• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BAAL
    BAAL --- ---
    Do tretice uz to vypada i jako chleba:-)

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: já teda stejně avokádo a gorgonzolu nerada, ale heldám způsoby jak dodat ovoce do salátu a čím je vhodné ho dochutit :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GENEVIEVE: s gorgonzolou a avokádem moc nepomohou :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: dáváš nějakou zálivku?

    V rámci paniky, že karanténa si vyžádala už dvě kila navrch, jsem se rozhodla zařadit výrazně víc salátů do jídelníčku :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: já mám neprůstřelný recept, jen jsem se zahleděla do dáli a dala tam 2x víc rajčat a navíc mám domácí redukovaná, takže ekvivalent 4-5 plechovek z obchodu. Takže máme čili-rajskou.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: jestli chces, tak mohu pro inspiraci odpo vyfotit recept z kucharky k hrnci. Jinak jsem pouzil mlety bio angus z makra na burgery a hodilo se pekelne. Diky za pripomenuti veganotic. Nasel jsem tam krome te polivky i dalsi super veci, tak snad brzy predvedu neco.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: a já ho vařila asi po sté v životě a bylo překvapivě naprosto nejedlý. dneska zkusím nějak opravit.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    WERKA: ta hruška tam byla hrozně super :-) a jak říká BERUSKA_CA, vlašské ořechy jsou taky základ.

    Já to dělala prvně a velmi mě potěšilo, jak to všechno fohromady funguje i s tou zálivkou z medu (v mém případě pampeliškový, nemůžu klasický), balsamica, oleje, pepře a soli.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Ja zkousel o vikendu prvne chilli con carne a bylo super :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA:
    WERKA: A přidat posyp praženou slunečnicí.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KEMENTARI: můžu link?
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Taky housticky, uz se upeklo a snedlo asi pet varek. :) Tahle je z 50 % z celozrnne mouky, kynulo to normalne, chut skvela, takze priste obsah celozrnne jeste navysim.
    Recept od soutezici z poradu Pece cele Cesko (coz by ted mohl byt taky kryci nazev pro aktualni situaci...). Kynou pres noc, rano se jenom vyndaji z lednicky a upecou, coz je idealni – jsou cerstve a horke rovnou k snidani, aniz by na to clovek musel extra vstavat driv.



    WERKA
    WERKA --- ---
    Já konečně zkusila housky podle Cuketky. Moje první...

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    WERKA: A posypat vlasskymi orechy.
    WERKA
    WERKA --- ---
    GENEVIEVE: Červenou řepu s kozím sýrem a rukolou miluju. Přidat hrušku je dobrá inspirace pro příště.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MUTHA: my ten gril kupovali na obří domácí toasty :D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: ok, dik:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: https://www.ikea.com/cz/cs/p/senior-panev-kremova-bila-90264845/
    A právě na neefektivní sklokeramice funguje dobře. Nechám ji dlouho nahřívat tak na půlmaxima a před smažením naliju olej a zapnu na víc. Dělám v ní řízky ve vrstvě oleje i třeba stejky jen na pmáznutém dně.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: hmm, hmm, tak nad tim taky prave vaham, jestli to sporak da. Litinovou mas od koho?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam