• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GANBOY: LOL, ja zadny elektrokolo nemam.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MARASAN: bude stát stejně jako na tvoje elektrokolo až bude konečně metodika 😘
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GANBOY: Kolik na takovej moped stoji povinny ruceni?
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    US $970.20 33% Off | 20 Inch Electric Bike 750W 48V Retro Electric Bicycle For Adults Fat Tire Off-Road Ebike 45KM/H Mountain E-bike Beach Bicycle
    20 Inch Electric Bike 500w 48v Retro Electric Bicycle For Adults Fat Tire Off-road Ebike 45km/h Mountain E-bike Beach Bicycle - Electric Bicycle - AliExpress
    https://a.aliexpress.com/_mO6tLbe
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Dorazilo motokolo.
    Kopie super 73 mojave
    1500w 16ah cca 30k (aliexpres)

    První postřehy:
    Cestovalo ke mě necelý 2měsíce
    Motor má opravdu 1500w
    Je tam přehazovačka, ale nechat tam jen jeden převod by vlastně vůbec nevadilo.
    Vydlice i tlumič vzadu tlumí, ale žádná extra sláva to není, stejná věc se dá říct i o brzdách který sou lankový.
    Tyhle tři věci vyměním asi hodně brzo.
    Co je naopak super je velký světlo přední a přepipnačs přípravou na blinkry, zadní světlo reaguje na brzdu.
    Dojezd- to je otázka… když se spokojíte s příšlapem a rychlostí 1 (max 25km) docela bych věřil že to těch 100km po rovině fakt ujede.
    Maximálka- na dlouhý rovině to se mnou dá 58-60 podle větru, kopce tak 30…

    Do tohohle biku asi narvu jen lepší odpružení, brzdy a baterku, ale začínám pokukovat po něčem co by zvládlo 72v baterku a 6kw motor- takže asi surrom light bee 😆
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    kruté ceny !
    Polygon Launches the Siskiu TE eMTB - Pinkbike
    https://www.pinkbike.com/news/polygon-launches-the-siskiu-te-emtb.html
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    TOMBRIDER: Apache prodavam, tenhle s M400 bude nekdy behem cervna..
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    THOR_CALYSTERN: Řekl bych že úplně nejlepší je dostat se do kamenné prodejny a projet se/ošahat vyhlidnuty model..
    MARASAN: Hele tohle jsou taky šunty? Fakt je že jako úplný amatér/jen uživatel se v označení řad brzd, vidlic nebo řazení. Úplně nevyznám.
    APACHE Tanka Tate MX3 400 2023 | EKOLO.CZ
    https://ekolo.cz/elektrokolo-tanka-tate-mx3-400
    https://ekolo.cz/rock-machine-storm-int-e70-29
    Maximálně poznám low řadu třeba z Decathlonu. Kde je všechno z plechu co rezne sám od sebe..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZOIDBERG: presne tak je to s kolem myho taty, akorat brzdy - hydrauliky shimano a 180 mm kotouce - proste taky funguji. Motor Yamaha, osazeni Deore. Koupil jej pred 4 rokama +/- za 50k vc. DPH. Za 50k ted koupis totalni schunt, tchyne taky zrovna shani a 60k za kolo dat nechce, tak co ted.
    THOR_CALYSTERN
    THOR_CALYSTERN --- ---
    PSYSBEE:
    TOMBRIDER: mrknu na to, díky...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Mezi 50-60 000 se dá něco nenáročného najít. Známá spokojeně třetím rokem jezdí na e-biku MRX, tehdy cca za 50, dnes bohužel víc. Spolehlivé kolo, teď měnila první řetěz po více než 3000 kilometrech. Osobně mě mrzí slabé brzdy, těžká ne moc funkční vidlice a absence pevných os, jenže právě takové laciné komponenty najdeš i na kole o 20 000 dražším. Smutný.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    THOR_CALYSTERN: Mám starší Apache Manitou s 16Ah baterií a motorem v náboji kola. Mám to primárně jako přibližovadlo do práce. A spokojenost, všechno pořád funguje na jedničku.
    Otec má crussis se středovým motorem Bafang. A taky prostě jen jezdí.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    THOR_CALYSTERN: klidne sem, od toho auditko je..
    Za me bych doporucil neco s Bafangem M400 a geometrii ramu, kterou delal nekdo od kol a ne konstrukter sekacek.. ;-)
    THOR_CALYSTERN
    THOR_CALYSTERN --- ---
    Zdravím vás z pozice klasického neelektro cyklisty.

    Hledám radu ohledně koupě nového elektrokola - třeba ho někdo zdejší používá podobně, jak ho chci využívat já.

    Tj.:
    - primárně na dojíždění z/do práce v kopcovitém terénu
    (do 25km denně)
    - občas vyjížďky po Jizerkách
    - odpružená přední vidlice
    - nosnost do 120kg
    - cena primárně nerozhoduje, ale asi tak max do 50k
    (za levnější variantu se zlobit nebudu, ale zase nechci kupovat to nejlevnější na trhu, o cenách přehled moc nemám)
    - dobíjení doma v bytě

    Případně do pošty, děkuji.
    BATY
    BATY --- ---
    BANKMACK: Ahoj, máme ho od 08/2020: [BATY @ Elektrokola] a zatím jsme nic řešit nemuseli. Ptal jsem se, jestli je potřeba to nějak dávat na servis nebo něco ten motor a prý ne, tak nevim :) Ale s manželky nájezdem 500 km ročně je to asi na věky...
    BANKMACK
    BANKMACK --- ---
    EXCITE: Právě, že jezdím spíše asfal - cyklostezky apod. Asi by mi nevadilo mít městské kolo, jen nemám zkušenost s elektronikou od Spešla.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BANKMACK: https://www.kola-radotin.cz/mestske-elektrokolo-specialized-vado-sl-40-smokeblack-reflective
    tady píšou,že ten Spešl je městské kolo, možná proto je subtilní..kde jezdíš?
    BANKMACK
    BANKMACK --- ---
    Zdravím. Vyzkoušel jsem Specialized Vado SL a byl jsem příjemně překvapen z lehkosti a ladnosti tohoto kola. Trochu o tom uvažuju. Mám Trek powerfly 4 a ten je proti tomu jako motorka.
    Chci se zeptat na zkušenosti s motory / servisem a bateriemi této řady SL a obecně od Spešlu. Poruchové? Nespolehlivé?? Vubec nevím co případně čekat. Na bosch nedám dopustit, ale jak je na to Spešl??

    Děkuji
    RANO
    RANO --- ---
    GANBOY: bych v týhle debatě potřeboval vyjasnit jednu věc, totiž stažení na 25km/h přece neznamená, že nemůžeš jet víc, ne?

    se ptám vážně, jediný elektro na kterým mám najeto xx tis je cargo se středovým boschem a omezovač fakt neznamená strop, sice vypne příšlap, ale rozdupat můžeš víc, takže takový ty dorovnávání rychlosti s provozem jsou na pohodu a je mi divný, že debata tady působí, jako by to prostě víc nejelo?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jedinne co doufam, ze blbci se uklidni rychleji, nez umre cely trh. Upgrade za 10k pro vetsinu lidi uz je dneska nelegalni. Kdyz bude populismus pokracovat, tak brzo budou legalni jenom (Sh)ityBike. Nebo Bosch co zvladnou kopce, ktere nezvladne osobak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam