• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    ALONSY: ja taky tak trochu babicovala,ale Ty to mas rozhodne zdravejsi:-) kazdopadne mi to chutna natolik,ze kdyz vecer bude cas a energie,davam repete. minule sem jabka nahrazovala jablecnym pyre,dneska to budou asi nektarinky nebo ta mrkev,tak jsem zvedava,jak mi to bude drzet pohromade:-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALONSY:
    je vtipné číst, že jednu surovinu jsi zapomněla a 4 dala jiné a pak říct, že jsi nešikovná (nic se ti nepovedlo). Třeba to zkus podle receptu a zvedne se ti sebevědomí :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHUKI: poladila jsem podle dostupnejch surovin a dalších podobnejch receptů (akorát se rozpadá, zapomněla jsem na mlíko a nikdy se mi nic nepovedlo, ale dobrej je):

    100g máku
    2 lžíce mletýho kokosu (originálně mandlový mouky)
    2 mrkve
    1 banán (původně 2 jablka)
    3 vajíčka
    Trocha medu (není absolutně potřeba)
    Podle receptů ještě 120 ml mlíka (nevím ale, jestli má na rozpadavost to, kokos vs mandle nebo prostě jen moje pověstná šikovnost).

    Fotku dávat nebudu, je to peklo a musela bych trošku víc poklidit. :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Okurkové gazpacho. Překvapilo, nečekala jsem, že bude tak jedlý.
    Okurka, půl avokáda, hrst špenátu, sůl, pepř, jarní cibulka, olivovej olej, sklenka vody. Myslím, že na nic nezapomínám :-)

    SHUKI
    SHUKI --- ---
    ja vim, ta fotka je hrozna, ale lip jsem to vyfotit nestihla :-) jde hlavne o recept
    makova "buchta" bez mouky, je skvela:
    Makový koláč s jablky: S tvarohem a úplně bez mouky! | Prima
    http://m.zeny.iprima.cz/domov-rodina/makovy-kolac-s-jablky-s-tvarohem-uplne-bez-mouky

    TERA79
    TERA79 --- ---
    DAVE_PAGE: Zis, to vypada paradne. Zitra mame sushi vecer, ale pak to asi taky zkusim!
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ELIZHANNAH: za sebe budu určitě zkoušet ten, co dávala Iluze.
    Mandle (natož mandlová mouka) jsou teď podle mě prostě úplně nemorálně drahý. :) Buď až pomine oříšková krize, nebo budu měsíčně vydělávat kolem sto litrů :D
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ILLUZE: co jsem tak koukala, na stejných stránkách je i další makový koláč bez mouky: https://www.welifttogether.com/nadychany-makovy-kolac. Jen by mě zajímalo, jestli líp funguje ten se sněhem z bílků, nebo ten s jedlou sodou. Kdysi jsem makový koláč dělala (tedy ten byl i s trochou mouky), a nějak nevyšel dobře, byl takový moc "spláclý", divný.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Nevím, co je to za blog, jen si potřebuji rychle odložit recept :) https://www.welifttogether.com/makovy-kolac-bez-muky
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Poslední domácí jídlo před odvolenou. Losos pečený na másle s česnekem a bylinama, rajčatový salát s bazalkou, okurkový klasický, se sladidlem. Přílohy - brambory pro chlapa, cuketové nudle a mrkva na másle. Riesling.

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Saksuka s krevatami, ktere nam zustaly z predesleho nejakeho jidla - spusta rajcat a paprik, uzena mleta paprika, vejce, krevety
    Image and video hosting by TinyPic
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    tunakovy cevich - tunak, limetkova stava, stava z pomerance, cibule, chilli, koriandr, sul, pepr
    Image and video hosting by TinyPic
    FADO
    FADO --- ---
    JAJITA: taky uz mam druhou z Lidlu, prvni uz byla takova opotrebovana, tak jsem koupil prakticku tu stejnou a jsem s ni opravdu spokojeny:)
    FADO
    FADO --- ---
    IKARIE: uplne jednoduse. Cca 20 min 160C a potom cca 10 min na 190C. Nekdy to i pre opecenim pokapu troskou oliv. olejem, ma to pak lepsi “kurcicku” :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    IKARIE: ač nejsem fado, i mě zajímaly před časem, i zakoupila jsem horkovzdušnou fritézu v lidlu a staly jsme se kamarádkami hned ;)

    IKARIE
    IKARIE --- ---
    FADO: ty brambory fritovany bez oleje me zajimaj :)
    FADO
    FADO --- ---
    první "vlašťovka", snad neurazí :)
    Losos, čerstvé bylinky ze zahrádky, grilovana zelenina, brambory v horkovzdusne friteze bez oleje a rajcatovy salat (taky domácí :) )

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kuřecí stir-fry se zeleninou na asijský způsob.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Sice dnes není 25. listopadu, tedy Den polévky gazpacho, ale kdy jindy by měla přijít na stůl, než v tomto vedru. :-)

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Když mne honí mlsná. Rozmixovaná sušená rajčata s mrkví na chlebu drPopov

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vedro si žádá studenej oběd.
    Pomalu pečené koleno, tzatziki, syrová řepa s křenem, zelný salát s křenem a trochou kopru, ajvar a nakládaná zelenina.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Téma "co furt s tím masem z vývaru". Masitá hovězí žebra 26 hodin v Crock Potu. Trhané hovězí s čerstvým česnekem a špenát. Maďarský Irsai Olivér.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam