• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MYJKA: ja se s PA videla trikrat, psaly jsme si casteji emaily. Bydlela dve hodiny od nas. Poprve jsme se videly v cca 20tt - seznameni, zda si sedneme, co si predstavuju, atd. To bylo v Pze v kavarne. Potom v Pze u nasich, kdy mi premerovala bricho atd. Nekdy po 30tt. Potom prijela k nam - ve hre byl i pripadny domaci porod (ale spis jsme se shodovaly na ambulantnim v Rakovniku), tak aby vedela, kde bydlime. To bylo asi ve 36tt. No, a nakonec to k porodu nestihla :)
    A ja chodila i do ambulance v Rakovniku. Od prestehovani z Prahy jsem nemela gynekolozku, takze jsem se rovnou nahlasila tam.
    PETPET
    PETPET --- ---
    MYJKA: moje to neresila, chtela jen ty krevni testy kolem toho 30tt a pak znovu ke konci (mela jsem malo zeleza - kolem 90).
    Na gyndu jsem chtela jen na zacatku, pak ve 20tt a ve 30tt. Nakonec jsem byla jeste jednou kvuli zmereni jizvy...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    PETPET: Diky! Jj, planuji normalne chodit i na gyn. Uvidim jak casto. To se asi pak domluvim s PA, vid? Nebo ona to neresi vubec?
    PETPET
    PETPET --- ---
    MYJKA: budes chodit i na gyndu?
    Ja to mela zhruba takto:
    14tt poprve na gyndu, utz
    17tt k PA, pokecaly jsme a ja ji rekla co a jak bych chtela
    20tt gynda, vetsi utz
    26tt k PA, pokec, kranio terapie, vysetreni pres bricho
    28tt gynda, utz, krevni testy
    33tt posledni gynda, utz, ster na streptokoka
    35tt k PA, pokec, vysetreni pres bricho
    37tt navsteva porodnice, monitor
    39+2 porod :-)
    S PA jsem si dle potreby volala, klidne bych k ni sla i castej, ale mela cely prazdniny dovcu.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Holky, kdo byl v tehotenstvi v peci PA, jak probihala pece? Kdy jste se zacaly setkavat? Jak casto? Jak probihala kontrola? Diky. :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    PETEKKA: Krasne. :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    AOTEAROA: to jde:) já to mám do kolína asi 45 km a do benešova 33.. to bydlíme někde poblíž sobě asi
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PETEKKA: cca 35 km. A asi 25 km od Benešova :-D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    AOTEAROA: bydlíš někde v okolí?:)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    AOTEAROA:
    GLOBALISTA: děkuji za odpovědi. Ptám se proto, že jsem narazila na tento pěkný porodní příběh:)

    Přirozený porod dvojčátek v Kolíně!

    Dula Terka: (– cítí se úžasně) v místě Oblastní nemocnice Kolín, a.s.
    1 leden v 18:45 · Kolín, Central Bohemian Region ·
    Posledními miminky roku 2017 u jejichž narození jsem měla tu čest být, byl silvestrovský porod dvojčátek, maminka zvládala kontrakce naprosto klidně, měnila si polohy podle potřeby a po necelých 7 hodinách od prasklé vody a 5 hodinách kontrakcí, porodila chlapečky bez poranění a jediného gramu chemie, jeden z nich byl dokonce koncem pánevním. Velké díky patří personálu Oblastní nemocnice Kolín, a.s. kteří byli velmi respektující a snažili se maximálně vyjít mým klientům vstříc. Maminka měla miminka na těle hned po porodu s užila si s partnerem nerušené 2 hodiny na porodním sále.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    GLOBALISTA: To zní dobře :-) jednou tam možná taky pojedu, tak snad to tam bude fajn.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    PETEKKA: V červnu tam rodila sestra, ale byla to rychlovka, přijela rovnou na tlačení. Pokoj byl mrňavej, byly tam dvě, ale zase měly vlastní novou sociálku se sprchou. Nevážily, kojily na požádání, místo dudlíku jí bylo doporučeno, ať tomu dítěti dá prso. A v případě nutnosti (málo lůžek) pouští domů kdykoli během dne. Kdybys chtěla vědět něco konkrétního, můžu se zeptat.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PETEKKA: moje dvě místní kamarádky tam rodily (o něco blíž by měly Benešov, a radši jely do Kolína). neznám detaily, jedna rodila přirozeně a má z porodního sálu fotku s "vánočkou", druhá kvůli preeklampsii měla císaře. obě si svou zkušenost s touto porodnicí víceméně chválily, respektive na nic konkrétního si nestěžovaly. obě by tam klidně rodily znovu.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Holky máte někdo zkušenost z porodnicí v Kolíně?
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    KACENA: taky me bude par veci zajimat:), dekuji za tvuj prispevek:)
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    KACENA: To je hodně velká výzva, myslím, že se dost zapotíš :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    A já bych byla ráda, kdyby se konečně přestalo s tím nesmyslným dělením na "strany" a na "my a oni" ať už jsou tím myšleni zastánci lékařsky vedeného porodu vs. přirozeného/alternativního přístupu nebo rodičky vs. zdravotnický personál. Má-li diskuse být opravdu otevřená, měl by v ní každý být sám za sebe, ne za nějakou "stranu".

    Já se totiž třeba k žádné straně přiřadit neumím a někdy se v těchhle diskusích cítím jak mezi mlýnskými kameny, pod palbou z obou stran.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MYJKA: mě to právě také přišlo jako nabídka pohledu z druhé strany. Zajímavá. Až si seženu porodopis, ráda si to nechám přeložit "do češtiny" :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    AOTEAROA: Mas pravdu. :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MYJKA: Mám pocit, že jsi na tohle už hrozně přecitlivělá a startuješ dřív než je potřeba :-) Mně to přišlo jako fér nabídka neutrálního vysvětlení, co se může stát. Nebylo tam žádné bububu ve stylu "co se určitě stane když neuděláme toto". Chceme otevřenou diskuzi, tak si poslechněme, co nám "druhá strana" poví, abychom se vzájemně obohatili.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam