• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Něco jako
    Sada se zadním pohonem 500W, 26", displejem a brašnovou baterií 13Ah | EVBIKE.cz
    https://www.evbike.cz/p/sada-se-zadnim-pohonem-500w-26-displejem-a-brasnovou-baterii-13ah
    Ale určitě místní stavitelé poradí něco lepšího. Tohle je první kink co na mne vypadnul..
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    SIEMENZ: Tohle co linkujes je jen samostatnej motor. Potřebuješ ještě řídící jednotku, baterii. Displej/ovládání. A na tu trikolku bych řekl že bude fajn i akcelerátor (otočná rukojeť/plyn)
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    Ahoj, je tu nekdo kdo by byl ochotny a schopny mi poradit ohledne konverze na el. tohoto vozitka?
    Je to cele DIY, takze budget neni velky a pokukoval sem po necem takovem... (kaufland :D) ale ani nevim jak presne to funguje.
    1000W zadní kolo elektrické kolo 20 palců | Kaufland.cz
    https://www.kaufland.cz/product/380317602/?kwd=&source=pla&sid=32966987

    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    voe! :) nice
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Sem vám chtěl jen říct že teď už mě můžete nenávidět úplně.
    72v 28ah baterka je vevnitř :D
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: hurá! Elektrokola to dostanou rok/dva na to až se na nově o prázdninách v okurkový sezóně objeví reportáž jak důchodce na elektrokole smetl stánek se zmrzlinou…
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Vláda kývla na povinné ručení pro elektrokoloběžky, segwaye i golfové vozíky - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-vlada-kyvla-na-povinne-ruceni-pro-elektrokolobezky-segwaye-i-golfove-voziky-235861
    BATY
    BATY --- ---
    Klidně ať je povinné ručení pro všechnu tu mikromobilitu, ale ať je to na člověka a ne na ten každý jednotlivý stroj...
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MAESTRO_007: to je u nás taky problém.
    Ale ukazuje to jedno- sdílenou koloběžku JDE! Připravit do provozu tak že se bude půjčovat i s helmou.

    Jinak teda od 18ti to možná je, ale viděl semtu dost děcekmpod 18 co na nich drandí…
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    GANBOY: :D ... husté. No nevím jestli je to dobrý příklad. Epidemie elektrokolobezek je unich docela.problem. chybějící infrastruktura pro kola, jedno z nejhorsich měst s auto dopravou na světě. Obrovská nehodovost na kolech a kolobezkach a na základě toho nařízení ze společnosti musí půjčovat koloběžky a kola jenom s přilbou. Navíc pokud máš méně než 18 let tak si je ani půjčit nemůžeš.
    Koloběžky tam jezdí běžně 50km/h mezi lidma atd
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MAESTRO_007: je tam jeden bod se kterým souhlasím- povinna přilba u sdílenejch kol a kolobězkek.
    Argument že to není možný je píčovina, protože v tel avivu je společnost co to pronajímá.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GANBOY: To je aktualni prikon 450W - rating by bylo kolik motor zvladne bez prehrati. Napriklady sady 1500W od EVBike.cz se prehrivaji u 700W a 6km/h.

    Proto lide co ctou cisla na plakatu delaji Zagorku o tom na co ti to cislo bude :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: když jedu 10 tak mám rating nějakejch 450w mi ukazuje displej…
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MAESTRO_007: tady je to pěkně a rozumně popsané

    Názor: Poslankyně Ožanová navrhuje změny namířené proti cyklistům | RoadCycling.cz - silniční cyklistika na webu
    https://www.roadcycling.cz/clanek/nazor-poslankyne-ozanova-navrhuje-zmeny-namirene-proti-cyklistum
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Vracime se k tomu porad, ale diky nizkemu odporu pri idealnich otackach muzes mit motor co ma maximalni rating 5kW. To protoze rating je primarne omezen proudem (coz GANBOY obchazi vyssim napetim) a tepelnym odporem (Za idealnich podminek cca 4% je teplo, za spatnych podminek je to klidne 80%)

    Takze ten 5000W motor co lide dramatizuji muze mit pri 10km/h maximalni rating 800W a stejne ho porazi legalni Bosch.

    Tohle napriklad je problem jezdit s tim 3kW motorem:
    This motor ABSOLUTELY CRUSHES it!!
    https://youtu.be/Q-AAe4URafc?t=137
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DOKKTOR: Drama stranou, Prikon neni vykon a vykon neni odvedena prace.

    Odvedena prace elektrokol ma s maximalnim prikonem pramalo spolecneho a 3kW motor muze byt klidne limitovan na 20Km/h a taha 3kolku do kopce s pizzou v tasce :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Jinak tebe teda uráží fakt že to může jet rychle…
    Ne že to rychle jede, ale že to může jet rychle. 🤦‍♂️😂
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: z pohledu mluvnice je jak to moje tak to tvoje “elektrokolo” nebo “motokolo” 🤷🏻‍♂️😝
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    GANBOY: nerozumíš mi .. a nechápu, proč spojuješ moje ego/pocity ohrožení s faktem, že mě irituje zjevně nesmyslné označování skůtrů slovem kolo .. to je to o co tu běží .. nebo jestli si z oboru, co založil pan Freud a myslíš, si, že to přesto nějak souvisí (s matkou jsem měl normální vztah a nahá ve vaně mě nevzrušovala), pak ok, někdy můžeme probrat u tebe v ordinaci..
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Ps: řidičák bych zavedl i na elektrokolo a kolo obecně. Jednodenní školení na téma “pohyb v silničním provozu” protože většina kolařů s tím má brutální problém.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam