• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FITH: já už ho tu asi psala, ale v podstatě pokaždý improvizuju podle toho, co doma najdu :D Dnešní je 160 g žitné celozrnné mouky + 40 g hladké mouky + asi 180 g nízkotučného tvarohu + 2 lžice oliváče + sůl :) Konzistence byla super, jak jedlý to bude, uvidíme, ale puboš už kus sežral, tak asi bude :D
    FITH
    FITH --- ---
    APRILMOUSE: Prosim o recepis na to testo na quiche,diky :o)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dnešní menu :) Snídaně - lámankový chléb a pomazánka z máslové dýně. Oběd - kuřecí ňadro, červená čočka s mrkví a rajčetem a zbytek vejce od pomazání vánočky :) sváča - napůl celozrnná vánočka v rámci procvičování na Vánoce :) na večeři mám připravený zbytkový pórkový quiche, těsto je tentokrát žitno - tvarohové, tak uvidíme.. ale já sežeru všechno, když toho je hodně :D







    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Děkuji :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Cibuli restuješ mírně dohněda, pak tam vrazíš mleté hovězí a rozdrobuješ vařekou na malé hrudky až do zatažení, přidáš česnek, sůl a pepř. Potom zaprášíš paprikou, zarestuješ lžíci protlaku, trochu chilli, kmín a hodně majorány. Pro víc umami jsem přidala i trochu lahůdkového droždí, ale není nutné. Zaliješ vývarem a necháš provařit. Já tam nakrájela i kus mrkve, co zrovna vyplaval z vývaru. Kdybych polívku chtěla zahustit, rozmixuju syrovou bramboru na sračku a vmíchám.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: dáš recept, prosím? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Francouzské žluté kuře pečené s rozmarýnem na citronech, vedle se pekla zelenina.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Gulášovka z mletého masa.

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Cimz ovsem nikoho nenabadam k zadosti o ruku!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    SPIKE411: Ja mam omylem asi deset ruznych taliru. Kdyz se asi osmkrat stehujes, bydlis na dvou mistech...a pak mam teda slusnej servis hodobozovej.
    Pochopitelne je jako na potvoru ten posledni kousek z kazde sady nerozbitnej.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KASUMI: jj, ale jiny druhy neumim a kornoutek delala zena :)

    Diky!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: homemade, jo? nice! :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zensky si objednaly sushi :)

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: No jsou tady takové, co sbírají porcelánové servisy.
    A děsí mě to.
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    SPIKE411: no já se ti nedivím. nevěsta s tolika jídelními servisy a ještě vaří každému strávníkovi zvlášť.. to se jen tak nevidí :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GEISHA: Už jsem tě chtěl žádat o ruku, když jsem viděl ty fotky. :)

    (I když tvoje vlastní produkce taky stojí za hřích!)
    SARGO
    SARGO --- ---
    KOCHANSKA_CH: Musím přiznat, že úvaha, co za poživatinu je polská krev, a proč ta polívka není červenější, mi chvíli zabrala. :-D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zkusila jsem domácí vlašák, vypadá jak blití, ale k snídani gut. :-)



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: A já si říkala, proč máme tak podobný žravý vkus ,-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Inženýr králík. Králičí hřbet v slaninovém obleku, smetanový špenát a "nádivka" z grusetkového těsta.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam