• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    Klub na výměnu zkušeností či (konstruktivních) názorů o tomhle čím dál rychleji se rozvíjejícícm odvětví cykloprůmyslu.

    VZHLEDEM K SITUACI VEDLE V KLUBU SLUŠNÉ HEJTY POVOLENY, CO BUDE ZA ČAROU SMÁZNU
    rozbalit záhlaví
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GANBOY: jo no tak to sem se moc nedovtipil ze mas monstrum podobny GANBOY: tak jako to urcite jdi do tech lifepo4. jestli to teda das dohromady, tak bych teda aspon na jednu jizdu rad zkusil...
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Ps Segway loni udělal svoji první ofiko velkou dvoumotorovou kolobězku a letos hodlá vtrhnout na trh elektrokol. A má dva kousky - pro vás i pro mě 😆 Xyber velký a Xafari malý kolo
    SEGWAY XYBER E-BIKE 2024: 0-20mph in 2.5s! | FIRST Look & Ride of New Lineup at CES
    https://youtu.be/OWeUt_GfGIs
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! CZK13,274.64 35% Off | Battery Queen LiFePO4 280AH EVE 3.2V Prismatic Rechargeable batteries For Solar Energy Storage 12V 24V 48V Pack for Power Wall
    https://a.aliexpress.com/_EJyxBeH
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Hoši- kdo tu rozumí bateriovejm článkům? Protože teď zvolna řeším že bych chtěl velkej akupack, ale trochu sem zaspal dobu mám pocit… kromě klasickejch tužkovek sem objevil celou řadu placatejch velkejch panelů a pod.
    Kde se v tomhle dá prosímvás dovzdělat? Protože jestli je dneska potřeba dát dobromady 8 krabiček, do jednoho powerpacku, tak to se zase dostávám do pozice že to klidně můžu udělat in da house (rozuměj- zapojit 10článků šroubem a plechem je něco jinýho než k sobě letovat a propojovat 150baterek)
    Díky!
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    KIA: akumo Mělník

    - bavit tě to bude
    - zalíbí se ti kolo na které nebudeš mít budget .)
    ale existuje i spousta kvalitních od téhle značek za rozumný budget (Cube)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    KIA: v pohode, ja jen jestli mi něco neuteklo.. :-)
    KIA
    KIA --- ---
    PSYSBEE: To je prosím pěkně T9 a mix anglické a české klávesnice. Jsem si to po sobě nepřečetla, omlouvám se.
    Myslím, že to originálně měla být asi šotolina? Prostě myšleno i zpevněný povrch, nicméně ne jen silnice.
    Omlouvám se.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    KIA: jen si upresnim - co presne je za povrch "Spotlight"? Tohle v cyklistice slyším snad poprvé..
    KIA
    KIA --- ---
    Hezký večer :)
    Uvazuju o elektrokole. Ale jelikož nevím, jestli me to bude bavit, rada bych si jej parkrat (různé druhy) pujcila.
    Zaujaly mne například značky tuším Cube a Ghost.. neznáte osvědčenou půjčovnu (Praha/liberec ), kde by pujcovali i kola pro běžné obyvatelstvo (ne jen kola 120k+), aby se mi nestalo, ze se mi zalíbí kolo, na které nebudu mít budget? (Mám 171 Cm, plán je jezdit lesní cyklostezky, Spotlight/zpevnené, silnici… proste mix, žádný hardcore :D)


    Díky moc :)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    GANBOY: a dopr.. :-D
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DIY střeďák 😆

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Řešení pro jednoduché vyndání baterie, protože v garáži nemám elektriku…

    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    MAESTRO_007: mel jsem na mysli zadáky, nekde jsem četl že se to solidně topí, vim ze týpek na unicyclu rešil teplotu po každym vyjetí kopce a nechaval to chladit aby mu to nevyplo cestou dolů.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Co byste si vybrali? Mě se nejvíc líbí pinion a taky tq motor. Objednal jsem ale propain se samém, protože cena a kapacita baterky. Za pár let bych to možná za pinion vyměnil...

    The Best e-Bikes for 2024
    https://youtu.be/at6S7L9aevA?si=TgWBiHUgE8-EabVa
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: hele klidně, ja se přiznám že sem pro a proti nijak nezkoumal a neřešil… na svejch strojích to nemám, ale vím že to existuje.
    Pro mě je spíš podstatný dobrý chlazení kontrolní kednotky než motorů jako takovejch.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud nemate stredova kola (kde je moznost prehazovat), tak je reseni koupit novy motor (silnejsi ci slabsi navinuti - obecne jsou navinuti slabsi pro maximalni rychlost a nejnizsi tah).

    Docasna zaplata:
    Statorade - Grin Products - Product Info
    https://ebikes.ca/product-info/grin-products/statorade.html
    Vcetne mereni, ukazek.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Neresi se to, protoze pri spravne navrzenem motoru a SW ochrane se problem projevi jen pri dlouhem stoupani.
    Nicmene starsi modely uvnitr kola tim trpi a je potreba uvedomit si rozdil.

    GANBOY: Tohle je nesmysl - chladit obal povede jenom ke zniceni civek. Mezi zdrojem tepla (civky) a vnejsim obalem jsou bubliny vzduchu co se netoci.
    Ty co se toci jsou smerem do pneumatiky. Nicmene je to porad male mnozstvi vzduchu a tak izolant.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MAESTRO_007: no levný 250W zaďáky se občas přehřívaj taky (tlustá bába co neumí šlapat do kopce apod), ale u slušnýho střeďáku (BOSCH, YAMAHA, SHIMANO, BROSE etc) se s timhle už prakticky nesetkáš..
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PEPAZZ: v tomhle.klubu má snad každé kolo motor ne? .) U standardních elektromotorů pro KOLA není potřeba chlazení vůbec řešit. Na "maximální" výkon fungují ve vedru a teple bez problémů.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    GANBOY: tenhle chladič má nasazenej známej (možná jo dost dobře i kreslil on) a je tam rozdíl cca 10stupňů v teplotě.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PEPAZZ: hele na kole sem to ještě neřešil, nicméně! Na elektrokoloběžkách je to docela ožehavý téma, protože ten motor má v podatatě rozměr kola, takže se točí hodně moc a rychle…
    Jako u spousty věcí- řešením je 3d tisk. Dělájí se náporový větráky pro usměrnění proudění vzduchu co se nasadí na motor přes osu…
    Pro předtavu:
    STL file Engine cooling for janobike t85/laotie es18/es40/ti40 (possibly others) 👽・3D print model to download・Cults
    https://cults3d.com/en/3d-model/various/engine-cooling-for-janobike-t85-laotie-es18-possibly-others

    Samozřejmě se dá řešit nějakej pasivní heatsink, ale tam buděs muset asi jako první hlavně vyřešit problém s uchycením a odstředivou silou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam