• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    Obecna diskuze o porodu a porodnictvi. Sdileni informaci, nazoru i zkusenosti BEZ CENZURY.
    Tento klub je urcen k diskuzi o vsem co souvisi s tematem porodu. O prubehu porodu (medikalizace, prirozeny prubeh aj), porodnictvi v CR i jinde, o ceskych porodnicich konkretne, o vlastnich zkusenostech. Vlastni porodni reporty tu tez maji misto, s tim, ze pripadna nasledna diskuze je neomezena - rozmyslete si tedy, zda jste na pripadne reakce pripravene.

    Idealne ma klub mj. pomoci tem, ktere se na porod pripravuji - tak, aby si prostrednictvim otazek, odpovedi a diskuzi o nich mohly udelat predstavu o tom, jak ke svemu porodu chteji pristoupit, jak se pripravit, co chtit ci nechtit, co ocekavat, kde pripadne chteji porodit apod. Pomoci jim mohou i vase zkusenosti - at uz pozitivni, ci negativni.

    Vstup na vlastni nebezpeci - pokud se nechcete neco s tematem souvisejiciho dovedet, neni tento klub pro vas.
    Diskutujte prosim slusne, za pouziti vecnych argumentu. Za osobni utoky bude varovani, posleze RO ci zakaz vstupu.
    rozbalit záhlaví
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MORGAN: Jenze to je hlavne o toleranci, ze jo. Kdo je zvyklej pit, tak to na sobe neciti, ale to neznamena, ze to nic nedela. Proto to pisu, pac ja nepiju skoro vubec a tim padem dobre poznam, co udela jeden drink. To by ti taky mohl rict zavislej na heroinu, ze pul gramu nic nedela, pritom tebe by to zabilo...
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    Samozřejmě každej je jinak zvyklej, má jinou hmotnost, jinak mu pracujou játra. Pokud se někdo namaže po jednom pívu, tak by si měl dát míň nebo nic.
    Já bych to na sebe brala asi tak, že pokud na sobě necítím vůbec žádnej vliv, pak je to ok i pro miminko.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MYJKA: Aha! Ja celou dobu myslela, ze jo.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KOTENCE: https://www.mamila.sk/pre-poradkyne/oznamy-o-kurzoch/
    Dole na konci. Ja treba nevidim duvod nejak podrobne probirat na kurzech pro lp tehotenstvi a porod. Smysl to ma jen z pohledu laktace. Jak muze to ci ono ovlivnit kojeni.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KOTENCE: Ja na kurzu jeste nebyla.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MYJKA: Tak me to pripada jako zaklad. Co se vubec na tech kurzech uci? Ja myslela, ze LP se sice specializujou na kojeni, ale ucej se i o tehotenstvi a porodu.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KOTENCE: Myslim, ze na to, co jsem chtela napsat, je toto zjednoduseni dostacujici. A LP neni odbornice na tehotenstvi, ale na kojeni. Takze ani zadne podrobnejsi vysvetleni proudeni krve mezi matkou a ditetem nenapisu, protoze to ani podrobne neznam. Vim jen, ze placenta to urcitym spusobem filtruje. Proto jsem napsala - zjednodusene. Dotaz od pozitron byl na alkohol pri kojeni.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    KOTENCE: no to jsem prave uplne na mysli nemela, tohle tezky piti, ktery se projevi takrka bezprostredne.
    ja mela na mysli takovy to lehky pravidelny popijeni, tzn. nevykasim se do sracek, ale jen si tak popijim. dite se narodi zdrave, zadne znamky matcina piti, takze 3x hura, ale pozdeji se to muze projevit na rozumovych schopnostech, soustredeni, pameti atd. toho bych se bala ja.
    cimz teda nechci nikoho odsuzovat, ze si da v teho.kazdej vecer dvojku vina, mluvim pouze za sebe.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    PISISKVOR: Tak existuje fetalni alkoholovej syndrom ci jak a to je poznat hned, ty deti vypadaj jinak. Ale to jsou deti alkoholicek, ne po sklence vina.

    Mne obecne omamny latky nevadej, radu z nich mam rada, ale nemam rada to "jedno pivo nic nedela". To je kec, jedno pivo urcite neco dela, matce i diteti. Ja jsem treba po jednom opila, takze dite v deloze s nulovou toleranci asi taky, ze jo...
    Nerikam, ze mu to skodi nebo mu to je neprijemny, ale nejak pusobi.

    MYJKA: matka nema stejny krevni obeh s ditetem. Jako budouci LP to nemuzes takhle zkratkovite napsat... I kdyt chapu, co chces rict s tim alkoholem.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    POZITRON: :))))
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    POZITRON: Naprosto zbytecne. :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MYJKA: no to je vyborny, tak to jsem si tuhle dala v hospode dva lahvovy birelly uplne zbytecne. :) a vlastne jsem behem zimy mela 2x jednu decku svaraku samozrejme s vycitkama. :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MYJKA: Nemam talent vysvetlovat tak radsi jeste upresnim

    Zjednodusene kdyz ma tehotna zena pul promile, dostane se to do krve i tomu diteti v brise.
    Kdezto kdyz kojici zena ma pul promile v krvi, dite ma cca pul promile alkoholu v mleku ktere vypije a projde jeho travicim traktem. Dovolim si tvrdit, ze takove mnozstvi alkoholu v mleku s nim ani nehne.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    POZITRON: V tehotenstvi mas s ditetem stejny krevni obeh. Tzn zjednodusene tva krev se rovna jeho krev.

    U kojeni - mleko se tvori z krve. Takze kdyz si das alkohol a mas v krvi treba 0,5 promile. Do mleka prejde jeste mene. Protoze mleko je z krve, ale nerovna se krvi, takze se to jeste vic profiltruje. Takze ve vysledku v mleku jde diteti stopovy prvek alkoholu.

    Mnohem dulezitejsi je se neopit a byt schopna se o dite postarat. Takze dobre odhadnout mnozstvi, ktere matka zvladne. Ale realne i kdyby mela matka 2 promile, ciste z pohledu stavu mleka je v pohode dite nakojit.

    Dat si teda vecer s muzem sklenku vina a uzit si vecer muzes naprosto s cistym svedomim. :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MYJKA: tak to je docela zajimavy. zila jsem a jeste stale ziju v tom, ze pri kojeni vadi alkohol vic nez behem tehotenstvi.

    ja jsem si v tehotenstvi parkrat maly pivo dala, jedou jsem mela dokonce i dve velky piva a asi bych si sem tam dala po dobu cely tehotenstvi. jenze to se nestalo, od zjisteni tehotensky cukrovky jsem si snad ani necucla. a od porodu v tom pokracuju, protoze si viz vyse myslim, ze to je horsi nez v tehotenstvi.
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    SUFFOCATE: Hehe, když si to tělo žádá :)
    Já teda jenom čichala, pozření jsem byla daleka :)
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    MORGAN: :) já jsem měla od muže přísný zákaz McDonalda, ale ke konci těhotenství jsem pár hambáčů sežrala (doslova)! Asi příprava na porod, abych měla dost síly. :D :D
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    SUFFOCATE: Mně zase v prvním těhu strašně vonělo KFC. Už zdálky a z tý vůně jsem měla intenzivní pocit štěstí.
    Poznámka: jsem vegetariánka a za normálních okolností se mi se smrádku z KFC zvedá kufr.
    Poznámka č.2: ano, syn i manžel milují KFC a teď už jsem jim schopná rozumět :)
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    HYSTERIA: hele já zase jela na nugátových croissantech a vůbec na sladkém pečivu. taky žádná super věc. ;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MORGAN: Tak piti alkoholu u kojeni je neco uplne jineho. To jsem pila bez omezeni - tzn tu svoji sklenku cerveneho denne.
    PETPET
    PETPET --- ---
    LAMIA: konecne se nekdo odvazil ;)
    Ja jsem si v obou tehotenstvich obcas decku vina dala a nemam z toho spatny svedomi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam