• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    TOOMIX: kure okouknu! Hovezi jsem delala akorat ted na Novy rok a bylo luxus, burtgulas obcas strihnu v lete - varili jsme ho na chate vzdycky s rodicema:)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SARAJ: Kohout na vine, ale pouze pokud mas mycku, zamaze se pri tom mrte nadobi..
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: tak zrovna od tebe mam par veci na hot listu;) ja tam mam napr. jidla co si davam vzdy v restauraci, ale nikdy jsem je nedelala doma - musle na vine treba, nepecu sladke, takze pistaciovy dort;), vafle, zverinu..je to zatim kombinace jidel a upravy surovin, kterym jsem se zatim nedostala, nechtela..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SARAJ:
    1) Hovězí po Burgundsku - Roman Vaněk - Poklady evropské kuchyně, můžu kdyžtak vyfotit

    2) kuře na bílém víně s tymiánem, plněné bílými fazolemi a chorizem (od času 17:15)

    Gordon Ramsay's Ultimate Cookery Course S01E01
    http://www.youtube.com/watch?v=VtsSQsE4Crg


    3) obyčejný buřtguláš
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Tak se pak chlub, inspirace není nikdy dost. :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    :) jste bozi, dik!
    Btw - v ramci 2021 jsem si dala takovej malej ukol, seznam 10 jidel, ktere jsem jeste nevarila, nepekla, proste 10 novych jidel co zaradit do jidelnicku a zkusit, co zatim nevarim/ nepecu. Polovina je uz obsazena, prolejzam ulozene recepty, kucharky a i tady sosam napady, nicmene.. chcete se nekdo podelit o top 3 jidla, co radi doma pripravujete?:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: a ještě jsem tuhle měla bramboráky s celerem a bylo to dobrý.

    A čistě celerová pomazánka - uvařit celer v celku (spíš čtvrtky) doměkka v osolené vodě. Nastrouhat, zakápnout citronem, smíchat s pojidlem (já dávám tvaroh a pár lžic majonézy), sůl, pepř, petrželka.

    A pak sem tenké nudličky celeru naložila do aijské zálivky z rýžového octa (obvykle v tom mívají ředkev) a bylo to moc dobrý.
    OLIII
    OLIII --- ---
    SARAJ: Bramborovo-celerovej krém - v podstatě bramborová kaše, kde jsou přibližně půl na půl brambory a celer. O dvě třídy lepší než celerový hranolky a navíc tam toho celeru padne spousta:)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: dik;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: lehce osmažit cibuli případně i kostičky celeru, může být brambora, zalít vývarem, sůl, pepř, bobkový list, vařit do měkka. Na konci přidat bílé tlusté máslové fazole z konzervy, prohřát, rozmixovat. Dochucuje se na sladko kyselo, tj. ocet, radši jemnější než náš kvasný lihový a cukr.
    Chlebové křubinky, zelená nať, hoblinky parmazánu - jak kdo má rád.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: pomazanka a hrancle jsou na seznamu, polivku - jak ji delas?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: mrkvo-celerová pomazánka, krémové polévka z velkých fazolí a celeru, celerové hranolky.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SARAJ: máma mé bývalé přítelkyně dělávala celerovou omáčku. Jako když děláš svíčkovou, ale žádná mrkev ani petržel, jen cibule a celer. Jen to má teda hodně, hodně celerovou chuť :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Leden - dojizdim lednici a zasoby, kure bylo teda zakoupeno - pan reznik ma porad pocit, ze maly pstros je pro dva ideal, nicmene pulka celeru padla - mam doma 3, ehmm. - napad co s nim?
    Cocka s tofu, houbama a cuketou
    Klasika- cocka na kyselo s vejcem - moc casto ji nedelam
    Kure s celerem, houbama a minisalotkama





    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: U nás, přes noc, CrockPot upekl provázky. :-) Vykostěný králík balený do šunky, pršutu, prokládáný kousky uzeného boku. Omáčka klasika, pro mě LC knedlík, brusinky jsem neměla, tak jsem svařila čerstvé borůvky.



    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Dneska k večeři... řecký salát s italskými olivami, k tomu špaldové domácí houstičky se lněným semínkem a máslo s medvědím česnekem :-)


    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ja dneska pekl plecko. Cibuli mam rad, ale ze to po rozmixovani bude takova lahoda jsem netusil...







    WRKB
    WRKB --- ---
    Líčka na červeném víně. Všichni, co tvrdí, jak se k líčkům nejlépe hodí brkaše, nechutnali je s máslovou dýní.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAMOUT: :-)) to by bylo milé, děkuji :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ILLUZE: Tisicere diky, vyridim manzelce, a treba dam i vedet jak to dopadlo :-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam