• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    tuňáková pomazánka s vajíčkem a na oběd sekaná s bramborovou kaší a domácí nakládanou zeleninou



    REONA
    REONA --- ---
    No, tak už na mě také dolehlo koronavirové pečení. Křupavé malé rohlíčky, které dělávala mamka v mém dětství. Kdybych nezapomněla na sůl, byly by dokonalé. A ten tip na potření česnekem se solí příště rozhodně vyzkouším!

    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    ANDREJKA: Ta bageta se tolik nerozmočí díky kůrce, co má vespod. Ale zase máš v polévce docela velký kus pečiva, který nejde lžicí dost dobře ukrojit... Já jsem z toho vždycky rozpačitá.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Sekaná, nastavená kápií a vejcem ,-) Se šťouchanými brambory, opraženou zeleninou a dipem z žervé s tzatziki kořením (ten na fotce chybí).

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Včerejší experiment - nenašla jsem recept na kváskové housky, co by zaujal, tak vlastní.
    Padl na to zbytek podmáslí. A část potřená drceným česnekem se solí v olivovém oleji.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WERKA: já je neměla rád anikdy :) Lepí to na patro.
    Mám ráda "s mákem" ale nudle, noky, tvarohové knedlíky, škubánky ne.
    WERKA
    WERKA --- ---
    Tvarožník s rozinkami a sušenými meruňkami

    WERKA
    WERKA --- ---
    MAR_TINA: My jsme doma fázi "s mákem" vynechávali a rovnou smažili na sádle. A myslím, že naposled jsem to měla asi před 30 lety.... Přemýšlím, jestli by mi to ještě chutnalo tak, jak tenkrát.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GALE: potvrzuji, babička dělala to samé.
    První den se jí mákem a druhý den se z toho dělají tlusté placky a opékají na sádle.
    GALE
    GALE --- ---
    GOLDBERRY: Nemám poměry, ale babička (i já) dělala následovně. Uvařit oloupané brambory. Vodu z brambor slít a nechat si stranou asi hrnek vody z brambor. Brambory zasypat hrubou moukou (souvislá vrstva asi 3 mm) a rychle promíchat a přikrýt poklickou, aby se mouka zapařila. Zabalit do deky a počkat tak 10 minut. Pak šťouchadlem na brambory rozšťouchat a vymíchat skubanky. Když jsou moc husté, tak se naředí uchovanou vodou z brambor. Pak velkou lžící dělat bochanky, polít máslem a jíst. Celá manipulace s bramborami by měla být rychlá, aby moc nevychladly.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GOLDBERRY: hmmm skubanky
    recept nemam, jen zamrazenej polotovar z lidlu, ale chutna mi :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kokosovo maková buchta s trochou ořechů, domácí vanilkovej pribiňák a zbytek broskvové marmelády 2018.

    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    Nemate prosim nekdo ozkouseny recept na skubanky?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FITH: Zajimavy
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CMLKA: já mám přimíchanou černou rýži a zelený fazolky, muž klasiku, dokonce bez hrášku na jeho přání
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    HOMOLOVKA: Deset plusu za bramboraky!
    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    jablečný koláč a bramboráky.)



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zítra začíná Svatý týden Velikonoc, tak jsme stihli ještě malé Vánoce. :-)
    Králičí vývar, zeleninové nudle a blanšírovaná brokolice.
    Losos pečený v alternativním trojoobalu s plátky másla, rychlý trojsložkový bramborový salát.



    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: a co je to cerny?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Školní rizoto s ajdamem a kečupem.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam