moc něčeho, co takhle působí (třeba kokosová mouka?).
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    predem se omlouvam za ponekud nechutny tema. presla jsem na low carb (do max 100gr), moc mi to vyhovuje az na jednu jedinou vec a tou je... zacpa. nenapada vas nejaka zarucena rada? mnozstvi je hodne, v tom vubec problem neni, problem je konzistence - jako kamen. nechci si kupovat projimadla, nejdriv bych rada zkusila nejaky domaci tip.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam