• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PSYSBEE: supr, dik.
    Vykon mas v tabulce vsude 250W pak v nasledujicim grafu stoupa bosch CX skoro k 600W, jak to funguje?

    uroven podpory motoru je co? ze prihodi k mym 200W svych max 300% (Shimano), tzn., ze celkem pojedeme na 800W ?

    Neni legalni motor max 450W ?

    otazky, same otazky, ale blizi se duchod a silham pomalu po Canyon GRAIL:ON.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    +
    The best eMTB motor of 2020 – The 7 hottest motors of 2020 | E-MOUNTAINBIKE Magazine
    https://ebike-mtb.com/en/the-best-emtb-motor-review/
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Testy:
    The 4 Best 2020 eMTB Motor Systems Reviewed - Bosch vs Brose vs Shimano vs Fazua Ridden & Rated - Pinkbike
    https://www.pinkbike.com/...rated-four-best-e-bike-motor-systems-2020-bosch-brose-shimano-fazua.html
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    a z jiného zdroje :

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Pokračování - porovnání výkonové křivky

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: nedalo mi to a něco sem si našel. Nejprve něco z vlastní zahrádky:

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: nerad bych aby to zapadlo, ale srovnání Bosche Perf. CX 4.gen vs. Yamaha PW-X2 vs. Shimano STePS E8000 ev. vs. BROSE Drive S by mě taky zajímalo...
    ADAM
    ADAM --- ---
    imho baterce zima nevadi, naopak horko ji velmi nici (zejmena dlouhodobe plne nabitou).
    MINER
    MINER --- ---
    TOMBRIDER: Jasný. Dlouhodobé skladování dává smysl. Nejmíň baterka degraduje v čase při skladování mezi 40-70 %.
    V provozu se mi to udržet nedaří. Jenom např. nenabíjím do plna, když vím, že další den budu potřebovat jen pár km.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MAESTRO_007: To, ze v bafangu jednou za rok rupne nylonove prevodove kolecko, to jeste porad plati?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    MINER: třeba ji nenechat vybitou dlouhodobě. Největší facku dostane, když někdo uskladní kolo i s baterkou do kůlny. Zapomene ji dobít. A nechá jí tam přes zimu...
    A přímo údržba? Já třeba při každém mytí kola vypucuju kontakty a lehce striknu kontaktolem..
    MINER
    MINER --- ---
    TOMBRIDER: Jak se lze o tu baterku starat?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Jak jsem psal, mám deset let prastarej Lectron, a pořád to na původní baterii ujede min 60km :)
    [ TOMBRIDER @ Elektrokola ]
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Druhá věc je, jak se kdo o ty baterie stará..
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MAESTRO_007: s tema baterkama máš recht, Bosch si narozdíl od Bafangu baterky dělá sám a hlídá si kvalitu (dává tuším články Sony nebo Panasonic). Bafang poskytne jen motor a baterie si každej výrobce dělá sám.. Takže tam pak rvou levný Samsungy, Sanya aspol..
    (No a zrovna LeaderFox je značka typu "maximální úspora výrobních nákladů, na kvalitu sere pes..")
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    a souboj Bosch vs Shimano vs Yamaha dopada jak?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PSYSBEE: jizdni projev je jedna vec, ale treba dneska si borec stezoval, ze mu odesla baterka u Bafangu pul roku po dvoulete zaruce, taky ta baterka stoji 10 tisic ane 20 jako u Bosche.... (uz mi proslo rukama desitky Boschu starych 5 a vice let a vsichni jezdi na puvodnich baterkach. Baterka stara 8 roku byla na 90% kapacity. To same motory, u 6 let stareho se vymeni lozisko a jede dal... tohle vidim jako hlavni duvod proc za to dat o 20 tisic vic nez za Bafang

    a nez jsem to dopsal tak prisel borec co ma Leader Fox Bafangem a po 3 letech mu kolo ujede 30km.... a nevi cim to je, no cim asi... Bafang :-)

    ale urcite bude existovat spousta spokojenych zakazniku na Bafangu
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Já dycky říkám svým zákazníkům něco ve stylu : "Bafang Vám tu radost udělá taky, ale když si zkusíte Bosche, tak prostě zjistíte, že Bosch je Bosch.."

    Za mě - na ježdění do práce (maximálku u Bafanga si můžu zvýšit jen napojením na diagnostiku a přepsáním hodnoty a ne montáží čipu za 3-4 litry jako u ostatních) + příležitostnou cykloturistiku s přítulkou bych si pořídil Bafanga, pokud se chci ale ebiku věnovat víc, tak bych si připlatil a šel do Bosche, ev. Yamahy, Shimana nebo Brose.. Bafang (a třeba i Comp) zatím hrajou ty druhé housle - aspoň za mě
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    _A5_: ano, bylo by lepsi si priplatit za Bosch :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam