• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BAAL
    BAAL --- ---
    SAMOUT: Meli bychom vyrazit do toho curry house, i když mám trochu trauma z toho že si mě budou pamatovat jak jsem tam byl s ID Launcher a on jim vyprávěl jak bydlel v Islamabadu a že tady ty curry jsou takové čajíčky pro čechy. Což byl samozřejmě naproste geniální nápad žertovat s obsluhou na pákistánské restaurace na téma pálivost, takže jsme si oba dost poplakali, nedojedli a šli pryč:-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    MONROE: Mě máma učila, když jsem byl malej:
    1/ Naleju mléko do hrnce na sporák a dám ohřívat
    2/V hrnku si nechám část studeného mléka ve kterém dobře rozmíchám kakao prášek a cukr
    3/Do už teplého mléka na sporáku vleju směs z hrnku, přivedu k varu a hotovo

    kakao mám nějaké fancy bio z DMka, jestli je tam nějaký rozdíl proti běžnému holanskému ví bůh
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DEVIL: Jj, uz leta podle nej delame aloo gobi.
    MONROE
    MONROE --- ---
    FAT: Hm, me to ovoce vyhovuje hlavne takhle. Potrebuju je do sebe nejak dostat, moc je nemusim.
    FAT
    FAT --- ---
    MONROE: To jsem ještě nepil. Raději si dám normální ovoce.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BAAL: podivej se na jewtube na 'vahrehvach chef'. to je imho nejvic polopatickej kanal co se ruznejch curry tyka.
    zaklad je ale vzdycky stejnej jaks popsal.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    BAAL: Tak Latif je klasika, akorat jsou ty jeho videa trochu utahany. Jinak kdybys chtel jihovychodne asijsky curry misto indopakoskyho, tak nepreberna studnice inspirace je

    Pailin's Kitchen - YouTube
    https://www.youtube.com/c/PailinsKitchen/videos
    BAAL
    BAAL --- ---
    BAAL: Jak se tu krmím zbytky včerejšího curry, tak, jsem došel k tomu, že už ani nikdy nepoužiji předpřipravenou pastu co jsem vždycky kupoval v Sapě, protože k tomu už není důvod.



    Jak jsem minule experimentoval s tou super pálivou papričkou:
    [ BAAL @ Rádi jíme... ]

    Tak mě zajímalo, jak si udělat curry pastu sám a našel na youtube tohohle borce:

    How to make Chicken Madras
    http://www.youtube.com/watch?v=v6K-5uf3LDo


    A on tam v jednom videu říká, nic na tom není:
    Opečete maso(tofu etc) na pánvičce
    1/vezmete půl na půl strouhaný zázvor a drcený česnek hodíte na větší vrstvu oleje.
    2/Přidáte koření co vám přijdou pod ruku jako skořici, koriandr, masalu, kurkumu, chilly prášek necháte pustit koření do oleje.
    3/Přidáte lžící rajčatového protlaků promícháním vytvoříte pastu.
    4/Vrátíte maso obalíte v pastě, zalijete tekutinou v mém případě plechovka kokosového mléka a krájených rajčat a za půl hodiny, stačí dochutit a je to doma.

    Včera jsem to dělal intuitivně znovu a výsledky z toho jsou fakt super, konec prefabrikované pastě. Už jsem se to naučil u máslového kuřete kde základ je cibule, nicméně základ je mít přístup k dobré skořici, mám ted z království chutí cejlonskou a ta vůně co se rozvine kuchyní po přidání na pánev a následná chut je super. A to jsem většinu života považoval skořici jako koření do sladké kuchyně.

    Plus jsem se naučil super trik a to je přidat do rýžovaru kurkumu, just for the fun:-)
    MONROE
    MONROE --- ---
    Jeste se vase zeptam na oblibeny smoothie a nebudu otravovat. :))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONROE: já jsem čuně, ale když mám chuť na sladké, ohřeju mlíko s kakaovým práškem a šplíchancem umělého sladidla a rozmixuju pěničem mlíka. S nějakým přírodním sirupem to asi bude míň rakovinotvorný :)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Hovezi krk, ciganska omacka, tarhona. Recept, ktery byl inspiraci je zde
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MONROE: prostě jen kakaový prášek holandského typu rozmíchám v mléce a šup s tím do mikrovlnky. Nesladím, takže nic víc nedávám.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Na nedelni zahrati poradne palive kruti curri

    FAITH
    FAITH --- ---
    MONROE: Opraz si nasucho len kakao, daj tam potom tu vodu a asi az potom ten cakankovy sirup a mlieko. Alebo to skus uplne bez cakankoveho sirupu, ci ti to bude chutit neosladene. Pretoze i mlieko samo o sebe ma nejaku sladkost v sebe.
    MONROE
    MONROE --- ---
    FAITH: Diky, ja misto cukru davam cekankovy sirup. To je asi blbost, ze?
    FAITH
    FAITH --- ---
    MONROE: kakaovy prasok s cukrom nasucho "oprazis" v kastrolku, musi sa to miesat, ked to zacina karamelizovat, tak tam pridas trochu vody, nechas jemne prevarit a rozpustit a nasledne prilejes mlieko a ohrievas podla toho, ako to chces mat teple. V byte to krasne voni kakaom. Skusala som to aj bez cukru, len tak nasucho oprazit kakao a tiez to bolo dobre.
    MONROE
    MONROE --- ---
    Trosku ot a asi blba otazka..

    Ale jak delate kakao?
    Vyrostla jsem jen na granku a to neni to, co bych uplne chtela, diky. :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Obalit to v proteinu mě napadlo poprvé, používala jsem lupinovou mouku, je taky hladce mletá. Řízky byly vepřové, ale šlo by to použít na cokoli, jen to tolik nedrží, tak se s tím musí manipulovat opatrněji.

    MOODYCAT: O zeleninu se postaral pan Braun - hrubší planžeta struhadla.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: S tim celerem a mrkvi se nejak krajis nozem anebo na to mas nejakej bazmek?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ooo děkuji, nenapadlo mě v protejnovem prásku obalovat, bude dobrý i hraskovy? Ata tvá strouhanka to je tedy něco, to musím zkusit. S jakým masem toto nejlépe kombinovat nebo i se zeleninou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam