• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    LIENEN: Ocením i kontakt na rozumnou a zkušenou PA.
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    Nemáte někdo prosím aktuální přehled o pražských/středočeských porodnicích?
    Konkrétně mi jde o vstřícnost ohledně pokusu o VBAC a zároveň případnou možnost zůstat s dítětem (aspoň otec třeba) po případném CS. Klidně zaplatím nadstandart, VIP balíček, nebo cokoliv.
    Určitě nechci do Podolí.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Tak mi z toho zabylo úplně špatně... když regule vyženou z mozku a ze srdce lidskost... nedivím se, že to jde ze "Západu"... :-( hlavně že se tak zuřivě bojuje proti nebezpečným domácím porodům, no ufff
    Žena porodila bez pomoci v cele v Denveru a žaluje město - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...a/clanek/zena-porodila-bez-pomoci-v-cele-v-denveru-a-zaluje-mesto-40294899
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    PISISKVOR: sou si tak podobní, až si z toho sami dělají srandu :)

    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    PISISKVOR: toho nejde si nevšimnout :D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PISISKVOR: jediná? :-D
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    AOTEAROA: jakoze ot, ale musim: to je neuveritelny, jak jsou si s tim brachou (zachranarem) podobni! rozhovor s nim jsem videla uz par mesicu zpet a jak jsem ted zacala sledovat tento rozhovor, hned jsem si na toho chlapika vzpomnela (nevedela jsem o tom). ten projev, vyraz oci, vsecko - maso!
    no nic, beztak budu jedina kdo si toho vsim:D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Rozhovor na DVTV:
    Samková: Každá těhotná má smrt za pasem, rodit doma se zkušenou bábou je dobrý nápad

    Chybí nám důvěra, že lidské tělo zvládne porod samo, bez zásahů a rutiny doktorů, říká porodní asistentka Alžběta Samková. Největší část komplikací dá dítě dopředu najevo, ale to uslyší jen zkušená bába, ty nezkušené nemají u domácího porodu co dělat, upozorňuje. Někdy sloužíme jako asistentky lékařů. A tak by to nemělo být. Jsme odbornice na porod a šestinedělí a doktor je expertem na patologické stavy. Jsme tým, měli bychom spolupracovat, míní Samková.


    https://video.aktualne.cz/...smrt-za-pasem-rodit-doma-se-zkuseno/r~1c54e71eb3ae11e9a01c0cc47ab5f122/
    FEROBAGR
    FEROBAGR --- ---
    Zdravím, neměl by někdo tip na porodní asistentku z Vysočiny, nebo okolí?
    WE_RUN
    WE_RUN --- ---
    Ahoj :), má někdo prosím zkušenost s porodnim domem na Bulovce?
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    LA_BETE: mam a doporucuji. Dva porody, oba bez nastrihu a jen s malymi poranenimi. Nevim jestli za to vdecit tomu cviceni, ale pomohlo mi to spis na psychiku.
    ENT
    ENT --- ---
    Má někdo zkušenost s porodem v USA? Servis, náklady, jak na to... Díky
    NUDLINEK
    NUDLINEK --- ---
    LA_BETE: premyslela jsem o nem, nakonec neporidila a mam dve deti bez nastrihu, u prvniho jeden mini steh.. u druheho ani skrabanec..ale vlastni PA byla zaruka :)
    LAUDAM
    LAUDAM --- ---
    LA_BETE: kamarádka u prvního nepoužívala - měla asi 1 steh, u druhého používala asi 14 dní a měla také 1 steh - obě děti něco málo pod 4 kg a ona na konci těhotenství cca 65 kg.

    PA z kurzu tvrdí, že hlavně u prvorodiček je to znát, že používaly, ale když se dobře otevírá a má sílu se polohovat, není to nezbytné, zvlášť pokud žena už rodila - prý při nejhorším bude trošku zraněná a bude používat pár dní řepík.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    LA_BETE: Mela jsem u obou tehotenstvi a pouzivala. Nemam zadne poraneni. Deti 3830g a 4200g. V kazdem pripade jsem mela prirozene porody v mnou zvolenych polohach a svym tempem. Takze je otazka nakolik to bylo anibalem. :)
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    LA_BETE: Tak treba ja. Cviceni s tim je neprijemny a dva tydny pred porodem mi ten balonek rupnul primo u cipku. Ke druhemu porodu uz jsem to neporizovala. Imho mnohem vetsi zaruka, ze nebudes mit poranenou hraz je zkusena a moderni PA (ktera nepodporuje stredoveke praktiky), vyhnout se rizenemu tlaceni podle pokynu personalu (a spis netlacit vedome vubec, nechat telo at si tlaci podle sebe) a spis nejaka gravitacni silu podporujici poloha (jestli ti bude vyhovovat).
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Máte někdo nějaké zkušenosti s Aniballem? Má cenu to pořizovat?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    ALI_EN: No nerekli jsme ani svec a zmena programu a dva hoste vymeneni za parizkovou a mydlilovou. :/ (stalo se dnes)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    MYJKA: pan poslanec gynekolog a hvezda Apolinare Bohuslav Svoboda nikde? to se divim :)))
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LA_BETE: Ja pred 3 lety s Ditou. Penez nelituju, byla to jedna z nejlepsich investic v mym zivote. Ten porod jsem si uzila a nabil me na dlouhou dobu.
    Podobne, jako pise Pisiskvor, me to spis zhorsilo pocity z prvniho porodu v Podoli, kterej byl z pohledu lekaru docela v pohode, ale z myho pohledu predevsim o utrpeni a bezmoci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam