• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní večeře - pečené placičky v troubě - pečený losos, rozmixovaný s květákem, 2 lžícemi moučky z lněného semínka, 1 vejcem, lžičkou drceného česneku v olivovém olej, 1/4 soli a sušeným koprem.
    K tomu dip z avokáda, smetany, česneku a soli.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: dik a at se dobre rehabilituje:)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Děkuji :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Ráda.
    100 ml 33% smetany mixuješ s limetovou šťávou a trochou kůry, mátou a cukrem. (já používám sladidlo). Smetanu s tím vším zahřeješ lehce k varu smícháš s vaničkou tučného tvarohu. V lednici to trochu ztuhne. Dělala jsem i čokoládovej z tvrdšího tvarohu, ten byl, ve výsledku, tužší - víc jako termix. Když je hodně krémovej tvaroh, smetany by mohlo být aj míň.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Dáš recept? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mátovo limetkový termix.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Inventura v lednici a vznikl Mexický pečený květák s klobásou a žampiony, dip je z crème fraîche, česneku a koriandru.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Krůtí hranoly, zelené fazolky cibulí a slaninou v omáčce ze smetany, mascarpone, kurkumy a bílého pepře se sušeným česnekem. Salát s domácími klíčky (ředkvička, alfalfa, jetel).

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hovězí vývar s řeřichou a vejcem. Při míchání dělám vidličkou kolem vejce vír, aby se tekutý žloutek udržel uvnitř.



    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    KASUMI: já si tam dávám mandlové, normální taky nemůžu. banán teda je součástí pokaždé, aby se to nemuselo sladit.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VALENTINA: hmmmm..vlocky (s)mliko mango.. hmmmm.. diky! ja mam mixer uz asi tri roky, ale od te doby, co nejim mlecne (a nemuzu banany a rajcata), tam jen tak stoji.. tohle bych mohla zkusit..
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    FITH: neupravuje, ale dík za tip, ale přijde mi, že je trávím dobře:)
    FITH
    FITH --- ---
    POHODAVOLE: Vyhodnejsi ze zdravotniho hlediska je nechat ty vlocky pres noc lehce prekvasit bud v jogurtu nebo kefiru v pokojove teplote.Jsou potom lepe stravitelne. Tedy mozna,ze Valentina nejdriv vlocky tepelne upravuje,potom je to v poho.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOC256: avokado mam teda radsi samotny :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TESSS: No tak ne i to na kazdy den. Je se treba divat co ti to prinese. treba ten spenat. Nebo treba dobre tuky v avokadu... to asi jen tak chroupat u tv nebudes.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    VALENTINA: zkusim!
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    já si v tom smoothie makeru dělám kaši k snídani a je to super/oves.vločky, mlíko, tvaroh, banán+nějaké další ovoce, oříšky třeba/, už nic jiného nesnídám.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TESSS: to jsem nikdy neresil. Tu masinu chtela primarne zena, tak jsem ji koupil, protoze jsem ji chtel udelat radost. Kamarad ty drinky dela uz delsi dobu, tak mi radil a uprimne me nejvic chytlo to kombinovani ingredienci a vytvoreni produktu, ktery se bezne neprodava. Ve finale bych rekl, ze vetsi iniciativu o pripravu vyvijim sam. Super je samozrejme i chut oproti bezneme dzusu. Ve vyzive se nevyznam, ale myslim si, ze nejaky 2-3 sklenicky tydne nicemu nehrozi. Mel jsem i obavy, ze to po nejaky dobe prejde, ale uz ho mame skoro rok a vyuzivame pravidelne. Je to hlavne i kvuli cisteni, ktery je oproti odstavnovaci, ktery mame, naprosto snadny.
    TESSS
    TESSS --- ---
    POHODAVOLE: KOC256: je to vazne tak zdravi, nebo zas jenom marketing? Jednak je to docela dost kaloricky a tolik fruktozy neprospívá treba jatrum.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: musím se přiznat, že od nákupu smoothie uz taky radši ovoce piju, než jim a rozhodně ho do sebe dostanu víc než předtím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam