• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    Klub na výměnu zkušeností či (konstruktivních) názorů o tomhle čím dál rychleji se rozvíjejícícm odvětví cykloprůmyslu.

    VZHLEDEM K SITUACI VEDLE V KLUBU SLUŠNÉ HEJTY POVOLENY, CO BUDE ZA ČAROU SMÁZNU
    rozbalit záhlaví
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    PSYSBEE: Tvl co to je za sexistický kecy, že pro ženský je to jedno?
    Pokud se můžu řídit podle zkušeností s Acerou, ono to právě řadit nebude. Žena má nějakýho treka za dvacítku z roku 2012, a ta sračka vůbec nejde seřídit, a víc to neřadí než řadí. A brzdy, to je taky katastrofa. Fakt netuším, co to udělá na kole o pět nebo víc kilo těžším.
    Rozdíl v maloobchodních cenách mezi přehazovačkou Altus a Deore je asi tři stovky. To prostě nedává smysl. Cena kola je stejně naprosto neadekvátní osazení, kvalitě a tak vůbec, nejspíš na tom vaří nehorázný prachy, takže by se v tom úplně v pohodě schovaly komponenty o dva litry ve velkoobchodních cenách dražší, a pořád by byla marže jako kráva.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    OCTOPUSS: hele má to 9 rychlostí? má.. řadí to? řadí..
    Jo, mohli tam dát aspoň Aceru, resp. Alivio, na druhou stranu 99% ženským, který si to koupí, je název toho bazmeku uplně putna a na to ty výrobci hrajou - že to prostě neocení, tak proč zbytečně navyšovat cenu toho kola (o 2-3 stovky, co je v nákupu stojí koupě dražší sady :)
    Prostě sestimsmiř, dělají to tak vesměs všichni..
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    NTR23: Pro zenckou nebo pro kripla dobrý, když teda necháš vypnout vomezovac
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Krásné to je, ale řeknete mi k čemu to je?

    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Tchán koupil tchýni elektrokolo, nějakýho Apache, a samozřejmě jsem to začal zvědavě oblejzat. Koukám na osazení, nějaký Shimano Altus, a já si říkám "co to je, o tom jsem neslyšel, to bude asi nějaká elektrořada...", kouknu na Wiki a.... WTF? To je úplně na dnu potravního řetězce pod Aliviem a Acerou.
    Ty vole, kolo za víc než 50 litrů, a oni se nestydí tam dát tu největší mrdku, která existuje...
    BATY
    BATY --- ---
    Dneska jsem jel do práce na motorce :)

    Ale i tak, NP přes 200 W. Ta svině mě nutila jet prostě rychle :)

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ADAM: tak tohle bude cenove dost podobny k tý verzi Expert carbon, mozna o malinko vejs..

    No jsem zvedav - snad první ebike, kterej me skutečně láká si ho projet a dát mu v terénu pořádně nažrat..
    ADAM
    ADAM --- ---
    PSYSBEE: nejlevnější verze asi 160. Mě se líbí verze expert carbon a ta je za 220...

    Čekám na slevy na podzim.. Se slevou nad 15% bych nad tím vážně uvažoval...

    Nevýhoda, že to má jen fox 34 vepředu..
    Ale váha pod 18kg...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ADAM: kolik stojí SL?
    ADAM
    ADAM --- ---
    PSYSBEE: to mi je celkem jedno, spíš mi jde o váhu a jízdní vlastnosti. Ale to SL je tak brutal dráhy, že todle být dražší snad nemůže. A váhové tam není asi moc rozdíl. Tak si počkám, uvidíme...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ADAM: no jestli chceš mít něco exclusivního a ne drahou konfekci, tak určitě :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    PSYSBEE: takže mám ještě čekat než pořídím to turbo levo SL, říkáš?
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    meanwhile in Sušice - brána do Šumavy :

    - nově vznikající ryze česká značka CDURO BIKES (dcera mateřské firmy COMPOTECH SYSTEM - firmy co se zabývá vývojem a výrobou karbonových dílů na světové úrovni a pražské FESTKY) Vám již brzy představí celokarbonový e-trail se zdvihy tuším 160/150, česko-japonským středovým motorem COMP DRIVE a samozrejme velkou baterkou schovanou uvnitř karbonového rámu..
    - co zatím vím od jeho duchovního otce (spolumajitele firmy COMPOTECH Ondry Uhera), tak váha včetně baterky by měla být lehce pod 18kilogramy!, což je u robustního celoodpruženého trail/enduro e-biku na 29" kolech váha více než excelentní!
    Pružení/tlumení bude to nejlepší co se od FOXu dá koupit, maximum věcí včetně zapletených kol bude z karbonu vyrobeného samozřejmě přímo v mateřském závodě pod šumavským Svatoborem, řidítka, představec a spol nejspíš CHROMAG...

    Oficiální představení kola mělo proběhnout na letošním EWS Sušice, které je z důvody covid-pandy bohužel zrušeno. Jsem předběžně domluvený, že až bude k dispozici testovací verze, že si rád udělám výlet do Sušice a tenhle e-bike rád protáhnu po trailech místního trailového centra BIKEXZONE SUŠICE...
    KURE
    KURE --- ---
    MARASAN: nijak.
    rozdíl bejvá ve výbavě. jo a ty levny modely jsou hlinik, drahy carbon.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PSYSBEE: jak se lisi pohon a baterka verze za 70k a njaka ta drazsi?
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    BATY: shodou okolnosti mame v praci testovačku, kdyby náhodou .. ale Jižní Čechy, takže asi nic :)
    BATY
    BATY --- ---
    SMOKY: Jo, to taky vypadá moc hezky...
    BATY
    BATY --- ---
    BANKMACK: Teď někdy byl měl Spešl vydat nové kolo. Podobné jako Creo, ale rovné řidítka, takže asi trochu delší rám, ale stejný motor atd. Takové "fitness kolo"... A tam základní model s hliníkovym rámem je už za snesitelných 70K a ne 122K...

    Jelikož teď manželka jezdí na hliníkovém Giantu 26" z roku 2012 bez motoru, tak si myslím, že tenhle "nejlevnější" model bude stačit :)

    Líbí se mi i ta možnost té přídavné baterie, kterou dáš do košíku na lahve a připojíš do konektoru na rámu a zvýšíš si kapacitu baterie. Když je potřeba, tak si to vezmeš, když ne, tak to necháš doma a máš lehčí kolo.
    Ale hlavně se mi líbí design a že to vypadá jako normální kolo, můžeš tam mít dva košíky na lahve, místo baterie přes celej rám...
    BANKMACK
    BANKMACK --- ---
    PSYSBEE: JJ také jsem to již slyšel a moc mě to pro ty kola nenadchlo. Jinak bez zkušeností. Tohle kolo se mi jen líbí, jakože má i trochu design oproti ostatním kolům z flotily LF.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    BANKMACK: doporučuju přečíst nějaký názory a zkušenosti s Leader Foxem - např. zde
    https://cs-cz.facebook.com/pg/kolaleaderfox/reviews/
    - osobní zkušenost nemám, ale slyšel jsem dost názorů, že LF nebrat, protože ty kola jsou dost často prostě crap..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam