• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BERUSKA_CA: buď z těsta na závin z piva nebo jednoduše listové těsto nakrájíš na plátky, které potřeš marmeládou nebo medem a zabalíš je do růžičky - uvnitř za sebou naskládané tenké plátky jablek posypané vanilkovým cukrem se skořicí (lze i bez cukru)
    a asi nejjednodušší těsto je 1:1:1 mouka-tvaroh-tuk (máslo/sádlo)

    před pečením to jemně potřeš rozkvedlaným vajíčkem, pečeš do zlatova na 180 stupňů
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    ILLUZE: Jak to vyrobim? Drahy je na jablka a uz mi zacinaji padat na hlavu.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Pomazánka z červené řepy s Lučinou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: omlouvám se, jde o fotky stažené z mobilu, v nt jsou v pohodě, tady nějak převrácené doleva
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Pórkový krém - variance se špekem a naklíčenou řeřichou. A díky Nienně a její naložené kápií další Žrádlo s velkým žet - krém s kápií, Parmezánem a rucollou.



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Salát s hruškami a medovým dresinkem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ještě jedna koprovka do sbírky, ujedla bych se jí ,-)
    Ale jak ji u nás nikdo nejí, tak jen s mamkami jednou za uherský rok.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Semínkové slunce ke grilovačce z tvarohovo sádlového těsta.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jablečné růžičky se skořicí.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jídlo dětství u babičky, domácí nudle s mákem :)
    Musím udělat ještě ořechové...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GUDRUN: já to dělám na pánvi - na Tefalu na indukci prakticky lze bez tuku nebo jen potřít peroutkou, ale do trouby to asi půjde taky
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ILLUZE: ze strouhaneho eidamu, krupicky a vajíčka testicko a na pánev? to by šlo. já se salatem, muž s bramborem. nebo do trouby?
    TERA79
    TERA79 --- ---
    ILLUZE: Promiň, mazej! Nedošlo mi v tom našení a s tekoucí slinou z koutku ;) Omlouvám se a pokusím se polepšit.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    TERA79: jsi kdykoliv vítána ,-)

    Jen prosím odpusť, že ti smáznu příspěvek, tuhle mi nebylo příjemné zjištění, že jistá ex kolegyně měla potřebu zjišťovat, jak se realizuji na sociálních sítích, tak proč ji usnadňovat mou identifikaci :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Starší se bohužel pomamila, takže ve svém věku bojkotuje mléčné výrobky (já mlíku přišla na chuť až prakticky před třicítkou) a začínají ji bolet holeně. Takže na snídani něco na dodání vápníku - makové uzly a rohlíky.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jednoduchý salát - mix salátů s cherry rajčátky a paprikou, ochucený olejem z ostropestřce.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Krůtí stehna pečená na rajčatech a paprice, s brambory.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Dělám to od oka a popravdě řečeno do toho dávám to, co zrovna doma najdu.
    - ovesné vločky, občas přimíchám i jiný druh - celkem 1,5 hrnku (ty tvrdší není od věci pomixovat) - pozor na rýžové, ale i ty se dají skvěle změkčit meruňkovou marmeládou nebo povidly
    - 0,5 hrnku třtinového černého cukru (lze i míň)
    - cca 50 g másla
    - cca 10-20 g kokosového oleje
    - 1,5 hrnku mixu - z oříšků, hlavně u nás vedou brusinky, v těchto tyčinkách jsou i meruňky a vypeckované datle
    - cca 2 lžíce agávového nebo rýžového sirupu
    - 1-3 lžíce marmelády nebo povidel
    - 3 lžíce chia semínek
    - 4 lžíce slunečnicových semínek
    - 1 lžíčka vanilkového extraktu
    - 1 hrnek pukanců (netuším, jak se to řekne česky, omlouvám se :) ) - ty kupuji buď ve zdravé výživě nebo mívají akce v Lídlu, tak se zásobím

    to smícháš robotem, několikrát - aby se chutě dobře natáhly
    plech vyložím pečícím papírem, nasypu směs a přes další papír důrazně "udusám" válečkem
    nakrájím na ty plátky a znovu "udusám"
    dávám péct na 160 - 170 stupňů cca 20-30 min - podle skladby ingrediencí
    zatepla znovu rozřežu

    a pak je většinou zaliju uvařenou čokoládou (vysokoprocentní čokoláda s máslem, vanilkovým extraktem a občas lžící rumu)
    necháš vychladit a pak se skladují v lednici


    BAAL: jako kdybys tenkrát ustál ty naše dva blbouny, ostatní mívají ochutnávky zajištěny a na Mikuláše i paštiky a vánoční balíčky, včetně slaného ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Byl by postup? Potrebuji nejaky lepsi pre-workout boost nez margotku

    Jinak co se adopce tyce kdybys chtela spis chlapce....:-)
    WERKA
    WERKA --- ---
    Krkovička na houbách

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam