SHEFIK: ... nebo, vzhledem k exponenciálnímu charakteru zdokonalování a vývoji technologie čipů, budou budoucí modely s nižší spotřebou jen zanedbatelně méně schopné, než ty exponenciálně plýtvající, a data, na kterých se AI bude trénovat, budou mít zásadně vyšší cenu, než ta energie, kterou k tomu bez pořádného know-how ani nebude mít smysl přidávat.
Jako podle mě dilema není "pálit uhlí, abychom nacpali AI úplně do všeho, když lidi to ani nechtěj". Lepší by bylo soustředit na to tu technologii plně pochopit a ovládnout, než ji vnucovat úplně všem a snažit se kolem toho dělat finanční letadlové hry...