• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DEVIL: dekuju! Zkusim.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SARAJ: v tech dvou mistech odkrojeni stopek do nich pichnu parkrat pichatkem na propichovani klobas a zblansiruju je. zchladim je a pak na 2-3 minuty hodim do vrouci osoleny vody. vytahnu a zchladim. nebo v tomhle pripade sem je nasypal do trochu masla a pak na zaver vhodil do nudli
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DEVIL: jak upravujes ty redkve, prosim?
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MUTHA:
    Rad Rum Ribs | DJ BBQ & Jamie
    https://www.youtube.com/watch?v=_WTQq0bNrGM&t=90s

    Rad Rum Rib Sauce | DJ BBQ & Jamie
    https://www.youtube.com/watch?v=Tqln1ndzFks
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ILLUZE: Kolik je mrnousum? Ta nase zacla davat mirne palivy jidlo asi v roce a pul :-).
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Jak pls delate veprovy zebra? :)

    Diky!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní patnáctiminutovka u sporáku. Super, že dětem už jede chilli ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARGO: Jako mám suchary, sádlové pečivo a perníčky. No asi tak třetinu původního množství.
    Potřebuji dnes odeslat nějaké nabídky.
    Ohlásila se návštěva kolem druhé. Jsem ještě v pyžamu, urgent potřebuji umýt hlavu.
    Nic, uliju si toho rumu z rozinek. Nějak bude.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    poprvy sem smazil turka na dikuvzdani. turek, kase, zmrdkev, stava, kyselo

    SARGO
    SARGO --- ---
    Číst to tady je jak když mi někdo přinese čaj, mokrej hadr na hlavu a kus čokolády :-D Vůbec se mi letos nedaří, cukroví nepovedený, a to už jsem si byla tak jistá, že těch svých pár kousků mám vychytaných, vaření podivné... dostat se do toho nemůžu, mentálně jsem od Vánoc celé míle. Jsem zvědavá, co se dá zkazit na salátu, ale určitě to nějak dokážu :-D
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    orzo s rybkama, rapini, fazolema a salatem

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    nedavno byla akce na svickovou $20 za kilo aaa alberta beef, tak sem si ji celou koupil a postupne zdelavam. nedavno sem udelal s nudlema a redkvema

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    SARAJ: edit- vcera se u mne stavila mamka a donesla 2 kusy uzeneho, pry to zvladli v tydnu❤️ Vanoce jsou ofiko tu, k snidani jsem mela kus uzeneho!;)
    WERKA
    WERKA --- ---
    ANABEL_LEE: Já tohle letos měla s cukrovím. ne že by mne to přestalo bavit, ale půlka se mi porstě nepovedla- pracny jsem připálila, marokánky mám moc usušené, takže jsou dost tvrdé a pod plechem se "strašidýlky" (sušené ovoce na paártku námáčené v čokoládě) se mi povedlo omylem zaplnout indukci na plný výkon, takže co bylo přímo nad plotýnkou má totálně seškvařenou čokoládu, zbytek snad půjde, ale asi to bude trochu loterie...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ja jsem letos taky strasne linej varit. Dneska jsem byl v Sia pro poukazy jako darek, hned jsem vyzvidal, jestli budou mit 25. kachnu. Pry to nelze zarucit, tak mam v zaloze velkej kus flanku na roast beef s domaci demi glace a bramborama na sadle. To je celkem rychle hotovy a malo pracny (kdyz se najde dobrovolnik na skrabani brambor :-)).
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: V období po Vánocích peču krůtu, rolády, vepřovou panenku, ryby na různé způsoby.
    Ale přiznám se, že 25.12. dojídáme jednoduše zbytky ze Štědrého večera, max vařím čočkovou polévku.
    Večer mám prostě padla a chci si užít pár dní volna. Takže buď vaří ostatní na rodinných návštěvách, nebo dělám co nejjednodušší jídla.
    Když pak dorazí rodina od 27.12., tak viz výše.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ANDREJKA: Pro jakykoli slavnostni prilezitosti delam hovezi po burgundsku. Ale ja - kdyz je ta moznost bejt doma - stejne nejradsi zeru vsechny tri dny salat s rizkem.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: to asi nikdo. Ale stane se.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANABEL_LEE: To jsem měla před létem - doslova vyhoření, bylo mi blbě už jen z představy, že se mám postavit ke sporáku :/
    Obdivuji ženský, co jedou páté sedmé dítě (pár jich kolem sebe mám) a obstarávají provoz, denně vaří a ještě v takovém kvantu.


    SARAJ: Hele, máloco mi vadí víc, neže vyhazování jídla :(
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    ILLUZE:
    Jako mamka byla hodne smutna, maso objednane pribuzenstvem ze vsech stran, takze blby, mno.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ILLUZE: ja to mam taky, prestalo me bavit varit, kucharsky jsem vyhorela... a na co sahnu to je hnusny. varim asi tak tricet let a obcas i fakt dobre, aspon to stavnici rikaji... ale ted... vubec me to nebavi, mam k tomu odpor a ty vysledky tak vypadaji...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam