• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    Klub pro adminy, uživatele a všechny, kdo se setkávájí s Office 365 ve firemním prostředí. Kluby by měl primárně fungovat pro sdílení zkušeností i konzultace před/po nasazení.
    rozbalit záhlaví
    UCKO
    UCKO --- ---
    CUBBA: mail má stejné id, stejné časové razítko
    UCKO
    UCKO --- ---
    CUBBA: že přišel ten mail jednou
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    UCKO: co Mail Flow logy na Exchange? Ukazuji neco?
    UCKO
    UCKO --- ---
    Microsoft365
    Sdílená schránka, připojeno cca 8 delegátů.
    Přijde jeden mail, spam, a ten se začne "klonovat".
    Smažu ho, začne se "klonovat", neustále se cyklicky objevuje, nic nepomáhá.
    Všem jsem sebral delegování, odpojil od jejich desktop outlooků a kontroloval schránku přes prohlížeč, problém trvá.
    V zoufalství jsem schránku smazal, založil znovu, nastavil delegování etc.
    A myslel jsem si jak jsem na to vyzrál. Ale problém se ihned vrátil.
    Jsem bezradný

    RIVA
    RIVA --- ---
    Nevite nekdo jestl;i je mozne pridat do Slack(u) kalendar ze Shared Mailbox(u)? Tak aby to videli vsichni myslim...
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    PES:
    meeting policy, allow guest access
    Manage meeting policies for participants and guests - Microsoft Teams | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/meeting-policies-participants-and-guests
    PES
    PES --- ---
    MEDWYN: Díky, něco takového jsem čekal, tak snad to bude teď přímočařejší hledání ;-)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    PES: Na urovni teams tenantu (jeho soukromeho) je potreba zapnout, ze guests se mohou pripojit bez lobby a zaroven guests mohou zahajit schuzku.
    PES
    PES --- ---
    Známý se mne ptal na problém s Teams - má koupenou svoji licenci (na svůj profil) a když má připojený profil v korporátní doméně, kde má další Office365 licenci za firmu, tak pokud vytvoří schůzku, nemohou si ji otevřít pozvaní z Korporátu. Nějaký nápad (tedy ještě jsem to u něj nezkoumal detailně).
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    RIVA: Klasika. To není chyba to je vlastnost. 😁

    Možná pomůže
    Outlook CalDav Synchronizer. Používám ho pro oboustranný Sync mezi Outlook a Google Calendar.
    RIVA
    RIVA --- ---
    MIKESHCZ: Tak mi borec z technicke podpory MS v patek rekl ze je to zamer, ze lidi mimo organicazi nemuzou editovat. Nicmene rikal ze to prednese jako feature request. Jojo, one can dream...
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    RIVA: tato možnost ale může být zakázána přes IT policy.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Nejvyssi permission level pro "outside my organisation" je "can view all details"
    RIVA
    RIVA --- ---
    Rekl bych ze na sdileni Microsoft vyzaduje vlastni identity handler. Kdyz jsem se ted prihlasil do microsoftiho uctu (registrovaneho na mou gmailovou adresu) a znovu klikl accept & connect na pozvance, tak me to vzalo do Outlook.com web klientu, kde jsem si mohl onen kalendar pridat. Nicmene nemuzu pridavat, nebo editovat. A na sdileni kalendare na 365 strane ta moznost ani nebyla k dispozici.
    RIVA
    RIVA --- ---
    CERMINEK: Pozvanku jsem si poslal na gmailovej ucet. Kdyz dam accept & connect, hodi me to na stranky Outlook.com.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RIVA: Úplně stejně jako s 365 účtem: Sdílet, zadat email a přijde pozvánka.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Poradite prosim jak sdilet 365 kalendar s non microsoft emailovyma adresama. Aby mohli cist i editovat? Pokud je to vubec mozne?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    AZTEK: Jop, v jejím one dříve odebrat zástupce složky a opět to synchronizovat přes SharePoint.
    AZTEK
    AZTEK --- ---
    Prosím o radu, kolegyně má v týmu v Teamsech nahrané složky soubory, které sdílí s ostatními členy týmu. Na ploše má zároveň zástupce z sharepointu, kde měla ty samé složky a soubory. Přestalo se jí to synchronizovat (když nahraje do teamsů nový soubor, nezobrazí se ve zástupci - složce na ploše kompu). Když v teamsech klikne na synchronizaci (případně v sharepointu), tak jí vyskočí okno MS Onedrive "Omlouváme se, ale tuto složku se nám nepodařilo synchronizovat. Z této sdílené knihovny už synchronizujete zástupce složky".
    Někdo nějaké tipy, co zkusit udělat, aby se to zase mohlo synchronizovat - aby se jí v zástupci na ploše ukazovalo i to, co nahrála přes teamsy do souborů?
    Onedrive má zapnutý a synchronizovaný. Licence je MS365 business basic + offline verze MS Office 2019. Windows 10, vše aktualizované.
    Díky!
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    CERMINEK: Je zajimave, ze u me si ani Intune nevyzadala Admin prava k zarizeni. Takze na dalku smaže fakt tak maximalne data ze sandboxovanych appek typu Outlook.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KEJKLIR: Používáme, není to nic tragického a soukromí ohrožujícího, primárně jde o MFA a možnost remote odstranění firemních dat...
    PES
    PES --- ---
    KEJKLIR: Leda to nainstalovat do druhého profilu na vlastním zařízení ve správném režimu, jinak to přebere kontrolu nad vším...

    Android Enterprise: An Ultimate Use-case Guide For The Different Management Modes Available With Intune [3]
    https://www.anoopcnair.com/android-enterprise-management-modes-with-intune/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam