• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Existuje nějaký způsob, jak dostat data z OneDrive jednoduše, ideálně automaticky, abych nemusel hlídat jakákteráčí složka se mu nelíbí, a tudíž ji nestáhne na lokál, protože "network error", "download cancel", nebo "nejakapodobnahovadina"?
    Potřebuju zmigrovat data z OneDrive jednoho tenantu do druhého tenantu. Nemají trust, jiné loginy. Sync na lokál bohužel ve většině případů nefunguje, protože internet z doby kamenné. Licence rozdílné - Business Standard/Business Premium.
    Mám za sebou do deseti uživatelů, a je to mravenčí práce na desítky hodiny. Před sebou dalších padesát.
    MUSHKA
    MUSHKA --- ---
    Ahoj. Marně jsem hledal, tak se zeptám tady. Neřešil jste někdo plánování Teams schůzky přes Outlook (Exchange účet), kdy na Windows mi to po zadání účastníků nabídne možné termíny podle dostupnosti lidí (vpravo v kalendáři vidím dny, které jsou možné a po kliknutí pak hodiny, kdy mají všichni čas), ale na Macu mi vyjede pouze timeline, kde si mám správný čas najít sám. Je to hrozně nepřehledné a prakticky nepoužitelné. Díky za rady.
    UCKO
    UCKO --- ---
    CUBBA: Mailbox jsme nechali, delegáty odebrali. A pomalu přidáváme. Zatím ok, tvůj tip na externí spam filtr a antivir zní zajímavě.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    Udelal bych ten mailbox znovu. Pridal 1 delegata a sledoval. Pak dalsiho. Je mozne se to nakopava Outlook klient a externi spam filtrr? Nebo antivir
    UCKO
    UCKO --- ---
    CUBBA: mail má stejné id, stejné časové razítko
    UCKO
    UCKO --- ---
    CUBBA: že přišel ten mail jednou
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    UCKO: co Mail Flow logy na Exchange? Ukazuji neco?
    UCKO
    UCKO --- ---
    Microsoft365
    Sdílená schránka, připojeno cca 8 delegátů.
    Přijde jeden mail, spam, a ten se začne "klonovat".
    Smažu ho, začne se "klonovat", neustále se cyklicky objevuje, nic nepomáhá.
    Všem jsem sebral delegování, odpojil od jejich desktop outlooků a kontroloval schránku přes prohlížeč, problém trvá.
    V zoufalství jsem schránku smazal, založil znovu, nastavil delegování etc.
    A myslel jsem si jak jsem na to vyzrál. Ale problém se ihned vrátil.
    Jsem bezradný

    RIVA
    RIVA --- ---
    Nevite nekdo jestl;i je mozne pridat do Slack(u) kalendar ze Shared Mailbox(u)? Tak aby to videli vsichni myslim...
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    PES:
    meeting policy, allow guest access
    Manage meeting policies for participants and guests - Microsoft Teams | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/meeting-policies-participants-and-guests
    PES
    PES --- ---
    MEDWYN: Díky, něco takového jsem čekal, tak snad to bude teď přímočařejší hledání ;-)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    PES: Na urovni teams tenantu (jeho soukromeho) je potreba zapnout, ze guests se mohou pripojit bez lobby a zaroven guests mohou zahajit schuzku.
    PES
    PES --- ---
    Známý se mne ptal na problém s Teams - má koupenou svoji licenci (na svůj profil) a když má připojený profil v korporátní doméně, kde má další Office365 licenci za firmu, tak pokud vytvoří schůzku, nemohou si ji otevřít pozvaní z Korporátu. Nějaký nápad (tedy ještě jsem to u něj nezkoumal detailně).
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    RIVA: Klasika. To není chyba to je vlastnost. 😁

    Možná pomůže
    Outlook CalDav Synchronizer. Používám ho pro oboustranný Sync mezi Outlook a Google Calendar.
    RIVA
    RIVA --- ---
    MIKESHCZ: Tak mi borec z technicke podpory MS v patek rekl ze je to zamer, ze lidi mimo organicazi nemuzou editovat. Nicmene rikal ze to prednese jako feature request. Jojo, one can dream...
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    RIVA: tato možnost ale může být zakázána přes IT policy.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Nejvyssi permission level pro "outside my organisation" je "can view all details"
    RIVA
    RIVA --- ---
    Rekl bych ze na sdileni Microsoft vyzaduje vlastni identity handler. Kdyz jsem se ted prihlasil do microsoftiho uctu (registrovaneho na mou gmailovou adresu) a znovu klikl accept & connect na pozvance, tak me to vzalo do Outlook.com web klientu, kde jsem si mohl onen kalendar pridat. Nicmene nemuzu pridavat, nebo editovat. A na sdileni kalendare na 365 strane ta moznost ani nebyla k dispozici.
    RIVA
    RIVA --- ---
    CERMINEK: Pozvanku jsem si poslal na gmailovej ucet. Kdyz dam accept & connect, hodi me to na stranky Outlook.com.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RIVA: Úplně stejně jako s 365 účtem: Sdílet, zadat email a přijde pozvánka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam