• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    N_I
    N_I --- ---
    KOCHANSKA_CH: kuchyn bych to uplne nerikal..ale sef mi koupil novou troubu kerou prej nema ani doma..:))) prostoru ale dost...a jsem na maly nebo mensi kuchynky zvyklej...

    kdyz delam vyvar, omacku na nakladany bambus s te ryby nebo kamos posle kimchi tak tu "nadavaj" vsichni ale...mame jeden velky lofto patro kancl...

    snazim se ale testoviny asii a nejaky arab jidlo delat snad ne uplne smradlavy..:) a hlavne rychle...:)

    tento tyden me cekaj jeste burgery, paprika s fetou a taboulehem a pak uz jen zbytky z mrazaku.co se nedojedlo....polevka a cocka..:)





    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    N_I: Nevím, zda to dobře chápu - máte v práci kuchyň, kde vaříš, či tě vystřídá někdo z kolegů?
    N_I
    N_I --- ---
    jsem tu nový , ahoj, rád jím a v poslední době i trochu víc vařím...většinou pro kolegy v práci..občas doma, obcas na zahradni party nebo akci pro vice lidi s grilem / ikdyž žena je lepší kuchař a umí lépe vařit i pro dceru..omacky...moucniky..peceni...apod./ já vždy vařím dle intuice...nedelam nic podle receptu vse od oka.....používam co se dá, kdyz to jde.. domácí nebo dobre suroviny a vařím tak 5-6 porcí pro kolegy...snažím se aby každá porce byla tak do 70kc...coz oni hazej do krabicky kde jednou za cas nakoupim suro na dalsi pokrmy...sef jednou ze mesic z rohliku veme zakladni veci....jako bile vino...salotku..nebo maslo...ja delam jednou za par mesiu svuj vyvar a pouzivam ho do restovani zeleniny i asie jidel....na chut..
    nemám moc rád foto jídel..ani to neumím moc prezentovat takže se budu krotit a házet tipy jen občas...

    dnes tortilla, fazole, paprika, salotka, cesnek, klobasa, koriandr, limeta, syr, zakysanka + pico de gallo.../ porad mam domaci olivovy olej s andalusie co privezl kamos ve vetsim baleni a setrim s nim. pri pouziti jako dnes do omacky je chut pak o 100% lepsi nez z bezneho oleje /

    vsechna jidla co zde delam se snazim delat do 40min pripravy aby bylo 20min na jidlo samotne..a do hodky je to cajk...chutna mi vic jak dole v hospode a jeste usetrime...vsichni...dost casto me vystridaj kolegove kdy sef konfrituje naposled koleno a kachnu....dalsi kolega jede v sushi rolkach...jeden chodi na ryby takze dela candata s cockou...

    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    Low carb zelňáky: zelí (kdo by to byl čekal), slanina, klobása, strouhaný sýr a dvě vajíčka. Smíchat, udělat placky a hurá do trouby:)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zeleninová napůl ze zeleninového a vepřového vývaru, který šel krájet.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Včera bramborové knedlíky se zelím (místo čokolády nebo chlastu v dnešní době dodavatelé bodují víc domácími kulinářskými výdobytky) s uzeným a cibulkou se špekem.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vepřový bok pečený s česnekem a finalizovaný pod grilem, špenát, brambory z trouby a cibule zaprášená tapiokou a smažená v sádle.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: jen mne mrzí, že jak sem nechci vkládat fotky velké jak kráva, jak se sundává ostrost fotek, promiňte ,-(
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní oběd ,-) Čočka s volským okem a dobrou slaninou.

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOCHANSKA_CH: barvu má hezkou, asi je to tím, že se podává studená.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BUNDA: Sušší, aj když zůstala pěkně růžová? Vypadá lákavě. :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BUNDA: Se pak pochlub! :-)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOCHANSKA_CH: včera jsem zavadil o pannu v akci za 169,- tak jsem neodolal a realizoval. Ale ochutnávat budu až dnes.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GINGERCAT: Je z něj výborné!!!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GINGERCAT: Ano, když se mi tam vejde. Líbí se mi u této přípravy to, že zůstane víc tuku ve hmotě, při nižší teplotě to tolik sádla nepustí, jak v troubě. A krupon je pěkně do měkka, když je ponořený ve vývaru.
    Ale pro někoho ten větší podíl sádla zas může být spíš problém.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: a koleno jsi v pomalým hrnci zkoušela?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ILLUZE: a recept, ci na domaci housticky nemate nekdo? Obcas delam podle Dity P. ale vetsinou jsou dost tvrdy....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam