• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Dost zalezi na tom, proc pecivo nechces jist, jestli minimalizace sacharidu, minimalizace lepku, pecivo z principu...existujou ruzny low carb formy "chleba" (a myslim, ze low carb a paleo auditko tady je), bejvaj tucny...rovnez bezlepkovej aternativ je dost a dost. Pokud jde o pecivo z principu, tak taky zalezi, k cemu ho nejcasteji jis, muzes ho nekdy nahradit ruznyma druhama zeleniny treba.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: jedu některé dny bez pečiva (cca 3-4 dny v týdnu) - dobře se mi osvědčilo LC, ale hlídám si u toho potom množství jídla
    plus tedy výrazně nahrazuji mléčnými výrobky, spoustou zeleniny - kombinuji to

    tzn. viz níže - rodině kuře s rýží, já s pečenou zeleninou apod.

    zkus spíše konkrétnější dotazy ,-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    mam dotaz, nevim, jestli primo vhodne sem, ale jedete nekdo stravu s minimem peciva? Cim ho nahrazujete, nejake ukazky? popr mne nasmerujte jinam, dik.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A včera poprvé pizza z kvásku. Pekelně sytá záležitost.





    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DAVE_PAGE: :)) s quinou a druhý s pečenou zeleninou,-)




    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Mame slovenske papriky a rajcata, takze bylo LECO! :)


    Kure, zelenina, kuskus
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A jako možná to bude pro někoho divná kombinace, ale bylo to výborné.
    Rýže na bylinkovém másle, vepřová kotleta a na bylinkovém másle opražené kapustičky s česnekem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní oběd, zkusila jsem fazole v pomalém hrnci. Trochu jsem se děsila té konzistence, ale po odložení a ohřátí na oběd už dobrý. Klobásky Anguso.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Zkusila jsem tentokrát kváskový s chia a slunečnicovými semínky. Dobré to bylo ,-) S vaječinou z domácích vajíček.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hrachovka dvakrát.
    Ve vedlejším klubu mě TRISSIE inspirovala ke zpracování hrachu. Hrachová kaše podle Cuketky je skvělá. Jen z jednoho balení toho bylo fakt dost, jak hrách namočením nabyde. :-)



    OPI
    OPI --- ---
    ikdyž na sladké obědy nejsem...přece jen jsme dostali hodně jahod tak co s nima :)

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    HONZAK89: tohle vypadá velmi jedle :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Italský chléb s mozzarellou, chedarem, naloženými rajčaty a česnekem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Losos se špenátem, chedarem a cherry rajčátky.

    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Aloo Gobi

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Kvetakove curry dle Kasumi, vrele doporucuju.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Šnitlik

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Krabicka do prace, roast dinner (minus yorkshire pudink):

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOC256:
    MATHEA: tak ona by šla sekládat vábně - brambory, vejce, maso a koprem spíš posypat než zamíchat, ale to už by zas nebylo jídlo, které milý očekává a má rád.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MAR_TINA: Ja koprovku miluju, ackoli je na pohled "ne tak uplne vabna".. Ale asijska kuchyne me bavi extremne, to ne ze ne. Navic jak miluju zeleninu cerstvou a v mnoha pripadech ji nemam rada tepelne upravenou, tak tohle jsou proste dokonaly kombinace. Narodila jsem se na spatnym miste :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MAR_TINA:
    Mě se třeba u té koprovky líbí ta jednoduchost. Světlá (bílá) omáčka se zeleným žíháním. Všechno nemusí vypadat jak cigánská svatba... :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MATHEA: to je krása barevná.

    I proto nemám ráda koprovku a podobné zázraky české kuchyně. Nejsou barevné a svěží.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam