• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    MAESTRO_007: mel jsem na mysli zadáky, nekde jsem četl že se to solidně topí, vim ze týpek na unicyclu rešil teplotu po každym vyjetí kopce a nechaval to chladit aby mu to nevyplo cestou dolů.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Co byste si vybrali? Mě se nejvíc líbí pinion a taky tq motor. Objednal jsem ale propain se samém, protože cena a kapacita baterky. Za pár let bych to možná za pinion vyměnil...

    The Best e-Bikes for 2024
    https://youtu.be/at6S7L9aevA?si=TgWBiHUgE8-EabVa
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: hele klidně, ja se přiznám že sem pro a proti nijak nezkoumal a neřešil… na svejch strojích to nemám, ale vím že to existuje.
    Pro mě je spíš podstatný dobrý chlazení kontrolní kednotky než motorů jako takovejch.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud nemate stredova kola (kde je moznost prehazovat), tak je reseni koupit novy motor (silnejsi ci slabsi navinuti - obecne jsou navinuti slabsi pro maximalni rychlost a nejnizsi tah).

    Docasna zaplata:
    Statorade - Grin Products - Product Info
    https://ebikes.ca/product-info/grin-products/statorade.html
    Vcetne mereni, ukazek.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Neresi se to, protoze pri spravne navrzenem motoru a SW ochrane se problem projevi jen pri dlouhem stoupani.
    Nicmene starsi modely uvnitr kola tim trpi a je potreba uvedomit si rozdil.

    GANBOY: Tohle je nesmysl - chladit obal povede jenom ke zniceni civek. Mezi zdrojem tepla (civky) a vnejsim obalem jsou bubliny vzduchu co se netoci.
    Ty co se toci jsou smerem do pneumatiky. Nicmene je to porad male mnozstvi vzduchu a tak izolant.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MAESTRO_007: no levný 250W zaďáky se občas přehřívaj taky (tlustá bába co neumí šlapat do kopce apod), ale u slušnýho střeďáku (BOSCH, YAMAHA, SHIMANO, BROSE etc) se s timhle už prakticky nesetkáš..
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PEPAZZ: v tomhle.klubu má snad každé kolo motor ne? .) U standardních elektromotorů pro KOLA není potřeba chlazení vůbec řešit. Na "maximální" výkon fungují ve vedru a teple bez problémů.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    GANBOY: tenhle chladič má nasazenej známej (možná jo dost dobře i kreslil on) a je tam rozdíl cca 10stupňů v teplotě.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PEPAZZ: hele na kole sem to ještě neřešil, nicméně! Na elektrokoloběžkách je to docela ožehavý téma, protože ten motor má v podatatě rozměr kola, takže se točí hodně moc a rychle…
    Jako u spousty věcí- řešením je 3d tisk. Dělájí se náporový větráky pro usměrnění proudění vzduchu co se nasadí na motor přes osu…
    Pro předtavu:
    STL file Engine cooling for janobike t85/laotie es18/es40/ti40 (possibly others) 👽・3D print model to download・Cults
    https://cults3d.com/en/3d-model/various/engine-cooling-for-janobike-t85-laotie-es18-possibly-others

    Samozřejmě se dá řešit nějakej pasivní heatsink, ale tam buděs muset asi jako první hlavně vyřešit problém s uchycením a odstředivou silou.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PEPAZZ: Nijak, alespon bez modifikace to pouze vyzaruje. S modifikaci se pouzije tekutina jako v transformatorech co prenasi teplo do vnejsi kostry a chladi magnety a civky.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    kdo tu máte motor v kole , jak se to chladi když tomu naložíš? asi primarne dotaz na ganboye
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    PSYSBEE: neznal jsem, dik
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    On: Jako je to pěkný, ale nešlo by aby to zadní kolo vypadalo víc jako od kamion?
    Já: hold my beer!

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: půlku videa koukej tady a pulkku v druhým klibu kdyz máš cukání ;)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    This NEW $2700 Segway Xyber Will Crush E-bike Market in 2024
    https://www.youtube.com/watch?v=ERSLcNDAYwM
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GANBOY: ja sem tu packu teda sundal, protoze sem dycky do ni omylem 'brknul' a kolo me nekolikrat malem ujelo z podprdele... ale ta packa je v tom bafang kitu standartne. ale mas pravdu ze je to elektromotorka styl...
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    KULA: Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! CZK12,445.11 35% Off | Bafang 750W Motor with Battery 48V 20Ah Electric Bike Conversion Kit 8fun BBS02 BBS02B EBike Mid Drive Bicycle Engine 4A Charger
    https://a.aliexpress.com/_mLIq8xI

    Klidne bych to vzal přes aliexpres… celej kit na přestavbu ti prijde v jednom balíku a me treba kdyz sem kupoval tu 5kw šílenost místo 750w motoru prodejce psal a ptal se jestli opravdu chci tuhle sadu a ne tu jinou (ukázalo se že opravdu pptřebuju tu jinou) a před odesláním poslal video kde byla moje jednotka/motor sestavená na stole a testoval funkčnost, plus dokázal zařidit jeste rychlejší odeslání (za tri dny sem ho měl na celnici).
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DEVIL: jestli máš zrychlení na páčku, tak to si elektromotorka a radši tu moc nemluv!! 😆
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MAESTRO_007: elektromotokilo. Kdepak, jsem tady správně. Kromě elektroniky mám shodný komponenty jako na kole- kliky, přední vidlice, brzdy, tlumiče a pod- to všechno je z kola, proto píšu sem, protože třeba u přehazovačky mi elektrokolobězkař neporadí, proto mluvím o toxicitě určité skupiny elektropumoičkářů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam