• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MHLAVAC: tak ja sem dlouho susil soli a octem v lednici (2 dny). akorat teda kuze byla tvrda a ja zas spalenej na uhel a tak sem misto (dana) nekonecnyho bodani do kuze hrebikem vzal normalne nuz a zlostne tu kuzi rozjebal nozem. lze si toho vsimnout na tom nejmensim kousku :D
    docela me to ale odreagovalo. bezcilne vrazeni noze do masa me bavi a dle meho je skutecne povznasejici cinnost. usmivam sem i ted kdyz to pisu a kdyz mi ta kuze krupe v puse
    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    DEVIL: Ten "popcorn" efekt ti fakt vyšel úplně TOP!!!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    od svyho reznika sem dostal odrezky bucku, tak sem je udelal s mega krupavou kuzi po cinsku

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Drží se nás špenátové období, takže ke králíkovi na slanině s česnekem jasná volba. K tomu opečené brambory s bylinkami a česnekem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vůbec jsem netušila, že anglické muffiny jsou ve skutečnosti poměrně jednoduchou záležitostí. Tedy až na to tvarování :))





    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Kachni prsa, stava z cerveneho vina a odrezku, cockovy salat (varena cocka, opecena korenova zelenina a paprika, sladko-kysela zalivka)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ze Zeleného čvrtku mi ta barva prosákla trochu i do Velkého Pátku. Ale co už vařit, na jaře. Postní bezmasé jídlo - omeleta z kopřiv ráno v lese trhaných s křepelčími vejci navrchu, dušená řepa s balsamikem. Krém z medvědího česneku a cukety s chřestem.
    Z rádia k tomu stylově pouštěli rockovou operu Jesus Christ Superstar pro nás katolíky, co nemůžem do kostela, i kdybychom náhodou chtěli. :-)





    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak nakonec fajn...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Mezistav. Jen nemam vhodnou nadobu :( a nepodarilo se mi dokonale rozpustit zelatinu. Rano uvidim...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Asi uz s tim budu nudit, ale kdyz to je tak jednoduche a vyborne...
    Syrova omacka. Misto bezne davane nivy jsem dal na doporuceni segry tavenak. Pak tam nasypal zbytek strouhaneho ajdamu a bo mi zbyl vyvar z vajickove tlacenky, tak i ten. Vzniklo neceleho trictvrte litru omacky... ale nad ocekavani vyborna. Cekal jsem ze bude mdla, ale neni. Krasne jemna chut...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Příště si budu pamatovat - raději sekané upéct víc - tentokrát na večeři ve studené verzi s hořčicí na kváskovém chlebu.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jinak experiment (podmáslí bylo na dně, nahrazeno Hollandií), z žitného rozkvasu - se povedl :) Kvůli dostatku kůrky (o patičky je u nás rvačka největší) dávka rozdělena na 2 bochníky.
    Jen jsem pevnost kůrky zkusila moc brzy, proto ta prasklina na povrchu.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Upečeno včera na večeři - hmm… tak aktuálně zbyly 2 (slovy dva!) rohlíky.
    Nebyly velké, ale i tak... myslela jsem, že na pár snídaní bude vystaráno.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Zrovna se cpe mazancem, co jsem objednala u bedýnkářů, vylepšil si ho máslem a marmeládou. Tu si dovezl z Německa, ty moje jsou málo sladký. :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Když něco upeču, tak to většinou jím sama, protože pro chlapa je to málo sladký.

    Tohle jsem nevařila, to je z pivovaru Moravia. Požehnaný Zelený čtvrtek všem!

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GEISHA: já peču z poloviční dávky většinou taky, ale spíš proto, že oni snědí klidně i z té celé dávky za jedno odpoledne a snažím se je trošku množstevně regulovat :D Takže prakticky každodennímu pečení se nevyhnu...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FAT:
    jo mam ji koupenou :D nasel jsem, ted pojedu potrapit telo a vecer se do toho pustim...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Upekla jsem jidáše. Chtěla jsem je hezky při svačince vyfotit. No teď jsem zašla do kuchyně.. a myslím, že na nějaký focení se asi už vyprdnu :D



    FAT
    FAT --- ---
    KOC256: Prodávají přímo želatinu na vaječnou tlačenku.
    :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    no zrovna se chystám do obchodu, koupím želatinu a zkusím to, to vypadá dobře :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vůbec ne.
    https://www.facebook.com/watch/?v=1471463176228974
    Majonézu jsem obarvila medvědem a špenátem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam