• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KASUMI:
    Díky...
    Dávám si do pamatováčku, až budu v Praze a náhodou budu mít chuť na sladké :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KASUMI:
    Ja se teda nedoklikal odpovedi co to je za cukrarnu. Prozradis prosim?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI: *si
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Nebylo to náhodou tehdy, jak jsi objednával litr mléka a obsluha mu nevěřila, že to myslí vážně?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Domácí kváskový knäckebrot - recept z
    Kváskový knäckebrot (fotorecept) - recept | Varecha.sk
    https://varecha.pravda.sk/recepty/kvaskovy-knackebrot-fotorecept/71663-recept.html

    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Jiná zdravá alternativa na zpracování celere je falešná humrová pomazánka. Uvařený celer nastrouhat, přidat tvaroh, zamíchat, osolit, opepřit, možná pár kapek citronu. Myslím, že ten recept mám odsud a hlavně na začátku jsem se jí mohla doslova “užrat”.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DEVIL: Myslím, že to bude v pohodě.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOCHANSKA_CH: myslis ze to bude hnusny kdyz to udelam z celeru, kterej sem uvaril pred par dnama vcelku? chtel sem z nej delat rizky ale venku je najednou pod nulou a nejak me presla chut to tam fritovat...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    VSICHNIMAME: Bulvu celeru a velkou mrkev jsem nastrouhala nahrubo v robotu a dala povařit v páře. Z jednoho vejce, 200 ml oleje, trochy hořčice, soli, pepře a citronu jsem tyčákem zemulgovala majonézu. K vařené kořenové zelenině jsem ještě nakrájela velkou šalotku a něco kyselých okurek. Po smíchání všeho je to dobré nechat aspoň přes noc nechat ležet v lednici.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KOCHANSKA_CH: byl by recept na ten celkový salát?
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    BAAL: Muhehe, kamoska si dala vindaloo za rohem v Namaste India. Jako dala to, ale taky to oplakala. Ten den mela zaroven kontakt s nakazenou covidem, ale ten se asi lekl toho vindaloo, a utekl.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zbytek celerového salátu zkrmen.

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Hodne jablek a jedna hruska, utopenych v panaku koralky, na vrchu tenka krusticka testa. No hlavne snehu.


    BAAL
    BAAL --- ---
    SAMOUT: Meli bychom vyrazit do toho curry house, i když mám trochu trauma z toho že si mě budou pamatovat jak jsem tam byl s ID Launcher a on jim vyprávěl jak bydlel v Islamabadu a že tady ty curry jsou takové čajíčky pro čechy. Což byl samozřejmě naproste geniální nápad žertovat s obsluhou na pákistánské restaurace na téma pálivost, takže jsme si oba dost poplakali, nedojedli a šli pryč:-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    MONROE: Mě máma učila, když jsem byl malej:
    1/ Naleju mléko do hrnce na sporák a dám ohřívat
    2/V hrnku si nechám část studeného mléka ve kterém dobře rozmíchám kakao prášek a cukr
    3/Do už teplého mléka na sporáku vleju směs z hrnku, přivedu k varu a hotovo

    kakao mám nějaké fancy bio z DMka, jestli je tam nějaký rozdíl proti běžnému holanskému ví bůh
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DEVIL: Jj, uz leta podle nej delame aloo gobi.
    MONROE
    MONROE --- ---
    FAT: Hm, me to ovoce vyhovuje hlavne takhle. Potrebuju je do sebe nejak dostat, moc je nemusim.
    FAT
    FAT --- ---
    MONROE: To jsem ještě nepil. Raději si dám normální ovoce.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BAAL: podivej se na jewtube na 'vahrehvach chef'. to je imho nejvic polopatickej kanal co se ruznejch curry tyka.
    zaklad je ale vzdycky stejnej jaks popsal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam