• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ten kydanec je mleté hovězí ve smetanovém zelí, vařená řepa s kysaným zelím v domácí majonéze.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mám od sestry jehněčí kosti na vývar, jsou fakt bio. Ale když se nesebere tuk z vychladlého vývaru, tak je baranina trochu cítit, tudíž se vývar hodí jako základ pro výraznější polévky. Zde frankfurtská s párkem. Už mám čerstvou majoránu, to polévku taky pozvedne.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Žádná velká kreativa, ale dostala jsem obrovskou chuť na nějaké drůbky. Takže jsem ulovila vepřové srdce, uvařila, z kousku vývaru udělala takovou "na paprice" omáčku, k tomu pohanka a restovaná cuketa s česnekem na másle. Jako.. vylízala jsem i talíř :)

    XMARGE
    XMARGE --- ---
    TESSS: ne ne, takhle je to přirozeně zbarvené... od porku, másla a určitě na tom budou mít podíl i brambory.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pondělí.

    TESSS
    TESSS --- ---
    XMARGE: co je za zou zlutou barvou? Kurkuma?
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    A v poslední době začínáme jet v pomazánkách, neboť jakmile upeču čerstvý kváskový chléb, padne první den alespoň půlka krajíce..:o)) Tahle je z avokáda a vajec natvrdo.

    XMARGE
    XMARGE --- ---
    A já přihodím třeba jednu výbornou polévku z pórku:o)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    K tomu salát se s naloženými rajčaty a krevety na česnekovém másle a vymačkané pomerančové šťávě.



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Nedávno jsem potřebovala zlikvidovat bazalku, nějak začala odcházet.
    Takže to pesto jistilo (omytá osušená bazalka, olivový olej, sůl, pasírovaný česnek a píniové oříšky).

    Dnes se zúročilo na opečený celozrnný chléb (byla jsem líná péct bulky) ke krevetám k obědu





    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tak jo, měla jsi pravdu [ MAR_TINA @ CUKRÁRNA aneb DORTY..peču..pečeš..pečeme..oni pečou.. ] ,-) Ty kvasnice tam nakonec sedly. Do máku s povidlím jsem nakonec dala trochu kokosového mléka.
    Jsou krásně nadýchané :)

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: napadla me mlecna ryze, skorice, jablko, hmm.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: aspoň trochu povařit chce. KOmpot, oloupat, nakrájet, rozvařit s jablkem, sníst.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    nekdo napad co s rebarborou? oblibeny recept? croumble s jahodama bude, kolac mozna taky..mate nekdo zkusenost ji zpracovat netepelne? Treba do smoothie?
    MENTONY
    MENTONY --- ---
    Chicken bowl


    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    doporučuju čevrenou řepu s jogurtem
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    HRAFNAIN: to mám za ten Rammstein :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    MART1NKA: zlá karma
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    v poslednej dobe som dvakrát piekla quiche podľa osvedčeného receptu a v oboch prípadoch sa mi pri chladnutí (dopečeno, vonku z trúby) zdrcla smotana - náplň spadla na tretinu. nikdy predtým sa mi to nestalo. neviete čím to môže byť?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam