• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: GEISHA: když už jsme u těch cizokrajnějších jídel - netušíte, kde a jakou konkrétní značku koupit Ajvar?
    Nedávno jsem ho po dlouhé době jedla na Palmovce - nebe v hubě to bylo! :))
    Než se do toho zase pustím sama, dá se koupit někde v Praze jako opravdu chutná hotovka?
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    TERA79: Komu zvoní chleba
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    PABLITOS: Ale kdyby někdo tvrdil, že je v Izraeli národní pokrm hummus, falafel nebo třeba kuskus, tak by měl v podstatě taky pravdu, neboť tam nemají jedno národní jídlo...
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Já vím, že už ho tu máte všichni asi 100x za sebou, ale tenhle je můj! Voní a zvoní. :)

    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    SARAJ: Jj Izraelské národní jídlo původem ze severní Afriky, potažmo středního východu.. Česky- Šakšúka
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GEISHA: spis Izrael.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: Kristepane, co to je? :)
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    A nezapomeňte na pohanku, která se dá připravit jak na sladko, tak i na slano a nebo jako příloha téměř ke všemu a nejen že je chutná, ale i moc moc zdravá...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Diky:) proberu se tim. U vareni nezahustuju jiskou vubec, uvidim, jak se poperu s jogurtama a spol - to prakticky nejim.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    docela sytá svačina / snídaně - rolky z vysokoprocentní šunky s náplní z žervé nebo lučiny a zeleniny, hodně zasytí i vejce na yx způsobů k tomu

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: SARAJ: ježiši, já se fakt dnes nesoustředím - promiň - u sekané je cottage, ne kysaná smetana
    KATIA
    KATIA --- ---
    SARAJ: snídaně/svačiny se dá třeba kaše, nebo jak už padlo vajíčko, sýry, zelenina, za mě přidat luštěniny.
    ale jako můžu říct, že z toho často mám pocit nezasycenosti. resp. měla jsem, protože se ukázalo, že to, co mi vadí je mléčný protein a ne pečivo, takže se tím můžu zase cpát :-D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: Třeba večeře - sekaná se zeleninou a dipem z kysané smetany.
    Do masa ani omáček ze zásady nedávám mouku. U masa na zahušťování třeba karbenátků nebo sekané skvěle funguje mrkev nebo luštěniny (ty ale LC vylučuje).

    Dnešní oběd - rodina vyfasovala jako přílohu quinou, já si udělala hranolky z batátu, mrkve, celeru a žluté papriky (dala bych jim taky, ale nechtějí to jíst :D) - k tomu dip z kysané smetany, pažitky, lžíce Hollandie a černých oliv.

    ILLUZE: tady píšu pitomost - ne quiona, ale rýže



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: tak u mne klasika - zkusím vyjmenovat základní
    u jogurtů jsem přesedlala na Hollandii - je hodně sytá
    - snídaně: Hollandia (když mám hladovou), tak s chia semínky (lžíce postačí)
    - mozzarella s cherry rajčátky (a jak jsem jinak žravá, na snídani jsem ráda, když jí dám půlku)
    - celá Kyška - kdysi 0.5 l, nyní je jí 0,4 l
    - cottage s cherry rajčátky
    - ovoce s jogurtem - prostě velkou misku s jogurtem a různými typy ořechů, mandle, kokosu, chia...
    - plus tedy ne/pečivo - viz třeba paleosnadno.cz - dělá se z mléčných výrobků a psylia


    - známý jí zeleninové krémy - já, pokud se nejedná o sladké jídlo, teplou snídani nedávám
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Dost zalezi na tom, proc pecivo nechces jist, jestli minimalizace sacharidu, minimalizace lepku, pecivo z principu...existujou ruzny low carb formy "chleba" (a myslim, ze low carb a paleo auditko tady je), bejvaj tucny...rovnez bezlepkovej aternativ je dost a dost. Pokud jde o pecivo z principu, tak taky zalezi, k cemu ho nejcasteji jis, muzes ho nekdy nahradit ruznyma druhama zeleniny treba.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    SARAJ: Jogurt s ovocem a orechy, vejce je velmi variabilni, zapecene avokado s vejcem, posypane syrem, misto avokada baklazan nebo jina vhodna zelenina.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: konkretne - obed a veceri bez peciva dam, ale snidane a svaciny - no idea. Jen ovoce a zelenina mne uplne neuspokoji.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: jedu některé dny bez pečiva (cca 3-4 dny v týdnu) - dobře se mi osvědčilo LC, ale hlídám si u toho potom množství jídla
    plus tedy výrazně nahrazuji mléčnými výrobky, spoustou zeleniny - kombinuji to

    tzn. viz níže - rodině kuře s rýží, já s pečenou zeleninou apod.

    zkus spíše konkrétnější dotazy ,-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    mam dotaz, nevim, jestli primo vhodne sem, ale jedete nekdo stravu s minimem peciva? Cim ho nahrazujete, nejake ukazky? popr mne nasmerujte jinam, dik.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A včera poprvé pizza z kvásku. Pekelně sytá záležitost.





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam