• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Umělecké chleby do galerie! :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A dnešní malá radost - měla jsem velkou chuť na těstoviny s brokolicí. Povedly se ,-)
    S kuřecím masem, česnekem a smetanou.
    Dospělým ještě s kozím sýrem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: tak to vzalo opačně, první je makový ,-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    No tak po ránu při pečeni dál vyřezávám ,-) Ty předchozí jsou kombinace žita a pšenice s podmáslím se slunečnicí.
    Poslední je z dnešního rána - makový.





    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ledová káva - silná moka, led a tyčový mixér. Lze pozorovat lavinový efekt. :-)
    A konečně rajčata ze zahrady! LC chleba, probiotická česneková pomazánka z vykapaného kefíru.



    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Ratatata s kouskem celozrneho pecivo a variace na řecký salát do toho počasí ideální :)





    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Vcera burger, houska z Lidlu :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Jakože panini z mozzarellového těsta (grusetky). Náplň ve stylu "ďábelská pomazánka na topinky" a strouhaná gouda.
    Aby se nezakydal toustovač, balím porce do pečpapíru.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANDREJKA: tyčák stačí.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BERUSKA_CA: nemám :-D
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    tyčákem, ale typicky tam, kde dávám zázvor, tak stejně malé hrudky mám, ale přiznám se, že mě moc netrápí...
    AIJA
    AIJA --- ---
    ANDREJKA:
    Tyčákem nebo v polévkovaru.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: Jo, jen chřestovou pasíruju přes síto, to mi stojí za to. :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ANDREJKA: Mixuju nadvakrát. Nejdřív hmotu povařím, pak mixnu a dám ještě dovařit, to změkne úplně vše. Finální mix už bývá pěkně do hladka. Tyčákem v hrncu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ...případně pak vzít přes cedník. Což se osvědčilo u chřestové, kde zůstala vlákna...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ANDREJKA: stačí tyčák. Vybrat "pevnou hmotu" bokem, začít ji mixovat a pomalu přilévat vodu, ve které se to vařilo až do požadované konzistence
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: NutriBulletem ,-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FAITH: oloupanou cuketu (hodně) a jednu bramboru na kostky, trochu osmažit, zalít vývarem plus nějaké koření (bobek, pepř), rozvařit, asi 20 minut, rozmixovat.
    Jindy přidávám smetanu, chlebové křupinky, parmazán nebo osmažené houby, včera byla čistá.
    FAITH
    FAITH --- ---
    MAR_TINA: A ako sa, prosim, taka prosta cuketova polievka robi? (mam cuketu a potrebujem ju zlikvidovat)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Úplně prostá cuketová polévka a jakýsi bulharský slaný koláč od kamarádky, jehož jméno jsem zapomněla.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam