• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FITH: ony psaly všechny stejně, jak byly cvičené ze školy.
    FITH
    FITH --- ---
    MAR_TINA: Asi jsme mely stejnou (ty pra, a ja babicku),vidim naprosto identicke pismo :o)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CHARIZMATIK: tady je recept na králika přímo od mojí prababičky. Je potřeba si to vyzkoušet a případně upravit.
    Všimněte si ryzí polabštiny v psané formě :)

    Kdyby to nešlo přečíst, přepíšu.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Tak uteče nebo uplave. Já bych na Nový rok navrhovala menu z želvy, pro jistotu.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Sváteční novoroční jídlo nemá prý být z pernaté zvěře, aby neuletělo štěstí. Takže srnec na smetaně byl jasnou volbou.

    TERA79
    TERA79 --- ---
    Jedu další roastbeef. Zatím je pouze naložený. Chodím obracet, vlídně hovořím, dnes možná i zazpívám. Jestli se nepovede, bude mě to moc mrzet.
    Tak a teď dotazy (zbylo mi trochu křenu, zatím ve formě kořene).
    Nějaká ultimátní rada na pěnu s křenem?
    Je hodně odvážné to podstrčit k roastbeefu?
    (Jinak mám tradičně připravené kapari a udělám domácí majonézu.)
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    KOCHANSKA_CH: super, diky moc, vyzkousime :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Jé, tu taky dělám, ale jaksi od oka a chutná též frankfurtsky. :-) Bramobrou ale jen zahušťuju.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ZAREK: Zde je recept:
    60 g lněné mouky - melu v kafemlýnku
    60 g kokosové mouky (někdy nahradím chia či lupinovou)
    20 g psyllia - taky ho melu na prach, aby nevrzalo mezi zuby
    40 g slunečnice a jiných semen (sezam, len, mák konopí...)
    10 g prdopeč
    2 vejce
    200 ml vody (dávám syrovátku, které mám přebytky)
    sůl, kmín nebo třeba chlebové koření

    Smíchat v míse suché věci, bokem vyšlehat tekutinu a vejce, zpracovat na těsto. Nechat chvíli odpočnout, postupně houstne. Pod pečícím papírem vyválet na tenčí plát, nařezat tvary a vrazit do trouby - 30 minut na 180 °C.
    Trik pro křupavost - po upečení rozlámat na tvary, naskládat přímo na rošt a dopéct/dosušit ještě 5 - 10 minut. Rozložené nechat vychladnout.
    To jsem začala dělat, když jsem potřebovala trvanlivé suchary na cesty, vydržely nezplesnivět.
    TESSS
    TESSS --- ---
    Dekuji Vam vsem, za odpovedi. Nakonec jsem udela plan B jen z domacich zasob :) ja blahova si myslela, ze budu mit jeste dnes obedo-snindani, ale mam smulu :)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    TESSS: dělám jedině ze zakysané
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A včera večer mne chytla mlsná - opečený černý chléb s avokádovým dipem, volským okem na šunce...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ježíšek mi nadělil kuchařku od Vaňka - dnes na večeři má oblíbená ze školní jídelny - frankfurtská polévka.
    Výborná - jak za mlada :-))

    ZAREK
    ZAREK --- ---
    KOCHANSKA_CH: muzu poprosit o recept vcetne stylu upravy? nam se ze lnu zatim povedly akorat keto tortilly :) pokus o krekry byl taky ale vazne nedopadl krupave
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: Podobně jako tu cibuli :)

    Oloupeš bulvu, jemně ji opláchni. Nakrájej na plátky a posypej cukrem.
    Po cca 2-3 hodinách hotovo. Užívej 4-5 x denně po lžičkách.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ZAREK: Ano. Křupavý suchary ze lnu a jiných semen. :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: ok, povidej - jak ji upravujes? Cibule je pro mne mala smrt a jitrocel nasusenej sice doma mam, ale dojde, urco dojde!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Tak černá ředkev je hlavně výborná na kašel ,-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: ja takhle chodila zalejvat rajcata na balkon, az jsem byla jemne upozornena muzem, ze letos sazeni rajcat neprobehlo:D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    REONA: tohodle já právě sním tak půlbulvy a zbytek sezóny to nechci vidět. :)
    Zkusím ještě nějakou tepelnou úpravu, prý to pečením získává.
    REONA
    REONA --- ---
    MAR_TINA: Černá ředkev je mňamka!! Nakrájet na plátky, nechat posolenou trochu vypotit jíst s chlebem s máslem. Dostala jsem na ni chuť!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam