• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    S2FI
    S2FI --- ---
    GENEVIEVE, QUANTI: děkuju, vyzkouším
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    S2FI: https://www.bingingwithbabish.com/recipes/2017/8/22/lasagna

    Já dělám podle Babishe (neplést s Burešem) a je naprosto vynikající :-) je trochu schovaný v receptu na lasagně, ktrý taky můžu doporučit, stejně jako další jeho videa :-)
    S2FI
    S2FI --- ---
    neměl byste někdo prosím osvědčený recept na boloňské ragú? zkoušel jsem už opravdu hodněkrát, ale zatím jsem nebyl s výsledkem úplně spokojenej..
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A na oběd vepřová gulášová polévka, z vývaru z morkových kostí. S jarní cibulkou a pažitkou.


    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jsme chtěli přejít na zdravou stravu - a pak jsem narazila na inspiraci a jaksi se rozvášnila na večeři ,-) Italský chléb s mozzarellou, česnekem a naloženými rajčaty. K tomu španělské víno a bylo vymalováno ,-)



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Muž dojídá zbytky, tak jsem si mohla uvařit to, co on nemusí (fenykl, koriandr).
    Fenyklová omáčka s blanšírovaným chřestem a fenyklem, vejce, hrách, koriandr.


    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ILLUZE: musím říct, že mě to na tom teda moc nebaví :D na nepředvídatelné výsledky závisející na tom, jestli se člověk na objekt náhodou křivě nepodíval, mám předčasně pubertální dceru :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: To je pocit, co? ,-)
    Někde jsem si přečetla názor jedné blogerky, že u toho chleba ji baví, že nikdy neví, jak to dopadne - stačí se na tu masu těsta ošklivě podívat, stačí změna tlaku a energie těch všech hodin předtím, co se člověk těstu věnoval, jde dopryč…

    má pravdu ,-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: Máš fantazii! :-)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    BAAL: A taky jako malej dracek (s hlavou k oknu). Moc povedene!
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ANDREJKA: http://receptydetem.cz/recepty/mrkvove-rohlicky/ jen místo jablečné náplně jsem použila povidla
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Ok, tak já se taky přidám, když tu teď frčí to pečivo - řemeslný chléb s brusinkami a vlašáky. Byl dobrý, jen bych ho nechala déle kynout, byl takový hutnější. Recept taky podle Peče celá země.

    Mrkvové rohlíčky s povidly - dobrota .)



    BAAL
    BAAL --- ---
    Do tretice uz to vypada i jako chleba:-)

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: já teda stejně avokádo a gorgonzolu nerada, ale heldám způsoby jak dodat ovoce do salátu a čím je vhodné ho dochutit :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GENEVIEVE: s gorgonzolou a avokádem moc nepomohou :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: dáváš nějakou zálivku?

    V rámci paniky, že karanténa si vyžádala už dvě kila navrch, jsem se rozhodla zařadit výrazně víc salátů do jídelníčku :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: já mám neprůstřelný recept, jen jsem se zahleděla do dáli a dala tam 2x víc rajčat a navíc mám domácí redukovaná, takže ekvivalent 4-5 plechovek z obchodu. Takže máme čili-rajskou.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: jestli chces, tak mohu pro inspiraci odpo vyfotit recept z kucharky k hrnci. Jinak jsem pouzil mlety bio angus z makra na burgery a hodilo se pekelne. Diky za pripomenuti veganotic. Nasel jsem tam krome te polivky i dalsi super veci, tak snad brzy predvedu neco.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: a já ho vařila asi po sté v životě a bylo překvapivě naprosto nejedlý. dneska zkusím nějak opravit.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    WERKA: ta hruška tam byla hrozně super :-) a jak říká BERUSKA_CA, vlašské ořechy jsou taky základ.

    Já to dělala prvně a velmi mě potěšilo, jak to všechno fohromady funguje i s tou zálivkou z medu (v mém případě pampeliškový, nemůžu klasický), balsamica, oleje, pepře a soli.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Ja zkousel o vikendu prvne chilli con carne a bylo super :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam