• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    XMARGE: Nakonec jsem v receptu na cukeťáky viděla odkaz na cuketový nákyp. Je skvělý. Chutnal všem, kteří obecně jedí zeleninu. Překvapivě hodně chutnal. (Manžel neochutnával :D). V troubě mám druhý pekáč, zamrazím si díly a budu si je vozit s sebou do práce k obědu. Tentokrát jsem nastrouhala celou cuketu, asi 800 g po očištění (jedna přerostla) a lehce zvedla podíl moouky na 100g polohrubé + 100 g pohankové, tak uvidíme.

    Ještě tu mám jednu větší cuketu, placky budou.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    MAR_TINA: Přeji příjemnou sobotu:o) A těším se na zprávy, co a jak se povedlo!.o)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    NACITALKA: ne, ne, tohle nejsou výpečky, tahle je od Báry z Ema Mamisu. Od výpečků zatím nic nemám, preferuju osobní výběr a Báru potkávám na trzích na Náplavce..
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    XMARGE: Koukám, že máš krásný talíř od mé kamarádky z výpečků :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    FITH: https://www.facebook.com/officialgoodful/videos/2268357079901412/

    jde to asi dohledat na stránkách mimo FB
    já ty jejich recepty miluju :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    FITH: Ty mé pazoury sotva zmáčknou kliku, natož aby vymačkaly cuketu :-D Ale už jsem si ovšem neškodný způsob natrénovala, jak jinak. Jedu je ve velkém :-))

    REONA: Tak až odpálím další cedník... :-D
    REONA
    REONA --- ---
    SARGO: Vymačkávám přes látkovou plenu, kterou pak jen vyperu.
    FITH
    FITH --- ---
    JAJITA: To me zajima, popis jak to delas,diky :o)
    FITH
    FITH --- ---
    SARGO: vymackavam v dlanich a jde to dobre a bez skod na kuchynskem vybaveni :o)
    FITH
    FITH --- ---
    XMARGE: Dnes jsem vyzkousela,misto mouky jsem pouzila mandlovou,jsou vyborny. :o)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: já ujíždím na hnízdech z cukety v muffin. formě, dá se to naplnit fakt kdečím, uklidit lednici a ještě si pochutnat.
    SARGO
    SARGO --- ---
    XMARGE: Hlásím se k ujíždění na všechny způsoby.
    Jenom to vymačkávání je takové... vymačkávám, vymačkávám, a najednou koukám, že kupuju novej cedník. :'-(
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    XMARGE: ooo Marcelo, právě sem jdu hledat recept na něco z cukety!

    Ochladilo se, dávám si sobotu s tvým blogem ;)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    Já letos ujíždím na plackách z cukety, jedla bych je snad denně! A podařilo se mi vychytat poměr surovin a dokopala jsem se ho sepsat na blog: http://www.pradobroty.cz/2018/08/cuketove-placky.html

    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KOC256: je pravda, že jsem si trochu začala všímat toho vzorce, kdy si furt stěžuju, že se mi nic nepovedlo, ale zásadně improvizuju... :-)

    Ale tak stejně jednou musím přece rozlousknout, jak ty suroviny fungujou. :)
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    ALONSY: ja taky tak trochu babicovala,ale Ty to mas rozhodne zdravejsi:-) kazdopadne mi to chutna natolik,ze kdyz vecer bude cas a energie,davam repete. minule sem jabka nahrazovala jablecnym pyre,dneska to budou asi nektarinky nebo ta mrkev,tak jsem zvedava,jak mi to bude drzet pohromade:-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALONSY:
    je vtipné číst, že jednu surovinu jsi zapomněla a 4 dala jiné a pak říct, že jsi nešikovná (nic se ti nepovedlo). Třeba to zkus podle receptu a zvedne se ti sebevědomí :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHUKI: poladila jsem podle dostupnejch surovin a dalších podobnejch receptů (akorát se rozpadá, zapomněla jsem na mlíko a nikdy se mi nic nepovedlo, ale dobrej je):

    100g máku
    2 lžíce mletýho kokosu (originálně mandlový mouky)
    2 mrkve
    1 banán (původně 2 jablka)
    3 vajíčka
    Trocha medu (není absolutně potřeba)
    Podle receptů ještě 120 ml mlíka (nevím ale, jestli má na rozpadavost to, kokos vs mandle nebo prostě jen moje pověstná šikovnost).

    Fotku dávat nebudu, je to peklo a musela bych trošku víc poklidit. :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Okurkové gazpacho. Překvapilo, nečekala jsem, že bude tak jedlý.
    Okurka, půl avokáda, hrst špenátu, sůl, pepř, jarní cibulka, olivovej olej, sklenka vody. Myslím, že na nic nezapomínám :-)

    SHUKI
    SHUKI --- ---
    ja vim, ta fotka je hrozna, ale lip jsem to vyfotit nestihla :-) jde hlavne o recept
    makova "buchta" bez mouky, je skvela:
    Makový koláč s jablky: S tvarohem a úplně bez mouky! | Prima
    http://m.zeny.iprima.cz/domov-rodina/makovy-kolac-s-jablky-s-tvarohem-uplne-bez-mouky

    TERA79
    TERA79 --- ---
    DAVE_PAGE: Zis, to vypada paradne. Zitra mame sushi vecer, ale pak to asi taky zkusim!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam