• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ILLUZE: no, já to nezkoušela, takže nejsem rozhodně odborník, ale co jsem odpozorovala, tak do ošatky vložíš třeba záclonu, potřeš/posypeš škrobem/moukou nebo něčím, a na to vyhodíš bochník. V zásadě stejný trik, jako proč mají bochníky ty pruhy podle ošatky... ale nemám záclonu, abych to ověřila :-D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GENEVIEVE: Krajku do ošatky? Jak technicky si to neumím úplně představit.

    P.S.
    Já se peru se sladkým / slaným pečivem. Chce to praxi, no ,-)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ILLUZE: krajkové vzory vzniknou tak, že do ošatky dáš krajku. A chleba se stříkat vodou nemusí, já ho stříkám jenom když mám dojem, že mám moc pevnou kůrčičku.
    A já výskám, protože víc křupavé kůrčičky a taky to znamená, že vyběhl. Bojuju s nízkými chleby :-)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Jinak se mi líbí, jak se to tu drobátko zvrhlo z té zdravé stravy, tak se konečně můžu taky zapojit :-) První pořádné koronavirové grilování o víkendu.

    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    ILLUZE: to malování je myslím dvojího druhu - to posypávání moukou přes šablonu - vystříháš, navlhčíš jak chleba, tak šablonu, tu přilepíš na chleba a posypeš moukou/bramborovým škrobem (mouka se prý víc pálí).
    Nařezávání se dělá do chleba, který není úplně dokynutý, ze stejného důvodu praská víc i nenaříznutý chleba. Proč je žádoucí mít na chlebu "ucho" jsem dodnes nepochopila, ale taky nepeču tak dlouho :-)
    Já mám za sebou první zdobicí pokus s moukou.


    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    ILLUZE: Zrovna ten Vinohradský co linkoval Mutha má i bramborovou variantu když sjedeš dolů. A za mně je vše od maškrtnice použitelné
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ILLUZE: chleba uz nejakou dobu nepecu, Ale proč se tak výská nad tím velkým "šklebem": protoze to tam je vzdy poradne vypecene a krupave a me desne bavilo to odtrhnout a chroupat :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MUTHA: děkuji :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jo a zaujal mne chleba s brambory, ale nedohledala jsem nějaký použitelnější recept - nemáte nějaký tip?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dotaz, kdo pečete chleba - šmíruji různé blogy a skupiny na FB, ale některé postupy mi nejsou jasné.

    - Učarovalo mi malování na chleba, různé krajkové vzory apod. - jak se to dělá, když se má chléb stříkat vodou?
    - A jaký je postup - koukala jsem, že někdo prostě vystřihává vzory a pak přes to posype těsto moukou. Ale ty složitější vzory?
    - A teď možná hloupý dotaz - chleba je potřeba nahoře nakrojovat, to je jasné. Ale proč se tak výská nad tím velkým "šklebem"?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MUTHA: Máš, dáš recept? :)
    A jak ti chutná?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: myslim, ze az otevrou kancly, tak se nas tam bude kutalet hodne:D takovej malej zavod, kdo se dokutali dal a rychleji.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Ty kráso, jsi dobrej! :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Protoze me pekne stves, tak jsem alespon v rychlosti spichnul skoricove sneky ke snidani

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ILLUZE: Napodobne :/
    Je to zradny
    Nejim extra moc, ale mlsam :(
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: No jestli na mne přepíšeš kousíček té vaší úžasné zahrady ❤️

    P.S.
    Hele, to fakt nechceš. Jestli se nesrovnám, tak mne budou muset pak v květnu / srpnu (?) do kanclu odkutálet...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Jo takhle je to! :))
    Jsem tehdy měla přibalit kynuté makové buchty!
    A já se mu maluju se zdravým koláčem, abych nenarušila životosprávu ,-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: Ale mě by sis adoptovala, viď ;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Opravdu bys nechtela adoptivniho plesateho starnouciho IT syna?:-)(bratra,stryce,tetu?:-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tentokrát žitno špaldový s podmáslím, včera posloužil s tuňákovo tvarohovou pomazánkou s jarní cibulkou ,-)



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam