• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    TESSS
    TESSS --- ---
    ILLUZE: mam tefal. Mam tam tri formy, na tousty, rozpecenou bagetu a na vafle. Chapu spravne, ze testo das do te formi na vafle? Nebo jde o jiny vyrobek?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    TESSS: Dělám :) Tady jste mne nakoplo na ty mozzarellové vafle, tak jsem tehdy koupila Tefal vaflovač.
    Rodině dělám ty klasické. Recept byl přibalen v těch jejich baleních pečících desek.

    TESSS
    TESSS --- ---
    ILLUZE: vafle delas? Nebo kupujes? Jestli tenhle dotaz uz padl, omlouvám se :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Doma vyráběné vafle se staly našim ranním nedělním rituálem...

    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Mrkev, celer, petrzel a cibule dusene v zeleninovem vyvaru s kminem, peprem a bobkovym listem, na zaver smichane se zbylou varenou cockou odvcera. K tomu hrnek kysky.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tatáž masová směs následně použita na večeři další den s grahamovými špagetami https://www.countrylife.cz/spagety-grahamove-400-g-cessi a Parmezánem.
    Čekala jsem, že budou suché a lámavé - naopak velmi mile překvapila chuť a opravdu zasytí.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Hovězí zadní tažené v pomalém hrnci s fazolemi a drcenými rajčaty (opražit nakrájené hovězí s cibulí na pánvi, do hrnce v mezičase vrazit konzervu fazolí a konzervu drcených rajčat, opepřit, osolit, přidat čerstvou nakrájenou bazalku, nechala jsem to vařit přes noc), k tomu jasmínová rýže.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Hovězí sekaná (doma mletá krkovička, pažitka, drcený česnek, vejce, pár lžic kukuřičné mouky, sůl, hořčice, lžíce kvalitního rajčatového protlaku, mletý černý pepř). S čerstvým chlebem a hořčicí a červenou řepou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Grilované krůtí medailony, chřest s holandskou omáčkou, Tramín červený od Horáka.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FITH:akorát jsem teda improvizovala s tím krémem, že je jako kokosovej :D https://www.martina-jandova.cz/cizrnove-brownies
    FITH
    FITH --- ---
    Takove menu by se mi jako potencionalni tchyni libilo :o), prosim o recept na ten cizrnovy dort.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Se trošku opakuju, ale připravovala jsem tu větší menu na zítra, tak když už jsem to fotila... :) Na oběd losos na rozmarýnu a červená čočka s mrkví a rajčaty na kari. Na svačinu pórkový quiche s cottage. Na zítřejší pohoštění pro potencionální tchýni (chci se jako blýsknout, no.. :D ) cizrnový dort s kokosovým krémem. Ze zbytku cizrny, solené tresky a jogurtu jsem si udělala na zítra pomazánku, už se těším na snídani :)









    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    snídaně
    já pořád jenom snídám, zbytek nestojí za řeč

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Rajská polévka s bazalkou a parmezánem.
    Nenapíchané špízy z Crockpotu se šťouchanýma bramborama a batátem s cibulí a petrželí.



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Chřestový krém s posypem.
    Zeleninový nákyp s vepřovým masem.



    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Kapustové závitky plněné masem, zapečené s rajčaty. Na rýži bych se vyprdla, ale byl spěch, tak jsem nevycapovala a jedla to, co ostatní :D

    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    MAR_TINA: Jestli je talíř bílý nebo ne, je vlastně úplně jedno, v zásadě souhlasím s tím, že není nic lepšího než kulatý bíly talíř, ale na takový si to budu dávat v profesionální kuchyni a ne doma, kde bych poslouchal tisíc důvodů proč je bílý talíř na nic, protože neladí s ostatníma barvama domácnosti. :-D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    APRILMOUSE: dneska jsem to chtela uvarit, ale neproslo to / muz nemusi kasi a kure, ehm/ takze se tesim na pristi vikend - je fuc, tak si to uvarim pro sebe, muhaha:D
    jinak snad poprve dojizdim zasoby nausenych hub, zazrak... bylo hovezi na houbach...udelam jeste par bramboracek a muzu se tesit na dalsi houbovou sezonu:)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    A dnesni steak :)

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Vcerejsi ramen podle paleosnadno

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam