• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    BATY
    BATY --- ---
    Tak už jezdíme :)



    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MAESTRO_007: "dalsi vec je jak se to projevuje za jizdy ten maximalni vykon, papírově s silnejsi motor umi sice vystrelit, ale uz ten vykon neudrzi.." - dvakrat podtrhuji cervenou propiskou! :)

    Treba BAFANG ma sice 80 (M400)- 90 (M500), ale ma je defacto jen na zacatku .. tj. vystreli jak z praku, ale cim rychleji jedes, tak tim zacina vadnout.. Tj. jeho vykonova krivka je prudce nahoru, ale pak relativne rychle dolu.. Oproti tomu u Bosche citis ten "prival energie" porad..

    Krasne je to videt na nasich odblokovanych testovackach pri porovnani Bosch CX vs. Bafang M400 (M500 má jen ten krou'ták, jinak to bude imho dost podobny)
    - u Bafangu je maximalni rozumna rychlost kolem 40kmh, pak uz citis, ze se mu dal pridavat moc nechce, CXko (i 3. gen) krasne táhne až do 50ti kmh, kdy zasahne omezovac..

    Dal je to například i o inteligenci řídících jednotek a citlivosti torzních snímačů, kdy v tomhle je Bafang MaxDrive oproti Boschi docela tupec.. Prostě u Bosche cítíš mnohem větší spolupráci s jezdcem než u druholigových hráčů typu Bafang nebo COMP..

    Zajímavý mi přijde Shimano, který ač tabulkově dneska už nejslabší, tak projevem asi nejblíž Boschi..
    FREERIDER
    FREERIDER --- ---
    Tak treba ten cinskej bafang je docela tichej pokud se vymění jeden prevod za plastovej . Koukněte se treba na na Luna enduro x1 za mě parádní bike lehce opravitelnej za rozumný prachy jen je momentálně vyprodáno.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MAESTRO_007: Yamaha ne, tu doma mame a slyset ji je.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    co by treba pro nekoho mohlo byt zajimave je mensi hlucnost nez ma bosch. akorat nevim kdo je tichy z tech dalsich konkurentu :-)

    + za me zklamani treba i to Brose, uz to nejspis zlepsili, ale meli jsme dva minuly rok a oba reklamace motoru
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PSYSBEE: ten kroutici moment 75nm u Bosche uz neplati. Ted maji novou aktualizaci softwaru ktery ho zvysuje na 85nm

    u tohoto jde aspon videt jak jsou ty cisla zavadejici. evidentne ten motor zvladne daleko vic, ale Bosch proste nedovoli nic co by mu mohlo pokazit tu neporuchovost o ktere jsem psal driv....

    dalsi vec je jak se to projevuje za jizdy ten maximalni vykon, papírově s silnejsi motor umi sice vystrelit, ale uz ten vykon neudrzi... kcemu to teda vlastne je .). ..jde to videt i ma tech grafech kdy bosch tu krivku drzi pekne nahore

    a abych na bosch rekl i neco min pozitivniho tak se zatim nevi jak na tom bude s vydrzi a neporuchovosti tak ctvrta generace bosch motoru, nejspis taky dobre, ale myslim ze ta bezkonkurencni bezporuchovost u starsich verzi byla dana tim malym prevodnikem a naslednym zprevodovanim elektromotoru. od cehoz museli upustit kvuli tlaku konkurence, protoze maly prevodnik se rychleji sjizdi a to; prevodovani melo maly odpor pri slapani bez dopomoci.... pro me treba uplne zanedbatelne veci :-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PSYSBEE: supr, dik.
    Vykon mas v tabulce vsude 250W pak v nasledujicim grafu stoupa bosch CX skoro k 600W, jak to funguje?

    uroven podpory motoru je co? ze prihodi k mym 200W svych max 300% (Shimano), tzn., ze celkem pojedeme na 800W ?

    Neni legalni motor max 450W ?

    otazky, same otazky, ale blizi se duchod a silham pomalu po Canyon GRAIL:ON.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    +
    The best eMTB motor of 2020 – The 7 hottest motors of 2020 | E-MOUNTAINBIKE Magazine
    https://ebike-mtb.com/en/the-best-emtb-motor-review/
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Testy:
    The 4 Best 2020 eMTB Motor Systems Reviewed - Bosch vs Brose vs Shimano vs Fazua Ridden & Rated - Pinkbike
    https://www.pinkbike.com/...rated-four-best-e-bike-motor-systems-2020-bosch-brose-shimano-fazua.html
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    a z jiného zdroje :

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Pokračování - porovnání výkonové křivky

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: nedalo mi to a něco sem si našel. Nejprve něco z vlastní zahrádky:

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: nerad bych aby to zapadlo, ale srovnání Bosche Perf. CX 4.gen vs. Yamaha PW-X2 vs. Shimano STePS E8000 ev. vs. BROSE Drive S by mě taky zajímalo...
    ADAM
    ADAM --- ---
    imho baterce zima nevadi, naopak horko ji velmi nici (zejmena dlouhodobe plne nabitou).
    MINER
    MINER --- ---
    TOMBRIDER: Jasný. Dlouhodobé skladování dává smysl. Nejmíň baterka degraduje v čase při skladování mezi 40-70 %.
    V provozu se mi to udržet nedaří. Jenom např. nenabíjím do plna, když vím, že další den budu potřebovat jen pár km.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MAESTRO_007: To, ze v bafangu jednou za rok rupne nylonove prevodove kolecko, to jeste porad plati?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    MINER: třeba ji nenechat vybitou dlouhodobě. Největší facku dostane, když někdo uskladní kolo i s baterkou do kůlny. Zapomene ji dobít. A nechá jí tam přes zimu...
    A přímo údržba? Já třeba při každém mytí kola vypucuju kontakty a lehce striknu kontaktolem..
    MINER
    MINER --- ---
    TOMBRIDER: Jak se lze o tu baterku starat?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Jak jsem psal, mám deset let prastarej Lectron, a pořád to na původní baterii ujede min 60km :)
    [ TOMBRIDER @ Elektrokola ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam