• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MASTER_AStar Citizen
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    VACA: Mno treba za ten cutter sem si rikal ze jim tech 15 babek prihodim, ale zkousel sem ho a nevim proc bych to proti treba aurore porizoval, ma velkou fuel capacitu, ok, ale na fight je uplne k nicemu a lita to jak kostka betonu, takze oproti treba pisces kterou pouzivam porad i kdyz mam uz mnohem drazsi lode(ta stoji stejne jako cutter), je tohle furt lod kterou si poridis "nez budes mit na neco lepsiho" za me pass.

    Me spis prijde ze ty novy lode udelaj casto dost OP jako treba ten corsair, ten je opravdu hodne prehnanej, a pak to nerfnou.

    K tem multifukcnim lodim - uprimne pokud budes hrat jakejkoliv gameloop, tak chces stejne sepcializovanou lod, je fajn ze MSR ma 100 Cargo cap, ale pokdu chces haulit tak to stejne budes delat v C2, takze MSR bude proste jenom rychla lod na pasovani lidi/carga/dat a uplne mi ten setup dava smysl

    No a k originu, luxury bude mit stvuj vlastni gameloop, ted jsou to vyhozeny credity.
    VACA
    VACA --- ---
    Jsem to po hodne dlouhy dobe zapnul.
    Jako na jednu stranu musim rict ze tam vidim velkej progress. Oproti tomu co si ja pamatuju, tak to bezi celkem plynule, a stabilne, i kdyz je tam docela traffic protoze expo..

    Samozrejme snad vudycky nefunguje aspon neco. Jednou nejde konzumovat aby clovek doplnil hydrataci, jindy nefunguje iterakce s obrazovkou v shopu, etc. Ale to by snad asi ani nebyl star citizen, kdyby fungovalo vsechno vudycky:D

    Docela mi prislo ze uz tam je i nejakej gameplay.. System uz vypada celkem zajimave oproti tomu co pamatuju..


    Ale co teda nejak nedokazu pochopit, a doufam ze to v budoucnu nejak lip vybalancujou, jsou schopnosti a konkurence schopnost nekerejch lodi..

    Prijde mi ze novy lode jsou hrozne prekombinovany a v urcitejch aspoktech dost OP oproti lodim co uz jsou delsi dobu..

    Tak treba cutter, mala startovni lod, a ma snad 6000 quantum fuel capacity.

    Nebo ten mercury star runner, ten me fakt celkem irituje. Ta lod umi potencionalne skoro vsechno. Ma 100 cargo capacity, ma servery pro budouci data running, ma scanning station, ma 9000 quantum travel fuel, ma snad jen 12 minut reclaim time pri zniceni. Ve hre stoji cca 5mega a je jedna z nejrychlejsich pri svy velikosti.. (nejakejch 1200+ m/s)

    Oproti tomu treba 400i ktera ma bejt jakoze focused na exploraci, ma nejakejch 1200 quantum..

    Nebo 600i explorer kterej stoji nejakejch 10megak. Ma nejakejch 3000 quantum fuel capacitu.

    Jakoze nejak za tim nevidim zadnou logiku. Exploracni luxusni drahy lode ktery jsou vicemene uzce vymezeny na svoje zamereni maj zlomek quantum kapacity oproti usmudlany MSR, ktera navic umi (nebo bude umet az to bude implementovany) skoro vsechno.

    Trochu mi prijde ze furt navysujou aby lidi chteli ty lode koupit na pledge. Ale zaroven tim rozbijej nejakou konkurence schopnost lodi v dany velikosti.

    Jakoby jasny, origin ma bejt draha znacka a luxus. Ale virtualni luxus moc gameplay netvori imho, a kazda lod by mela mit nejakou svoji vlastnost ve ktery vynika. Imho..
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    IAE je on, corsair celkem kraji, vcera jsme s nim davali idris 4 lidi v jednom corsairu:)



    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    NIS: V bunkrech je bugu dost, asi mas stesti:) nekdy jich dam x a ok, jindy mam seanci ze klekne kazdej druhej, nespawnujou se enemaci, nejede vytah, vcera se mi i stalo ze sem vystrilel celej bunkr ale counter se ani nehnul, 10/10.

    Jinak bunkry sou na looteni super no, beru tam sebou 1scu krabici a lootuju co se do ni vejde, udelas dva tri runy a mas tolik gearu ze vdycky co si obliknout kdyz vylezes z nemocnice.

    Poslednich par dni vydelavam speedrunem boarding alert kdykoliv se obevi, doletim tam s minivanem piscess uz s otevrenejma dverma a jakimle sem u lodi tak vyskakuju a boarduju lod, pisces mi mezitim rozstrelej - je potreba zdrhnout dost rychle:) Clovek se tim vyhne celymu dogfightu a ma za 10 min vystrileni 15 piratu 55k v idealnim pripade.

    GORG: uz se mi stalo mockrat. bude to bug a zatim mam pocit ze se to casto deje prave kdyz si o pristani reknes vic nez jednou.. bud letet do prdele a nebo hodne rychle ven z hangaru a stornout lod:)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    SQ42 FULL 9MIN LEAK - better quality
    https://youtu.be/2aD_TdBnUrI
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Nějaké kecání a video z S42
    CitizenCon 2952 (2022.10.08 @ 8am Pacific) - starcitizen on Twitch
    https://m.twitch.tv/videos/1618590737?t=03h54m21s
    NIS
    NIS --- ---
    Ja zadne problemy s dokoncovanim misi nemam. Je pravda, ze jich je spousta zabugovanych a je to loterie, jestli se to povede nebo ne.. ale mise co hraju pravidelne a fungujou jsou
    *bunkry (vyborne na loot, staci tam jit s pistoli a odchazim se spoustou brneni a zbrani. lootim dokud me to bavi).
    *delivery mise taky vetsinou fungujou. tady se vyplati zagrindovat a dostat se na contract level 3, pak se nabizi delivery mise za 45k, kde musi jit clovek do bunkru, najit tam tri balicky, pri tom idealne nezdechnout a prostrilet se ven
    *halt illegal transmission - todle je super. trva to doslova 4 minuty udelat a vyplata je za to 20k. Timhle se da nagrindovat na novou lod.
    *bounty missions taky fungujou. to je podle nekterych taky nejlepsi zpusob na vydelavani penez.
    *mining taky funguje, ale na to je treba prospector. me todle moc nebavi. spis me bavi jezdit s ROC a hledat diamanty a tezit hadonite, nebo jak se to jmenuje.

    Ja si jinak vybavu uz vubec nekupuju. Kdyz se probudim ve spitalu, jen si natahnu uniformu nasi organizace a letim na nejake farmy najit zbrane, medpeny a jidlo. a pak jdu vetsinou delat bunkry. obcas tu hru hraju 3 hodiny a neudelam tam vubec zadnou misi, ale proste me bavi tak zevlovat okolo.
    Jinak na vydelavani penez jsou nejlepsi eventy. Vetsinou trvaji tak tyden, ale da se tam nagrindovat spousta milionu.
    GORG
    GORG --- ---
    s tou hlaskou o vloupani se do ciziho hangaru uz mi tto udelalo ted po druhy. asi bug mi prijde..
    GORG
    GORG --- ---
    UNREALONE: jo sipecka je videt, kdyz uz je clovek bliz... z vetsi dalky je mozna hur viditelna.
    nicmene sipecka ukazovala na podlahu hangaru, do ktereho jsem vletel :)

    heh zachody tak to jeste tak :)
    kua abychom nezjistili, ze tam ted pracujoou dva tymy na realisticky simulaci zachodu :D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Jídlo a voda je k ničemu a akorát zdržuje. Když už tak bych ještě přidal toilet gameplay :⁠-⁠D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    GORG: u tvého hangáru by měla být taková malá šipka, ale občas je hůř vidět
    GORG
    GORG --- ---
    mi to hrani zas sjelo v rant ,)

    napadlo me, ze mozna tim food and drink surivivalem chtej protestovat ten server meshing , ale moc mi to nedava smysl.
    to by slo snad testovat prece i jinak nez do toho hrace nutit... prece cilem ted nemuze byt v hraci vyvolat ten herni zazitek imerze. leda jako PR marketingovy tool, aby se prezentovali jen tak, jak oni chteji - realisticke pojeti od prvni minuty vyvoje.

    imho jestli to chteji dokoncit, a snazi se v alfa hracich nejak striktne udrzovat koser feel imerze ... (nevnimat hrace jako alfa testery, co si uvedomuji, ze veci na obrazovce nejsou realita)... rozjizdej to na dost protichudnych cilech co do realisticnosti dokonceni hry

    --
    kazdopadne nakonec jsem nasel otevreny hangar na Grim Hexu... tak jsem tam vletel.... i indikator byl v tom miste... to musi byt ono!...
    po pristani mi vez oznamuje "Blokujete dopravu. Odlette!"... "Nasrat!" vylezam pryc.

    Pak zjistuju, ze si realisticky muzu helmu vyzvednout z Grim Hex z inventory pomoci nejakeho teleportu pomoci tlacitka I.. .. hmm.. jak tohle funguje v ramci imerze? :) (ale nestezuju si.. pac tohle je ted hodne naopak prakticke a myslim, ze zadneho hrace nenasere, ze kvuli tomu nemusi nikam chodit)

    Vlezu do lodi "Tak a letime tam zpet s helmou!"

    Vez ale oznamuje "Do 15 sekund uvolnete prostor, ktery nekomu blokujete.. Prave prileta.... Jestli prostor neopustite , budeme vas muset sestrelit (ci co)"

    Nestihl jsem odletet vcas a pak me to hodilo do postele. U panelu hangaru to pise, ze mam za to pokutu 5000... nebo zrejme pockat 15 minut. :D

    Vysledkem je, ze je mi pristavani nadale zahadou. Mozna je to zamer? :-)
    GORG
    GORG --- ---
    tak dalsi dva kontrakty hotovy nakonec

    me teda uz od samotneho zacatku na SC asi nejvic mrzi dost divne boty ale hlavne ty priority se vnimat gameplayi naprosto okrajove a spis to mit jako takovy sandbox simulator, kde se da letat , a divat se na nadherne scenerie. Chodit skrz ruzne fancy obchody, kde si n emuze nic koupit. Videt kolem sebe spoustu predmetu, ktere ale nemuze vzit do ruky.. napr. plechovku nejakeho napoje.

    Pak mu indikator ale ukaze, ze ma uz po malu zizen. Proc je tam tohle vubec ted? :-) Jak jsem cekal to cely gameplay spis brzdi a imerze do reality, kdy ani po snad 10 minutach se mi typka nepodarilo presvedcit, at tycinku sni. U nejake flasky napoje se to podarilo. Sic ano.. samozrejme si cloevk musi sundat helmu a vedet, ze si musi sundat helmu, protoze si zaroven hrajeme na hyperrealismus.

    No nic.. koukal jsem jak indikator hladu roste... a jel na dalsi delivery pobliz...
    Doletim a zjistuju, ze nemam helmu, a ze se na tom mesici asi da dychat, ale je tam celkem zima.
    Dojdu na misto precejen... Koukam, ze tam uz nekdo asi parkuje.. No snad to probehne v pohode.
    No samozrejme to zas vypada na nejake bludiste sic tentokrat mensi lod..
    Zjistuju, ze ale svetlo je prece v helme..
    Takze nemam cim si posvitit (protoze hyper realismu jsem si sundal helmu na Grim Hexu a zapomnel si ji znovu nandat pro snedeni tycinky, coz se nepodarilo. Klliknuti na EAT (pokud se cloveku podarilo pres ten jejich system pres tlacitko F ttam tu nabidku zamerit) neudelalo nic.)

    Vracim se tedy na Grim Hex pro helmu. Kontaktuju jejich vez, ze jdu pristavat "Jojo pristante".
    Ale kam? Kde je ten hangar? V Elite Dangerous clovek ma jasne cislo. Tady nic takoveho neexistuje.
    V zajmu realismu musite tak nejak odhadnout, ktery hangar je asi pro vas... zrejme podle toho, ktery je otevreny?
    Asi po 5-10 minutach obletani uz nejak nevim, kde je ten hangar schovany
    Zkusim zavolat znovu vez, jestli to nejak neupresni.

    "Vase pristani bylo jiz schvaleno" sdeluje spore vez.

    Hmm.. Hele tamhle jsou nejake pristavaci plochy... tak to soupnu tam.. vypada to, ze jsou tam asi nejaky i dvere.
    Pristanu tam na plochu.
    Chci vylezt a dochazi mi, ze nemam vlastne tu helmu, tak vylezt bez helmy asi dopadne rychle smerem, ktery uplne nechci. Pice! :-)

    Na druhou stranu tak me napada, ze to svym zpusobem pridalo j akehosi realismu... Ze to clovek pak musi resit.
    Ze vyrazil bez helmy, pac si chtel snist tycinku :) Nebo bez naboju do akce, a ze by to mohl zkusit risknout treba nozem, nebo jestli tam nejakou zbran nenajde.

    Zatim mi to po tech par letech u te hry spis prijde, ze to tak trochu umele navysuje ten herni cas... Protoze to vsechno strasne dlouho trva.. obzvlast novackovi se v tom vubec zorientovat.. a nic tomu tedy nebudou pomahat (treba ocislovane hangary.. a sdeleni cisla hangaru).
    Myslim, ze nic z tohodle za celou dobu nevylepsili ani chlup.

    Ze SC mam tedy furt dost smisene az ambivalentni pocity.... realisticke zahyby dek na posteli viz. [UNREALONE @ Star Citizen]
    by precejen mohly trochu pockat

    Stejne tak imho tyhle survival prvky s jidlem a vodou. Ty sice jsou o kus dal a gameplay pridavaji.. ale co cloveka chytne je kdyz tam bude i aspon tradicni zakladni gameplay jakekoliv hry... nejak promptne hratelny.

    A kdyz uz... v jednom vraku jsem videl automat na napoje... i poletujici plechovky v beztiznem stavu... proc jsem si zadnou nemohl tedy vzit, kdyz tedy survival? :) Musi si to koupit v obchode. Samozrejme ne v baru. Tam zadny napoj nekoupite logicky :)
    GORG
    GORG --- ---
    pak jsem zkusil kontrakt patrani po osudu osoby XY v havarovane lodi...

    priste se na podobne asi uz vyseru... postrilel jsem tam asi vsechny... time to survive asi tak 6 minut, tak se furt musel vrracet do lodi trochu se ohrat

    indikator ukazoval nekam do podzemi ale za boha nemohl najit vstup... a celej ten vrak je slusny bludiste

    pak jsem zahlidl nejakou postavu tak po ni palim.. .ale ocividne to byl normalni hrac, kteryho jsem postrelil, ten me zabil
    a mam ted asi CrimeStats... a vzbudil se v zaplivane nemocnici v Grim Hex

    jako po hodine blouudeni ve vraku, kterej sice vypadal cool, ale nebylo mi jasny, jestli ten quest ma glitch.. a proste to tam neni.. nebo jestli ten indikator smeroval k mistu, kam jit. nebo co tam mam udelat nebylo jasne
    takze kdyz bylo na koho palit, tak aspon nejaky gameplay, tak jsem hned strilel zejo :)
    GORG
    GORG --- ---
    vcera se mi podarilo konecne dokoncit suvj prvni kontrakt... zabil jsem toho konkretniho banditu, kteryho jsem mel kuchnout

    pak jsem nekolik minut meditoval nad loot inventorarem, kdy jsem zkoumal, na co mam misto v batohu.... kdyz pak slysim zvuky bot.... zjevne tam jeste byl... ale uz jsem nestihl vypnout inventorar..
    no timhle zpusobem v UI menu intentory jsem zemrel uz vickrat.. proste ten inventorar maji slozitejsi a nez se rozkoukam, jak to presunout k sobe, me casto nekdo zabil ,]

    kazdopadne se to pocitalo furt jako mission successfull

    u dalsiho podobneho k ontrkatu uz se mi darilo lip... bohuzel to utnulo connection lost.... kontrakt to bohuzel uplne zrusilo, smazalo, zneviditelnilo, ale nechalo mi to veci aspon.
    GORG
    GORG --- ---
    SONIC: to jo no... akorat to uz jsem udelal 3x .. uz tam byly 2 kopie myho mustanga... uz uz jsem malem si sebral ze svoji mrtvoly pistoli, kdyz me pak znovu pifli...
    ani neim, jestli NPC nebo hraci.. prislo mi, ze se na me line nejaky neanglofonni jazyk z te snehove fujavice... .. asi dobre resene zvukove efekty, protoze to znelo fakt, jak kdyz nekdo hulaka par metru dal ve velkym vetru
    SONIC
    SONIC --- ---
    GORG: muzes si pro svoje veci z mrtvoly dojit..tak kde si chcip se valis dal..pozbiras veci a pokracujes v misi primo na miste..
    GORG
    GORG --- ---
    UNREALONE: jo taky bych nejakou lepsi lod bral

    nedavno jsem koukal na youtube tipy triky, jak si rychle vydelat prachy
    v kostce asi takhle:

    1) vzit si evaluation security kontrakt.. jit tam jen s pistoli... kupoval si snad jen medpeny
    2) tam vylootovat lepsi zbrane a brneni od zabitych banditu (tohle asi parkrat zopakovat)
    3) pujcit si tezebni zarizeni.. a tezit tz nejcenejsi suroviny (dtto)

    pry po 3 hodinach uz mel miliony

    u me to narozilo, ze jsem chtel vylootovat vsechno brneni, ale pobral jsem v kapacite batohu jen helmu a nejaky narucniky.. a to jsem mel batoh
    zbyvalo zabit jeste asi 5 banditu ale nejaky mi killnul
    pak nemel ani batoh, ani brneni , na ktery se da batoh nasadit.. , ani pistoli :] to jsem pak pofixnul (koupil).. jen mi ted chybi ten kontrakt v nabidce... zkusim se asi vratit na Microtech.. mozna se bude nabizet tam.

    zajimave je, ze kdyz me zabili, tak ten kontrakt ale furt fungoval... furt ze jich zbyva zabit uz jen 5 pro dokonceni.. ale kdyz da clovek v menu Quit game.. tak se pry cely ten kontrakt zrusi jako failed. (Tohle snad s tim server meshingem novym zmizi a bude tam nejaka persistence vetsi... clovek nekdy potrebuje proste tu hru vypnout, kdyz chce)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Občas to zkouším, ale pak kvůli chybám něco nejde, tak to zas vypnu.
    Pár misí se mi povedlo, ale často taky někde umřu kvůli nějakému bugu když člověk propadne podlahou nebo tak něco.

    Chtěl jsem lepší loď než tu základní Auroru, ale nemám na to moc čas a nechtělo se mi grindit. Naštěstí jsem si nedávno všiml, že se mi tam objevily nějaké ingame peníze že jsem měl dost na Titana, tak aspoň to.

    Docela mě sere jak funguje ten quantum drive - dá se letět jen na ty waypointy. Někde jde aspoň udělat ten trik, kdy zapnu quantum a v průběhu vypnu, takže se aspoň přiblížím kam potřebuju, ale kolem planety mi nějak nešlo ani to.
    Tohle má IMHO Elite lepší. Není nic otravnějšiho než 10min koukat jak ubíhají kilometry když někam letím.
    GORG
    GORG --- ---
    ale uz jsem malem malem dokonce dokoncil quest

    nasel jsem si delivery mission.. zrovna tahle teda vyzadovala 3 ruzne baliky sebrat.. takze vsechno pekne trikrat
    posledni 3 balik jsem hledal asi hodinu v jakemsi bludisti havarovane lode, kdy uz prestaval verit, ze se tam odtamtud da nejak dostat
    do toho tak cca 15 minut limit baterek pro zahrivani obleku, protoze tam bylo -90 celsia

    nasel jsem nakonec jak se tam dostat do dalsiho patra a svuj 3 package..

    letim na delivery lokaci
    dam do automatu prvni balicek
    pak me napadne, ze je to lokalita, kde se nesmi strilet... "HA.. ze bych konecne dokoncil nejaky kontrakt? " :) ...
    "No leda ze by tam ted vyvstal nejaky bug."
    " Mozna prave v souvvislosti s timhle storage automatem... Hmm pise se na nem reliable and safe.. no tak uvidime"

    Vlozim 2. balicek a odchazim pryc... zjistuju, ze mam balicek stale v ruce... huh? Davam ho tam znovu.. nejak jakoby ho tto nechalo na tom samem miste ale za zavrenymi dvirky.
    Zkusim tlacitko pro vlozeni zasilky...
    Vzal si balicek do ruky a znovu ho tam vratil.

    No a dostalo se to do stavu, kdy balicek zmizel ale nezaregistrovalo ho to jako vlozeny. Zustal jakoby za dvvirky ale neviditelny.

    Takze nedokoncitelna mise.

    Tesne! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam