• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SHUKI: Thermomix, zadny nastavce to nema, ma to jen jednu univerzalni mixovaci nadobu. je teda vic na jemno, nez kdyz si to krajim sama, ale osobne mi to neva, zhruba takto



    SHUKI
    SHUKI --- ---
    IKARIE: do jakyho robota/nastavce davas zeleninu na sopak? To si nedovedu predstavit a dost me to zajima:-) dik.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    jednou jsem dala kamarádovi jako tajného Ježíška mísu oloupaných pomerančů. bylo to peklo ale vypadal hodně šťastné. :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    jeste k zeleninovemu tematu - my jime zeleniny obecne hodne, ale spotreba se jeste zvysila s porizenim vykonneho kuchynskeho robota, se kterym mam milion salatu (sopak, coleslaw, mrkvovy apod) hotovych v radu jednotek minut - jen omeju, prip. oloupu, pokrajim na tretiny a hazim do pristroje.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Tak náročná nejsu. :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: já jim jenom vyfiletovaný, takže grep a obří pomeranč. Mandarinky nikdo takto neodblani.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Na dotaz: "Chceš mandarinku?" je mi donesena oloupaná. Též mi to vyhovuje. :-)
    Ale zas nemám problém s krájením věcí, to je relax a když máš dobrý nože, tak to není žádná pruda.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    LUCIASHECK: Bude z toho takovej velkej zdravej happening :)!
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MOODYCAT: můžu se pak u tebe stavit, až budou mít holky doloupáno a dokrájeno? :D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    BERUSKA_CA: Prijedte klidne obe, rovnez pomerance a grepy jsou moje Achillova pata :D.
    FAITH
    FAITH --- ---
    Zalievka na grilovanu zeleninu (baklazan (lilek), cukety, a hocico na sucho ugrilovane/opecene na panvicke)

    cesnek so solou zabarit vodou, pridat olej a vinny ocot (voda, olej, ocot mozu byt v pomere 1:1:1)
    niekedy pridavam mlety koriander, neni nutnost

    do tejto veci nasledne ponorim ugrilovanu zeleninu a je to neuveritelne dobre
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    GEISHA: Hele jo. Ja rada loupu :)
    FITH
    FITH --- ---
    Dam sem jeden recept na dresink, se kterym mam vzdy uspech. Podle mnozstvi zamysleneho salatu pouzivam k odmereni, bud lzice, nebo lzicky.
    2 lzice kvalitni sojove omacky
    1 lzice octa
    1 lzice sezamoveho oleje
    1 lzice sezamovych seminek
    1-2 strouzky drceneho cesneku
    1 jarni cibulka nakrajet
    chilli papricka dle chuti nebo chilli vlocky
    Vsechny ingredience rozsleham na dne misky a pridam libovolnou zeleninu zamicham a je hotovo.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Kvuli tobe jsem si dneska koupila burta!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TEKKIT: u nas nakupuju ja :D tohle na me nefunguje :D
    GEISHA: granatovy jablko na tebe :D
    DAVE_PAGE: to jsem delavala jako hodne mala, dneska uz ne
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Jak tu proběhlo téma špekáčků, tak jsem jich kolo vytáhla z mrazáku a vznikly špízy na gril a buřtguláš.



    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KASUMI: jojo, pomeranče, grep a pomelo jim jen odblanene a na dilky rozdělené v misticce:)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    GEISHA: hele, ja uz od mala vzdycky posbiram vsechny slupky od pomerance a vykusuju z toho tu bilou cast :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KASUMI:
    ILLUZE: u nás to má žena hozený jednoduše...když něco shnije je to moje chyba a ona se na nás příště vykašle a nic nám nekoupí, když si toho nevážíme:)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KASUMI: mám fakt ráda lilek... ale tááák mi nesedne jeho krájení - je zvláštně drsný :-/
    kolik nám jich shnilo v lednici, raději nepočítám
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    a grepy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam