• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    JOPS
    JOPS --- ---
    jsem z okoli Melnika a jak se otevrela "nova" prodejna AKUMO.cz u vyjezdu z Melnika, tak se priznam, ze jsem fakt strasne prekvapen, kolik tam stoji aut a kolik potkam zkusebnich jezdcu na ebike. Fakt cumim a kdyz to staveli, tak jsem necekal, ze tam bude takovej masakr :)

    MINER
    MINER --- ---
    MAESTRO_007: Je to tak, proto jsem říkal v zapadlém krámu po sezóně. Nefunguje to vždy a všude.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MINER: tohle ale funguje jenom u produktu, ktery je predrazeny a neni o neho zajem :-)

    ja si tyhle situace jako obcasny prodejce trochu skodolibe uzivam. zakaznik kupuje ekolo za 100+ ...zacne mluvit o sleve a ruznych bonusech co ma jinde. reknu mu ze jsme jsme oproti konkurenci levnejsi uz bez slevy a ze o ty kola se lidi perou a jinde ho nesezene a na nektere modely je cekaci doba pul roku, takze sleva nebude a nez si kolo zakaznik rozmysli jestli jo nebo ne, tak se na pozadi ty kola dve prodaji a dalsi clovek ceka az dotycny odejde a muze si koupit to kolo u ktereho stoji a rozmysli se...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ADAM: hele snad ted nekdy do cervna .. zavolám spolumajiteli firmy, jak to vypadá a případně ti můžu domluvit testovací jízdu, až bude kolo připravený..
    MINER
    MINER --- ---
    ADAM: hint: mě se povedla sleva na Spešla 25 %, plus jsem je donutil vyměnit Avid brzdy za Shimano ICE následující taktikou:
    – samozřejmě pozdě po sezóně
    – malej zapadlej obchod, kde se báli, že takhle drahý kolo jim tam bude tvrdnout ještě dlouho
    – řekl jsem, že když to daj za tu cenu, tak tam nechám rovnou prachy a jinak si to ještě rozmyslim, a kouknu se jinde
    ADAM
    ADAM --- ---
    SN0008102070570: ja jsem letos kupoval 2 bazarovy kola.

    ted konkretne ale uvazuju o novym speslovi. jelikoz to je cenovka pres 200tis, tak se ptam, kde ho baty koupil.
    ja predpokladam, ze nakoupim po sezone z nemecka. chtel bych slevu aspon tak 20% z doporuc. ceny.

    btw, jak to vypada s tim ceskym CDURO?
    PSYSBEE:
    ADAM
    ADAM --- ---
    BATY: kdes to koupil? da se nekde vyjednat na takhle drahyho spesla nejaka zajimavejsi sleva? 
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    BATY: super!
    BATY
    BATY --- ---
    ONASYS: To kolo je pro manželku a chtěl jsem ho jen zkusit. Chtěl jsem ho zkusit hlavně v terénu. Do Garmina jsem si poslal z toho kola Watty jezdce, ale jestli to ukazuje přesně to nevim, věřim tomu, ale jel jsem na tom jednou... Neporovnával jsem to třeba s Kickerem, jestli to ukazuje stejně...

    Ale subjektivně by to mohlo být... I když od toho používáme wattmetr, že, že člověk nikdy neví, máš pocit že to drtíš a nic a někdy máš místo nohou odjištěné granáty, wattíš jak blázen a přijde ti, že to jede skoro bez námahy.

    Spíš jsem to sem dával jako potvrzení toho, co říkal Trail Hunter v tom videu, že i na elektrokole se člověk může dát do těla úplně stejně, klidně i víc, než na normálním kole, s tím rozdílem, že budeš dřív doma :)

    Takže si umím představit, že si to koupí i někdo, kdo si chce po práci párkrát sjet Točnou a má málo času, nechce se zdržovat vyjížděním. Proč ne. Já na elektrikáře skrz prsty nekoukám.

    A s manželkou mě to teď baví 100x víc a jí taky. Ona mi stačí, jedem do kopce, ona úsměv na tváři, já za ní potím krev na 400W do kopce :) Nemusím na ní čekat a ona se zase moc nenadře a není zničená večer. Win-win :)
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    BATY: nene spis vykon/tepy a samozrejme i rychlost ale predpokladal jsem ze jsi nejel po silnici. FTP 4.01 W/kg je super:)
    BATY
    BATY --- ---
    Vlastně stačilo napsat aktuální FTP 4.01W/kg. A nemusel jsem tady psát tolik příspěvků :))
    BATY
    BATY --- ---
    ONASYS: Loni jsem měl roční nájezd 10059 km a letos mám 4900. Bez motoru :)
    BATY
    BATY --- ---
    Takže skoro pořád šotolina, polňačky, turistické stezky, i bahno. Tu bídu soudíš podle průměrné rychlosti? Nebo jak si na to přišel?
    BATY
    BATY --- ---
    ONASYS: Tak nevim, jestli jsem na tom bídně, asi záleží s kým se člověk porovnává...

    Jel jsem chvilku asfalt na začátku, než jsem se dostal do terénu a na konci asfalt, abych se stihl včas vrátit, tak jsem původní plánovanou trasu ani nedokončil. Celá trasa je zde, jestli to to zajímá: https://www.strava.com/activities/3361666304
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    BATY: jaky povrch si jezdil? Kolik mas rocni najezd? Prijde mi ze jses na tom dost bidne:)
    BATY
    BATY --- ---
    Jinak, tady jsou ještě moje statistiky, když jsem se byl projet po práci na tom Specialized Turbo Creo SL Expert EVO:

    BATY
    BATY --- ---
    E-BIKE vs. BIKE: Jak zlenivíte na elektrokole v terénu?
    http://www.youtube.com/watch?v=fAYS3yi2UAY&t=1686
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SN0008102070570: Já ti rozumím, mám taky 750W a jelikož chci dojiždet občas do práce (mám to 30km),tak to chci řešit tou změnou nálepky.Pro sichr.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Elektrokola v Alpách budí vášně. Začíná boj o budoucnost cykloturistiky - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ocet-elektrokol-v-nemeckych-alpach-neustale-roste.A190912_104825_na-kolo_hig
    BANKMACK
    BANKMACK --- ---
    PSYSBEE: Díky za komentář.
    To mě nenapadla ta generační vyspělost motoru. Na to něco. Je fakt, že to je celkem nové. No zkusím sehnat více informací k němu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam