• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    Jdu si pro radu, prosim. Mam tu kus hoveziho nizkeho rostence o hmotnosti pul kila (drobek, vim) a potrebuji udelat krasny roastbeef na zitra. Bohuzel svemu teplomeru moc neverim, abych mohla zkontrolovat teplotu uvnitr. Prvni zprudka opecu na panvi a hned soupnu do trouby. Na kolik stupnu a jak dlouho bych to mela pect, aby byl krasne ruzovy uvnitr? Dekuju predem za rady vseho typu, at je to co nejlepsi. Mam z toho mirne bobky. Diky!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ble, vypadá to jako kolínka s UHO ze školní jídelny a přitom je to výborný hovězí ragú na žampionech s jednou babkou, co jsem našla u Buchlova. K tomu hrachový vrtule.
    Některý pokrmy bych neměla fotit. :)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TOREIP: nabírám si zeleninu nebo rýži nebo maso na hůlky / vidličku, trochu namočím do omáčky a dám do pusy.
    Ale já jsem divná, já jídlo nemíchám a nejraději jím každou složku zvlášt.
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    MAR_TINA: Jak se to presne ji? Nejdriv zalejes omacku a pak pridavas uz hotovy maso?
    FAITH
    FAITH --- ---
    BAAL: Vyzera to dobre a velmi lakavo z tej fotky. Aka bola chut? Co si daval navrch?
    BAAL
    BAAL --- ---
    V te troube je to sux, priste pujdu s plamenometem delat sousedum na ulici divadlo asi:-)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    musis mit system. das jablecnej ocet doprostred linky pres noc do nakyho hrnicku a rano hned jak se probudis, se des rozveselit zazehnutim a zflambovanim toho hrnicku. vsechny nic netusici octomilky sou na uhel. takhle opakujes tak dvakrat, az nezbydou zadny...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DEVIL: Likvidace octomilek butanem? Jaka je prumerna zivotnost baraku v kterych pusobis :-)?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BAAL: tak realne znicis tak 2mm toho masa. mam butane fuel torch a xkrat sem zkousel zatahnout stejk a i pres ususeni to vic to maso zcerna/spali nez poradne udela kurku, jako poradne roztopena panev. ten torch je dobra pomucka na creme brulee nebo likvidaci octomilek, ale na ty stejky nevim no
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    BAAL: OK, to dava smysl :-).
    BAAL
    BAAL --- ---
    SAMOUT: Na finální kůrku, protože třeba u steaku, když to perfektně udělané maso pak hodíš na pánev tak ho zničíš
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Já už mám souvidovač skoro vybranej. :-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Jednou ochutnas a nebudes chtit jinak.

    Co me jedineho trapi je ze prace s plamenometem neni v ramci bydleni v panelaku, uplne resitelna:-))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: jak ty elektronické vychytávky miluju, stále se nějak nemůžu přenést přes fakt vařit v igelitu - jako ten výsledek láká, ale ten proces... ten proces...
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Tu už mám dvě staletí, ale pravda je, že ke změně došlo a bohužel ne k lepšímu.

    Původně jsem si před lety koupil tento z lidlu: Silvercrest SVSV 550 C3
    Fungoval super, používal jsem ho jak jako sous vide, tak jako crockpot, bez výhrat, až na to, že se jednoho dne rozbil. A lidl už ho nenabízí.



    Pak se objevilo toto: Profi Cook PC – SV 1112 Sous Vide

    B4B39198-3283-469B-8F9F-AE6CFDAD732B
    https://www.mall.cz/elektricke-hrnce/profi-cook-pc-sv-1112-sous-vide

    A to je zatím, ten nejvíc debilní, nedomyšlený čínský kus elektronického shitu co kdy lidstvo vytvořilo:-) Krom toho, že tomu nejde vyndat vana, takže se to blbě meje, tomu ani nejde nastavit teplo a a timer zvlášt, takže když nastavíš třeba 85 stupnu, tak musíš dát start, počkat až to dojde na 85 a pípne a teprve pak můžeš nastavit jak dlouho to na nich má držet:-)

    Takže příště, až se toto rozbije, nebo to rozbiju já když do toho omylem začnu mlátit 15kg kladivem, tak půjdu asi cestrou toho sticku a ikea krabice jako muj oblibenej youtuber

    Sous Vide Beginner's Guide | Sous Vide Everything
    http://www.youtube.com/watch?v=dee5FwKOnkM&t=54


    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Šel jsi do hračky? :)
    Který typ máš?
    REGIS
    REGIS --- ---
    Viizuálně pořád nic moc. Ale chuťově nejlepší palačinka, která se mi kdy povedla :)

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Asikari s pečeným lilkem :)



    BAAL
    BAAL --- ---
    Kilo a pul bucku jsem na 24hodin odlozil do hrnce ve vakuu, tak uvidime zda se zadari ten fancy bucek jako v momofuku

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam