• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Neztrati se ten safran v necem tak vyraznem, jako je cibulacka?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Španělský pták z CrockPotu se trochu rozpadl. Zeleninová rýže a kompot z jablek, blum a hrušek s granáty.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Francouzská cibulačka s šafránem.

    OPI
    OPI --- ---
    MOODYCAT: myslím že jsem od tebe někde četla že syrovou zeleninu nemusíš...já zeleninu miluju, i mrkev...jen prostě to spojení "dušená mrkev" pro mě vždy bylo peklo :D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    OPI: Dusena mrkev je nejlepsi :)! Jedna z mala pozivatelnych forem zeleniny :).
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    OPI: já takhle třeba nikdy nejedla koprovku :D pak jsem ke kopru někde přišla ani nevím jak a tak jsem si řekla, že ji udělám tak, aby mi chutnala. A od té doby ji zařazuju pravidelně :) Pěkně se zkaramelizovaným cukrem atd :)
    OPI
    OPI --- ---
    APRILMOUSE: poprvé vidím dušenou mrkev kterou bych snědla...(teď se stydím že jsem to nevyhledávala dřív a sprostě ji obcházela)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    A dneska vobyčejná dušená mrkev. OMG! :D - králik na česneku a mrkev podle Kuchařky pro dceru, ta mrkev by se dala jíst samotná jako zákusek! :D

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    POHODA_JAHODA: nakrájela jsem ji na v-krouhači na tenký plátky, na pánev hodila drobet másla a trošku pohonila po pánvičce s troškou soli a koření :) není udělaná do mrtě, má tendenci břečkovatět, prostě jen jako na skus :) Extra to nemíchám, spíš jako nechám vždycky udělat z jedné strany a pak míchnu, at se zbytečně nepoláme.
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    APRILMOUSE: A jak jsi to udelala, ze je tak hezka? Ja vetsinou vsechno delam v remosce a kdyz to otacim, tak se z toho udela brecka obcas, jakoze to takhle hezky nikdy nezustane :D
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    POHODA_JAHODA: byla výborná, já totiž pravidelně dostávám neurčité dýně s určitými názvy od mamky ze zahrádky, ale ono se jí to tam nějak všechno sprášilo, takže to je takový divný plod :D Tohle měla být hokkaido, ale tipuju to spíš na hokkaido/cuketu. Předtím mi dávala něco, že to je špagetová, ale rozhodně to špagety netvořilo :D Takže k tomu přistupuju jako k tvrdší cuketě, nic moc specifického dělat nejde, chuť to extra nemá :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    POHODA_JAHODA: že! To musím zkusit :)
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    APRILMOUSE: Ty jo, ta dyne vypada skvele!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    To jsem nevařil už léta :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pokrm prostý, leč chutný. Buřtguláš a kvašáky.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    chilli con carne (bohužel bez papriky, nečekaně přes noc došla, nechápu :D ) a dýně na másle s tymiánem a česnekem :)

    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    TUILE: tak možná mají v Bavorsku jiné Klösse, které přesně hledáš (a nejsou to ty durynské), to zas já nevím. třeba ti někdo poradí ty "pravé" :)
    WRKB
    WRKB --- ---
    K huse jsou super lokše.
    TUILE
    TUILE --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: ja se jima nacpavala v hornich frankach a to je oblast bavorska! (uznava,, ze sousedici s durynskem) :)
    mas s nima zkusenosti?

    tohle zhruba odpovida receptu, co sem nasla na nemeckejch trankach s receptama, ale visco, nasinci veris vic nez cizakovi.
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    TUILE: :)
    na 10 Klösse (je to teda ale spíš Durynsko, ne Bavorsko):
    1 kg brambor uvařit ve slupce, pak oloupat za tepla, nechat chvilku oschnout a rozmačkat
    přidat
    50g másla (povoleného)
    3 žloutky
    80g škrobu
    sůl
    Vypracovat těsto.
    Z hmoty vytvořit koule a vařit je cca 12 minut ve velmi mírně bublající osolené vodě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam